- Org.nr.
- 990 176 078
- Adresse
- Dikeveien 16, 1661 Rolvsøy
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat175 15418,0 % margin
Årsresultat76 2957,8 % margin
Egenkapital413 72220,8 % av eiendelene
STRØMSTAD GLASS OG ALUMINIUM AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 176 078
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 08.08.2006
- Registrert
- 26.08.2006
- Adresse
- Dikeveien 16, 1661 Rolvsøy
- Postadresse
- c/o Visma Services Norge AS, Postboks 335
- Kommune
- Fredrikstad
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- STRØMSTAD GLASS OG ALUMINIUM AS990 198 039 · FREDRIKSTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Glassmestervirksomhet samt dermed forenelig virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 967 363 | 438 593 | 352 050 | 2 521 993 | 3 634 240 |
| Annen driftsinntekt | 5 999 | - | - | - | 11 806 |
| Sum driftsinntekter | 973 362 | 438 653 | 352 050 | 2 521 993 | 3 646 046 |
| Varekostnad | 706 469 | - | - | 2 142 623 | 3 214 369 |
| Avskrivning | - | - | - | 5 800 | 5 800 |
| Annen driftskostnad | 91 739 | - | - | 148 891 | 85 490 |
| Sum driftskostnader | 798 208 | 406 193 | 473 131 | 2 297 314 | 3 305 659 |
| Driftsresultat | 175 154 | 32 460 | −121 081 | 224 679 | 340 387 |
| Annen finansinntekt | 714 | - | - | 11 644 | 427 |
| Sum finansinntekter | - | 4 753 | 1 694 | 11 644 | 427 |
| Annen finanskostnad | 99 573 | - | - | 12 994 | 25 570 |
| Sum finanskostnader | - | 89 016 | 65 941 | 12 994 | 25 570 |
| Netto finans | −98 859 | −84 263 | −64 247 | −1 350 | −25 143 |
| Resultat før skatt | - | −51 803 | −185 328 | 223 329 | 315 244 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 0 | 57 309 | 65 265 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 166 020 | 249 979 |
| Årsresultat | 76 295 | −51 803 | −185 328 | 166 020 | 249 979 |
| Ordinært utbytte | 200 000 | - | - | - | - |
| Overføringer annen egenkapital | −123 705 | - | - | 166 020 | 249 979 |
| Sum overføringer og disponeringer | 76 295 | - | - | 166 020 | 249 979 |
| Kundefordringer | 33 054 | - | - | 615 114 | 826 799 |
| Andre fordringer | 85 237 | - | - | 85 237 | 88 186 |
| Sum fordringer | 118 291 | - | - | 700 351 | 914 985 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 873 383 | - | - | 1 225 561 | 1 139 662 |
| Sum omløpsmidler | 1 991 674 | 1 584 876 | 1 573 043 | 1 925 912 | 2 054 647 |
| Sum eiendeler | 1 991 674 | 1 584 876 | 1 573 043 | 1 931 267 | 2 065 802 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | - | - | - | 5 355 | 11 155 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 5 355 | 11 155 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 5 355 | 11 155 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 313 722 | - | - | 974 558 | 808 538 |
| Sum opptjent egenkapital | 313 722 | 437 427 | 789 229 | 974 558 | 808 538 |
| Sum egenkapital | 413 722 | 537 427 | 889 229 | 1 074 558 | 908 538 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 406 173 | - | - | 453 088 | 75 234 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 57 309 | 65 265 |
| Skyldige offentlige avgifter | 84 748 | - | - | 238 247 | 395 980 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 087 031 | - | - | 108 065 | 620 785 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 577 952 | 1 047 449 | 683 814 | 856 709 | 1 157 264 |
| Sum gjeld | 1 577 952 | 1 047 449 | 683 814 | 856 709 | 1 157 264 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 991 674 | - | - | 1 931 267 | 2 065 802 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,26▼ | 1,51 | 2,30 | 2,25 | 1,78 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,81▲ | 1,95 | 0,77 | 0,80 | 1,27 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,8 %▲ | 2,4 % | −6,8 % | 11,8 % | 16,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 18,0 %▲ | 7,4 % | −34,4 % | 8,9 % | 9,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,8 %▲ | −11,8 % | −52,6 % | 6,6 % | 6,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 20,8 %▼ | 33,9 % | 56,5 % | 55,6 % | 44,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
STRØMSTAD GLASS OG ALUMINIUM AS18,0 %
1,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.83 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
STRØMSTAD GLASS OG ALUMINIUM AS18,0 % 1,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bjørn Eddie Gøsta Lotsner | 1975 |
| Styrets leder | Bjørn Eddie Gøsta Lotsner | 1975 |
| Regnskapsfører | RE-VISJON AS913 998 081 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Strømstad Glassmesteri AB100,0 %452 33, Strømstad · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.