- Org.nr.
- 928 849 546
- Adresse
- c/o Silje Røssvoll, Ytterenveien 1, 8614 Mo I Rana
- Bransje
- Allmennlegetjenester
Driftsresultat873 24229,1 % margin
Årsresultat695 15923,1 % margin
Egenkapital1 396 75279,1 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
SUVEREN HELSE AS er et aksjeselskap innen allmennlegetjenester, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 849 546
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 23.01.2022
- Registrert
- 01.03.2022
- Adresse
- c/o Silje Røssvoll, Ytterenveien 1, 8614 Mo I Rana
- Kommune
- Rana
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SUVEREN HELSE AS928 878 694 · RANA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Legevirksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 003 634 | 2 843 767 | 2 686 536 | 1 252 696 |
| Sum driftsinntekter | 3 003 634 | 2 843 767 | 2 686 536 | 1 252 696 |
| Varekostnad | - | - | - | 150 000 |
| Lønnskostnad | 1 053 885 | 907 885 | 821 534 | 364 353 |
| Annen driftskostnad | 1 076 507 | 1 013 834 | 974 347 | 425 231 |
| Sum driftskostnader | 2 130 392 | 1 921 719 | 1 795 881 | 939 584 |
| Driftsresultat | 873 242 | 922 048 | 890 655 | 313 112 |
| Annen renteinntekt | 18 468 | 16 372 | 6 105 | 27 |
| Sum finansinntekter | 18 468 | 16 372 | 6 105 | 27 |
| Annen rentekostnad | 427 | 3 011 | 1 149 | - |
| Sum finanskostnader | 427 | 3 011 | 1 149 | - |
| Netto finans | 18 041 | 13 361 | 4 956 | 27 |
| Resultat før skatt | - | - | 895 611 | 313 139 |
| Resultat før skattekostnad | 891 283 | 935 409 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 196 124 | 206 452 | 197 223 | 68 891 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 698 388 | 244 248 |
| Årsresultat | 695 159 | 728 957 | 698 388 | 244 248 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 695 159 | 728 957 | 698 388 | 244 248 |
| Totalresultat | 695 159 | 728 957 | 698 388 | 244 248 |
| Ordinært utbytte | - | 500 000 | 500 000 | - |
| Tilleggsutbytte | 500 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 195 159 | 228 957 | 198 388 | 244 248 |
| Sum overføringer og disponeringer | 695 159 | 728 957 | 698 388 | 244 248 |
| Kundefordringer | 50 879 | 113 217 | 47 677 | 42 215 |
| Andre kortsiktige fordringer | 19 983 | 16 386 | 24 354 | 34 404 |
| Sum fordringer | 70 862 | 129 603 | 72 031 | 76 619 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 695 034 | 1 460 600 | 1 249 512 | 342 877 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 695 034 | 1 460 600 | 1 249 512 | 342 877 |
| Sum omløpsmidler | 1 765 896 | 1 590 203 | 1 321 543 | 419 495 |
| Sum eiendeler | 1 765 896 | 1 590 203 | 1 321 543 | 419 495 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 366 752 | 671 593 | 442 636 | 244 248 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 366 752 | 671 593 | 442 636 | 244 248 |
| Sum egenkapital | 1 396 752 | 701 593 | 472 636 | 274 248 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 9 022 | 12 956 | 8 916 | 6 279 |
| Betalbar skatt | 196 124 | 206 452 | 197 223 | 68 891 |
| Skyldig offentlige avgifter | 43 545 | 48 784 | 43 420 | 31 839 |
| Utbytte | - | 500 000 | 500 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 120 453 | 120 418 | 99 348 | 38 238 |
| Sum kortsiktig gjeld | 369 144 | 888 610 | 848 907 | 145 247 |
| Sum gjeld | 369 144 | 888 610 | 848 907 | 145 247 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 765 896 | 1 590 203 | 1 321 543 | 419 495 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,78▲ | 1,79 | 1,56 | 2,89 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,26▼ | 1,27 | 1,80 | 0,53 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 53,1 %▼ | 64,5 % | 103,0 % | 74,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 29,1 %▼ | 32,4 % | 33,2 % | 25,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 23,1 %▼ | 25,6 % | 26,0 % | 19,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 79,1 %▲ | 44,1 % | 35,8 % | 65,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SUVEREN HELSE AS29,1 %
3,0 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−20 %02040
DR.Dropin AS−18,2 % 140,0 mill.44 ansatte 2025
Offshore Health Services AS9,9 % 43,3 mill.10 ansatte 2025
Ifocus Øyeklinikk Haugesund AS22,4 % 48,3 mill.17 ansatte 2025
SUVEREN HELSE AS29,1 % 3,0 mill.1 til 4 ansatte 2025
−20 %02040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Silje Røssvoll | 1976 |
| Styrets leder | Silje Røssvoll | 1976 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SILJE RØSSVOLL100,0 %f. 1976 · Mo I Rana · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.