- Org.nr.
- 930 042 633
- Adresse
- Gamle Gomsrudvei 37, 3616 Kongsberg
- Hovedeier
- EV INVEST AS, 100 %
- Bransje
- Detaljhandel med motorvogner
Driftsresultat1 160 3051,9 % margin
Årsresultat536 1180,9 % margin
Egenkapital40 7210,5 % av eiendelene
Ansatte7i Aa‑registeret
SUPREME AUTO AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med motorvogner, under avvikling, stiftet 2022.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 042 633
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 22.08.2022
- Registrert
- 17.10.2022
- Adresse
- Gamle Gomsrudvei 37, 3616 Kongsberg
- Kommune
- Kongsberg
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SUPREME AUTO AS930 075 221 · KONGSBERG9 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg bil samt bilimport. Utleie av fast eiendom. Det skal også være anledning til å eie aksjer og andeler i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 61 255 985 | 42 881 074 | 652 355 |
| Annen driftsinntekt | 13 680 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 61 269 665 | 42 881 074 | 652 355 |
| Varekostnad | 58 166 236 | 40 047 947 | 596 302 |
| Lønnskostnad | - | 5 787 | - |
| Annen driftskostnad | 1 943 123 | 2 062 690 | 3 358 |
| Sum driftskostnader | 60 109 360 | 42 116 424 | 599 660 |
| Driftsresultat | 1 160 305 | 764 650 | 52 695 |
| Resultat før skatt | - | - | 52 695 |
| Skattekostnad | - | - | 9 136 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 43 559 |
| Annen renteinntekt | 320 | - | - |
| Annen finansinntekt | 65 200 | 135 462 | - |
| Sum finansinntekter | 65 520 | 135 462 | - |
| Annen rentekostnad | 442 907 | 223 680 | - |
| Annen finanskostnad | 91 133 | 4 919 | - |
| Sum finanskostnader | 534 040 | 228 599 | - |
| Netto finans | −468 521 | −93 137 | - |
| Resultat før skattekostnad | 691 784 | 671 513 | - |
| Skattekostnad på resultat | 155 666 | 148 786 | - |
| Årsresultat | 536 118 | 522 727 | 43 559 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 536 118 | 522 727 | 43 559 |
| Overføringer annen innskutt egenkapital | - | - | 11 170 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | 32 389 |
| Totalresultat | 536 118 | 522 727 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 513 096 | 528 605 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −5 878 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 23 022 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 536 118 | 522 727 | 43 559 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | 2 494 666 | 1 350 000 | - |
| Kundefordringer | 281 146 | 1 075 494 | 70 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 36 585 | 5 115 | 216 994 |
| Konsernfordringer | 5 948 294 | 5 966 064 | - |
| Sum fordringer | 6 266 025 | 7 046 673 | 286 994 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 10 436 |
| Sum omløpsmidler | 8 760 691 | 8 396 673 | 297 430 |
| Sum eiendeler | 8 760 691 | 8 396 673 | 297 430 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 10 721 | 26 512 | 32 389 |
| Sum opptjent egenkapital | 10 721 | 26 512 | 32 389 |
| Sum egenkapital | 40 721 | 56 512 | 62 389 |
| Utsatt skatt | - | - | 308 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 308 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 399 500 | 1 225 147 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 399 500 | 1 225 147 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 399 500 | 1 225 147 | 308 |
| Betalbar skatt | - | - | 8 828 |
| Leverandørgjeld | 904 880 | 962 767 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 410 925 | 671 044 | 11 791 |
| Kortsiktig konserngjeld | 707 575 | 677 699 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 148 440 | 2 341 000 | 210 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 320 470 | - | 234 733 |
| Sum gjeld | 8 719 970 | 8 340 162 | 235 041 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 760 691 | - | 297 430 |
| Selskapskapital | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2022 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,39▲ | 1,18 | 1,27 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 214,14▲ | 147,58 | 3,77 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,3 %▼ | 20,7 % | 17,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,9 %▲ | 1,8 % | 8,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,9 %▼ | 1,2 % | 6,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 0,5 %▼ | 0,7 % | 21,0 % |
Per ansatt 2024
- Omsetning per ansatt, kroner
- 8 752 809
- Resultat per ansatt, kroner
- 165 758
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SUPREME AUTO AS1,9 %
61,3 mill. 7 ansatte 2024
0 %246
TESLA NORWAY AS1,5 % 18 627,3 mill.1 120 ansatte 2025
SUPREME AUTO AS1,9 % 61,3 mill.7 ansatte 2024
HEDIN AUTOMOTIVE BAVARIA AS2,3 % 4 060,0 mill.379 ansatte 2025
Rutebileiernes Standardiseringsaksjeselskap5,4 % 5 491,3 mill.350 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.810.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Eirik Vennerød | 1975 |
| Styrets leder | Eirik Vennerød | 1975 |
| Regnskapsfører | BRAGE REGNSKAP AS985 811 466 | - |
| Bostyrer | Ikke oppgitt | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EV INVEST AS100,0 %Kongsberg · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- EV INVEST AS
- VIKEN BILUTLEIE AS100,0 %
- SUPREME AUTO AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Begravelsesbiler AS50,0 %935 633 109 · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.