- Org.nr.
- 922 689 679
- Adresse
- c/o Erik Sauar, Kongleveien 30, 0860 Oslo
Driftsresultat−2 097 628ikke oppgitt
Årsresultat−2 027 413ikke oppgitt
Egenkapital12 129 22379,5 % av eiendelene
Sunphase AS er et aksjeselskap innen produksjon av ovner og permanente varmeapparater til bruk i husholdninger, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 689 679
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 23.08.2026
- Stiftet
- 29.03.2019
- Registrert
- 30.04.2019
- Adresse
- c/o Erik Sauar, Kongleveien 30, 0860 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 2 867 820
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sunphase AS822 734 502 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling, produksjon og salg av produkter basert på solstrøm.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | - | - | 65 040 | 1 199 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 20 306 | 3 533 | 3 533 |
| Annen driftskostnad | - | - | 577 955 | 1 297 869 | 344 279 |
| Sum driftskostnader | 2 097 628 | 993 551 | 663 301 | 1 302 601 | 567 812 |
| Driftsresultat | −2 097 628 | −991 587 | −663 301 | −1 302 601 | −291 719 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 12 849 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | 7 698 | - | - |
| Sum finansinntekter | 70 495 | 64 820 | 7 698 | - | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 216 | 3 772 | - |
| Sum finanskostnader | 280 | 169 | 216 | 16 621 | - |
| Netto finans | 70 215 | 64 651 | 7 481 | −16 621 | 0 |
| Resultat før skatt | −2 027 413 | −926 936 | −655 820 | −1 319 222 | −291 719 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −655 820 | −1 319 222 | - |
| Årsresultat | −2 027 413 | −926 936 | −655 820 | −1 319 222 | −291 719 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −655 820 | −1 319 222 | - |
| Totalresultat | - | - | −655 820 | −1 319 222 | - |
| Udekket tap | - | - | −655 820 | −1 319 222 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −655 820 | −1 319 222 | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 1 964 | - | - | 276 093 |
| Varekostnad | - | - | - | - | 220 000 |
| Utvikling | - | - | 6 994 942 | 5 140 742 | - |
| Konsesjoner, patenter o.1. | - | - | 2 944 | 6 477 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 6 997 886 | 5 147 219 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 81 028 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 81 028 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 13 257 262 | 9 294 809 | 7 078 914 | 5 147 219 | 3 802 303 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 511 101 | 463 567 | - |
| Sum fordringer | - | - | 511 101 | 463 567 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 2 481 770 | 5 829 593 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 2 481 770 | 5 829 593 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 994 399 | 5 404 619 | 2 992 870 | 6 293 160 | 1 137 537 |
| Sum eiendeler | 15 251 661 | 14 699 428 | 10 071 784 | 11 440 379 | 4 939 840 |
| Aksjekapital | - | - | 2 503 480 | 2 503 480 | - |
| Overkurs | - | - | 7 165 997 | 9 642 616 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −5 570 | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 12 129 223 | 14 156 635 | 9 663 907 | 12 140 526 | 5 140 573 |
| Udekket tap | - | - | - | 1 820 799 | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | - | −1 820 799 | −501 578 |
| Sum egenkapital | 12 129 223 | 14 156 635 | 9 663 907 | 10 319 726 | 4 638 995 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 141 531 | 871 653 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 26 400 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 239 947 | 249 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 122 439 | 542 792 | 407 878 | 1 120 653 | 300 845 |
| Sum gjeld | 3 122 439 | 542 792 | 407 878 | 1 120 653 | 300 845 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 10 071 784 | 11 440 379 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,64▼ | 9,96 | 7,34 | 5,62 | 3,78 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,26▲ | 0,04 | 0,04 | 0,11 | 0,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −13,5 %▼ | −7,5 % | −6,1 % | −15,9 % | −5,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | −50 488,1 % | - | - | −105,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | −47 196,3 % | - | - | −105,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 79,5 %▼ | 96,3 % | 96,0 % | 90,2 % | 93,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christopher Roger Wooberry Neal | 1968 |
| Styrets leder | Erik Sauar | 1969 |
| Styremedlem | Tom Steinar Nygaard Erichsen | 1974 |
| Styremedlem | Jørund Espen Høie Buen | 1974 |
| Styremedlem | Line Norbye | 1971 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | ASTON BUSINESS MANAGEMENT AS912 386 872 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SAUAR INVEST AS26,5 %Oslo · 75 876 ordinære aksjer
- Differ AS16,5 %Oslo · 47 380 ordinære aksjer
- E6E HOLDING AS11,2 %Skjetten · 32 000 ordinære aksjer
- RUFUS AS7,36 %Drøbak · 21 115 ordinære aksjer
- Selvikåsen Invest AS7,19 %Sande I Vestfold · 20 621 ordinære aksjer
- Greenvest AS5,10 %Oslo · 14 627 ordinære aksjer
- JENS DAG ULLTVEIT-MOE4,91 %f. 1942 · Lysaker · 14 087 ordinære aksjer
- CHRISTOPHER ROGER WOOBERRY NEAL3,75 %f. 1968 · Fjellhamar · 10 768 ordinære aksjer
- ALIAS INVEST AS2,62 %Lommedalen · 7 523 ordinære aksjer
- JOSTEIN SAUAR1,87 %f. 1939 · Skien · 5 371 ordinære aksjer
- + 16 andre13,0 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.