- Org.nr.
- 930 215 473
- Adresse
- Destilleriveien 11, 1481 Hagan
- Hovedeier
- SYMPOSIUM WINES AS, 100 %
- Bransje
- Engroshandel med drikkevarer
Driftsresultat553 00011,2 % margin
Årsresultat364 0007,4 % margin
Egenkapital105 0005,2 % av eiendelene
SUMMIT WINES AS er et aksjeselskap innen engroshandel med drikkevarer, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 215 473
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 15.09.2026
- Stiftet
- 01.09.2022
- Registrert
- 11.11.2022
- Adresse
- Destilleriveien 11, 1481 Hagan
- Postadresse
- Postboks 64
- Kommune
- Nittedal
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SUMMIT WINES AS930 465 526 · NITTEDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import og salg av næringsmidler, herunder alkoholholdige drikkevarer, og samhørende varer, samt annen virksomhet i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 937 000 | 2 338 000 | 674 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 4 937 000 | 2 338 000 | 674 000 | - |
| Varekostnad | 3 861 000 | 1 646 000 | −142 000 | - |
| Annen driftskostnad | 522 000 | 299 000 | 83 000 | 5 000 |
| Sum driftskostnader | 4 384 000 | 1 945 000 | −59 000 | 5 000 |
| Driftsresultat | 553 000 | 393 000 | 733 000 | −5 000 |
| Annen renteinntekt | 2 000 | 10 000 | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 000 | 10 000 | - | - |
| Annen rentekostnad | 39 000 | 9 000 | - | - |
| Annen finanskostnad | 50 000 | 8 000 | 9 000 | - |
| Sum finanskostnader | 89 000 | 17 000 | 9 000 | - |
| Netto finans | −87 000 | −7 000 | −9 000 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 724 000 | −5 000 |
| Resultat før skattekostnad | 466 000 | 386 000 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 103 000 | 85 000 | 158 000 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 566 000 | −5 000 |
| Årsresultat | 364 000 | 301 000 | 566 000 | −5 000 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 364 000 | 301 000 | 566 000 | −5 000 |
| Totalresultat | 364 000 | 301 000 | 566 000 | −5 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | 364 000 | 301 000 | 566 000 | −5 000 |
| Sum overføringer og disponeringer | 364 000 | 301 000 | 566 000 | −5 000 |
| Sum varer | 1 512 000 | 700 000 | 276 000 | - |
| Konsernfordringer | 523 000 | 403 000 | - | - |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | - | 81 000 | 422 000 | 100 000 |
| Sum fordringer | 523 000 | 484 000 | 555 000 | 100 000 |
| Sum omløpsmidler | 2 035 000 | 1 184 000 | 831 000 | 100 000 |
| Sum eiendeler | 2 035 000 | 1 184 000 | 831 000 | 100 000 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | 75 000 | 75 000 | 75 000 | 75 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 105 000 | 105 000 | 105 000 | 105 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | −5 000 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | - | −5 000 |
| Sum egenkapital | 105 000 | 105 000 | 105 000 | 100 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 |
| Konvertible lån | 1 065 000 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 372 000 | 690 000 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 493 000 | 390 000 | 726 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 930 000 | 1 079 000 | 726 000 | - |
| Sum gjeld | 1 930 000 | 1 079 000 | 726 000 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 035 000 | 1 184 000 | 831 000 | - |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,05▼ | 1,10 | 1,14 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 18,38▲ | 10,28 | 6,91 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 34,5 %▼ | 40,0 % | 157,5 % | −5,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 11,2 %▼ | 16,8 % | 108,8 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,4 %▼ | 12,9 % | 84,0 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 5,2 %▼ | 8,9 % | 12,6 % | 100,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SUMMIT WINES AS11,2 %
4,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %051015
Vinhuset AS−4,1 % 1 189,0 mill.66 ansatte 2025
MOESTUE GRAPE SELECTIONS AS8,7 % 456,7 mill.20 ansatte 2025
RED BULL NORWAY AS9,9 % 976,3 mill.154 ansatte 2025
SUMMIT WINES AS11,2 % 4,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Caroline Wadahl Uhlen | 1978 |
| Styrets leder | Stein Alexander Eriksen | 1974 |
| Styremedlem | Caroline Wadahl Uhlen | 1978 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SYMPOSIUM WINES AS100,0 %Hagan · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Vingruppen AS
- SYMPOSIUM WINES AS100,0 %
- HEDONI WINES AS100,0 %
- SUMMIT WINES AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.