- Org.nr.
- 991 773 053
- Telefon
- 22 94 11 00
- Adresse
- Pilestredet 8, 0180 Oslo
- Hovedeier
- HR GRUPPEN CAPUS AS, 60 %
- Bransje
- Annen undervisning ellers
Styrelederskolen AS er et aksjeselskap innen annen undervisning ellers, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 773 053
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 24.09.2007
- Registrert
- 03.10.2007
- Adresse
- Pilestredet 8, 0180 Oslo
- Telefon
- 22 94 11 00
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 120 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.styrelederskolen.no
Underenheter
1
- Styrelederskolen AS991 793 631 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Styreutvikling og kunnskapsformidling om styrer til enkeltpersoner (eiere, styreledere, styremedlemmer, daglig ledere, funksjonsledere og andre styreinteresserte), samt kompetanseutvikling og erfaringsutveksling, gjennom intensivseminarer i flere trinn, gjennom Alumni - virksomhet ved å ivareta forhold og fremstå med tilbud til tidligere deltakere av Styrelederskolen. Styrelederskolen kan også engasjere seg i annen type foretningsvirksomhet knyttet til styrer og styrers arbeid.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | - | −5 000 |
| Sum driftsinntekter | 591 523 | 326 397 | 267 000 | −69 704 | −5 000 |
| Varekostnad | - | 134 114 | 90 536 | - | 44 375 |
| Lønnskostnad | - | 5 135 | 9 128 | 9 984 | 18 541 |
| Annen driftskostnad | - | 434 143 | 47 585 | 74 881 | 29 927 |
| Sum driftskostnader | 574 129 | 573 391 | 147 249 | 84 865 | 92 843 |
| Driftsresultat | 17 394 | −246 994 | 119 751 | −154 569 | −97 843 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 172 |
| Sum finanskostnader | 142 | 377 | 771 | 622 | 172 |
| Netto finans | −58 | −342 | −751 | −622 | −172 |
| Resultat før skatt | 17 336 | −247 336 | 118 999 | −155 191 | −98 016 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | −54 414 | 26 180 | −34 143 | −21 563 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −76 453 |
| Årsresultat | 13 522 | −192 922 | 92 819 | −121 048 | −76 453 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −76 453 |
| Totalresultat | - | - | - | - | −76 453 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −11 084 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | −65 369 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −76 453 |
| Sum finansinntekter | 84 | 35 | 20 | - | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 21 563 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 21 563 |
| Sum anleggsmidler | 50 600 | 54 414 | 0 | 0 | 21 563 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 90 830 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 90 830 |
| Sum omløpsmidler | 119 979 | 262 781 | 310 481 | 287 140 | 90 830 |
| Sum eiendeler | 170 579 | 317 195 | 310 481 | 287 140 | 112 393 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 120 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 11 084 |
| Sum opptjent egenkapital | −114 032 | −127 554 | 65 369 | 65 369 | −11 084 |
| Sum egenkapital | 5 968 | −7 554 | 185 369 | 185 369 | 108 916 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | −551 |
| Sum kortsiktig gjeld | 164 610 | 324 749 | 125 112 | 101 771 | 3 477 |
| Sum gjeld | 164 610 | 324 749 | 125 112 | 101 771 | 3 477 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 112 393 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,73▼ | 0,81 | 2,48 | 2,82 | 26,12 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 27,58▲ | −42,99 | 0,67 | 0,55 | 0,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,2 %▲ | −78,7 % | 40,1 % | −77,4 % | −87,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,9 %▲ | −75,7 % | 44,9 % | 221,8 % | 1 956,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,3 %▲ | −59,1 % | 34,8 % | 173,7 % | 1 529,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 3,5 %▲ | −2,4 % | 59,7 % | 64,6 % | 96,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.597.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bjørn Gjølme | 1965 |
| Varamedlem | Line Finstad | 1979 |
| Revisor | BLOM & FOSSAN AS936 072 550 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HR GRUPPEN CAPUS AS60,0 %Oslo · 72 ordinære aksjer
- MARIT BØRUD KAMARK40,0 %f. 1964 · Moss · 48 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HR GRUPPEN CAPUS AS
- CAPUS AS100,0 %
- Express AS100,0 %
- Capusx AS90,4 %
- Xcruiter AS64,0 %
- CAPUS SØR AS53,3 %
- CAPUS FINANCIALS AS51,0 %
- CAPUS BERGEN AS51,0 %
- Hodejegerne AS50,7 %
- CAPUS ROGALAND AS50,2 %
- CAPUS MIDT AS50,2 %
- Styrelederskolen AS60,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.