- Org.nr.
- 999 611 443
- Telefon
- 67 14 80 80
- Adresse
- Jarveien 1B, 1358 Jar
- Bransje
- Frisering og barbering
Driftsresultat92 5931,6 % margin
EBITDA274 468før av- og nedskrivninger
Årsresultat63 9101,1 % margin
Egenkapital1 122 63059,4 % av eiendelene
Studio Classic AS er et aksjeselskap innen frisering og barbering, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 999 611 443
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 02.01.2013
- Registrert
- 29.01.2013
- Adresse
- Jarveien 1B, 1358 Jar
- Telefon
- 67 14 80 80
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- STUDIO CLASSIC JAR999 641 326 · BÆRUM5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Frisering og annen skjønnhetspleie.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 751 167 | 5 199 867 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 7 067 | 1 038 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 5 758 234 | 5 200 905 | 5 731 718 | 5 011 511 | 4 352 686 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | −177 321 | 18 164 | - | - | - |
| Varekostnad | 299 565 | 372 449 | 386 915 | 227 387 | 239 709 |
| Lønnskostnad | 3 865 298 | 3 555 449 | 3 921 661 | 3 300 532 | 2 974 660 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 181 875 | - | 47 480 | 58 491 | 53 195 |
| Annen driftskostnad | 1 496 224 | 1 336 299 | 1 381 744 | 1 257 503 | 1 101 853 |
| Sum driftskostnader | 5 665 641 | 5 282 361 | 5 737 801 | 4 843 913 | 4 369 417 |
| Driftsresultat | 92 593 | −81 455 | −6 083 | 167 598 | −16 731 |
| Annen renteinntekt | 588 | 1 388 | 223 | 28 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 4 605 | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | 94 031 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 588 | 95 419 | 223 | 4 633 | 4 876 |
| Annen rentekostnad | 285 | 163 | 931 | 121 | - |
| Annen finanskostnad | - | 651 | 415 | - | - |
| Sum finanskostnader | 285 | 814 | 1 346 | 121 | 122 |
| Netto finans | 303 | 94 605 | −1 122 | 4 512 | 4 754 |
| Resultat før skatt | - | - | −7 205 | 172 110 | −11 977 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −7 205 | 138 876 | - |
| Resultat før skattekostnad | 92 896 | 13 150 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 28 986 | - | - | 33 234 | −1 |
| Årsresultat | 63 910 | 13 150 | −7 205 | 138 876 | −11 976 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 63 910 | 13 150 | −7 205 | 138 876 | - |
| Totalresultat | 63 910 | 13 150 | −7 205 | 138 876 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −7 205 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 63 910 | 13 150 | - | 138 876 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 63 910 | 13 150 | −7 205 | 138 876 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 32 863 | - | 59 363 | 80 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 32 863 | - | 59 363 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 111 531 | 111 531 | 17 500 | 17 500 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 111 531 | 111 531 | 17 500 | 17 500 | - |
| Sum anleggsmidler | 144 394 | 278 269 | 184 238 | 231 718 | 290 209 |
| Sum varer | 571 290 | 393 969 | 412 133 | 370 627 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 108 377 | 126 002 | 144 107 | 145 708 | - |
| Sum fordringer | 108 377 | 126 002 | 144 107 | 145 708 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 064 817 | 983 149 | 1 095 119 | 1 082 069 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 064 817 | 983 149 | 1 095 119 | 1 082 069 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 744 483 | 1 503 121 | 1 651 358 | 1 598 404 | 1 413 270 |
| Sum eiendeler | 1 888 877 | 1 781 390 | 1 835 596 | 1 830 122 | 1 703 479 |
| Goodwill | - | 107 375 | 107 375 | 134 218 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 107 375 | 107 375 | 134 218 | - |
| Aksjekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Annen egenkapital | 1 072 630 | 1 008 720 | 995 570 | 1 002 775 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 072 630 | 1 008 720 | 995 570 | 1 002 775 | 863 899 |
| Sum egenkapital | 1 122 630 | 1 058 720 | 1 045 570 | 1 052 775 | 913 899 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 17 125 | −2 179 | 10 106 | 19 189 | - |
| Betalbar skatt | 28 986 | - | - | 33 234 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 382 429 | 321 198 | 410 438 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 337 707 | 403 651 | 369 482 | 382 832 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 766 247 | 722 670 | 790 026 | - | 789 580 |
| Sum gjeld | 766 247 | 722 670 | 790 026 | 777 346 | 789 580 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 888 877 | 1 781 390 | 1 835 596 | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,28▲ | 2,08 | 2,09 | - | 1,79 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,68 | 0,68 | 0,76 | 0,74 | 0,86 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,1 %▲ | 0,8 % | −0,3 % | 9,7 % | −0,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,6 %▲ | −1,6 % | −0,1 % | 3,3 % | −0,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,1 %▲ | 0,3 % | −0,1 % | 2,8 % | −0,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 59,4 % | 59,4 % | 57,0 % | 57,5 % | 53,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Studio Classic AS1,6 %
5,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
Studio Classic AS1,6 % 5,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
NIKITA GRUPPEN NORGE AS3,0 % 459,1 mill.654 ansatte 2025
Cutters AS5,2 % 342,3 mill.370 ansatte 2025
TANGO DRIFT AS9,2 % 177,3 mill.232 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Arild Andresen | 1970 |
| Styrets leder | Gro Anita Tveter Andresen | 1971 |
| Styremedlem | Arild Andresen | 1970 |
| Varamedlem | Odd Tormod Skarheim | 1976 |
| Regnskapsfører | NORD SERVICES AS831 568 542 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ARILD ANDRESEN75,0 %f. 1970 · Østerås · 750 ordinære aksjer
- GRO ANITA TVETER ANDRESEN25,0 %f. 1971 · Østerås · 250 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Difference Gruppen AS17,6 %988 073 504 · 3 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.