- Org.nr.
- 911 657 279
- Adresse
- c/o Anders Svamo Jørgensen, Christian Benneches vei 2F, 0286 Oslo
- Hovedeier
- FRØKEN SVAMO AS, 75 %
Driftsresultat−120 592ikke oppgitt
Årsresultat54 850ikke oppgitt
Egenkapital5 695 18388,7 % av eiendelene
SVAMO HOLDING AS er et aksjeselskap innen engroshandel med klær og skotøy, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 911 657 279
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 10.02.2013
- Registrert
- 06.03.2013
- Adresse
- c/o Anders Svamo Jørgensen, Christian Benneches vei 2F, 0286 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SVAMO HOLDING AS920 250 920 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import/eksport, salg av handelsvarer, rådgivning og deltagelse i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 120 592 | - | - | 77 822 | 53 287 |
| Sum driftskostnader | 120 592 | 78 268 | 104 641 | 77 822 | 53 287 |
| Driftsresultat | −120 592 | −78 268 | −104 641 | −77 822 | −53 287 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 97 763 | - | - | 417 084 | 4 000 000 |
| Annen renteinntekt | 1 777 | - | - | 8 095 | - |
| Annen finansinntekt | 239 465 | - | - | 1 270 697 | 2 062 508 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | −257 342 | −372 658 |
| Sum finansinntekter | 339 004 | 1 497 269 | 2 696 171 | 1 438 535 | 5 689 850 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 1 432 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 413 | - | - | 4 022 | 229 |
| Annen finanskostnad | 161 717 | - | - | 94 982 | 18 316 |
| Sum finanskostnader | 163 562 | 6 106 | 762 711 | 99 005 | 18 545 |
| Netto finans | 175 442 | 1 491 163 | 1 933 460 | 1 339 530 | 5 671 305 |
| Resultat før skatt | 54 850 | 1 412 895 | 1 828 819 | 1 261 708 | 5 618 018 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 261 708 | 5 618 018 |
| Årsresultat | 54 850 | 1 392 919 | 1 807 082 | 1 261 708 | 5 618 018 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 54 850 | - | - | 1 261 708 | 5 618 018 |
| Totalresultat | 54 850 | - | - | 1 261 708 | 5 618 018 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 9 000 000 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −7 738 292 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 54 850 | - | - | - | 5 618 018 |
| Sum overføringer og disponeringer | 54 850 | - | - | 1 261 708 | 5 618 018 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Lønnskostnad | - | 0 | 0 | - | - |
| Skattekostnad | - | 19 976 | 21 737 | - | - |
| Investering i datterselskap | 277 068 | - | - | 200 000 | 200 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 277 068 | - | - | 200 000 | 200 000 |
| Sum anleggsmidler | 277 068 | 277 068 | 277 068 | 200 000 | 200 000 |
| Kundefordringer | - | - | - | 13 150 | 13 150 |
| Andre kortsiktige fordringer | 514 847 | - | - | 764 039 | 4 000 000 |
| Sum fordringer | 514 847 | - | - | 777 189 | 4 013 150 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | - | - | 1 942 500 |
| Andre finansielle instrumenter | 2 747 058 | - | - | 9 097 035 | 7 093 874 |
| Sum investeringer | 2 747 058 | - | - | 9 097 035 | 9 036 374 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 880 163 | - | - | 2 228 479 | 449 844 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 880 163 | - | - | 2 228 479 | 449 844 |
| Sum omløpsmidler | 6 142 068 | 8 592 702 | 7 180 869 | 12 102 703 | 13 499 368 |
| Sum eiendeler | 6 419 136 | 8 869 770 | 7 457 937 | 12 302 703 | 13 699 368 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | 990 430 | - | - | 990 430 | 990 430 |
| Annen innskutt egenkapital | 769 072 | - | - | 769 072 | 769 072 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 789 502 | 1 789 502 | 1 789 502 | 1 789 502 | 1 789 502 |
| Annen egenkapital | 3 905 681 | - | - | 3 150 830 | 10 889 121 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 905 681 | 3 850 830 | 4 957 911 | 3 150 830 | 10 889 121 |
| Sum egenkapital | 5 695 183 | 5 640 332 | 6 747 413 | 4 940 332 | 12 678 623 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 59 375 | - | - | 59 375 | 59 375 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 59 375 | - | - | 59 375 | 59 375 |
| Sum langsiktig gjeld | 59 375 | 59 375 | 59 375 | 59 375 | 59 375 |
| Leverandørgjeld | 8 800 | - | - | 1 680 | 2 642 |
| Annen kortsiktig gjeld | 655 778 | - | - | 551 316 | 958 728 |
| Sum kortsiktig gjeld | 664 578 | 3 170 062 | 651 149 | 7 302 996 | 961 369 |
| Sum gjeld | 723 953 | 3 229 437 | 710 524 | 7 362 371 | 1 020 744 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 419 136 | - | - | 12 302 703 | 13 699 368 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 9,24▲ | 2,71 | 11,03 | 1,66 | 14,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,13▼ | 0,57 | 0,11 | 1,49 | 0,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,9 %▼ | 17,4 % | 26,2 % | 10,5 % | 41,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 88,7 %▲ | 63,6 % | 90,5 % | 40,2 % | 92,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Anders Svamo Jørgensen | 1984 |
| Varamedlem | Margareta Svamo Jørgensen | 1984 |
| Revisor | CROWE PARTNER REVISJON AS922 829 845 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FRØKEN SVAMO AS75,0 %Oslo · 75 ordinære aksjer
- Penguin AS25,0 %Oslo · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FRØKEN SVAMO AS
- SVAMO HOLDING AS75,0 %
- SVAMO AS100,0 %
- SVAMO HOLDING AS75,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SVAMO AS100,0 %911 897 539 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.