- Org.nr.
- 988 368 725
- Telefon
- 72 43 65 63
- Adresse
- Budalsveien 1156, 7298 Budalen
Driftsresultat223 2692,9 % margin
EBITDA592 242før av- og nedskrivninger
Årsresultat82 8401,1 % margin
Egenkapital3 677 35057,6 % av eiendelene
SVARDAL TRAPP AS er et aksjeselskap innen produksjon av andre bygningsartikler, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 368 725
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 23.09.2026
- Stiftet
- 15.06.2005
- Registrert
- 24.06.2005
- Adresse
- Budalsveien 1156, 7298 Budalen
- Telefon
- 72 43 65 63
- Kommune
- Midtre Gauldal
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 6
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SVARDAL TRAPP AS971 818 794 · MIDTRE GAULDAL6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon av trapper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 7 738 441 | 7 498 395 | 8 462 507 | 8 390 844 | 6 495 398 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 91 875 | - | 60 000 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 30 625 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 7 738 441 | 7 529 020 | 8 554 382 | 8 390 844 | 6 555 398 |
| Varekostnad | 1 951 393 | 1 812 390 | 2 332 654 | 1 891 626 | 1 583 611 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 2 782 009 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 525 021 |
| Lønnskostnad Il, | 3 586 343 | 3 386 025 | 3 523 954 | 3 277 854 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 368 973 | 512 840 | 540 481 | 524 148 | - |
| Annen driftskostnad | 1 608 463 | 2 014 651 | 1 393 086 | 1 251 967 | 1 141 106 |
| Sum driftskostnader | 7 515 172 | 7 725 906 | 7 790 174 | 6 945 594 | 6 031 748 |
| Driftsresultat | 223 269 | −196 886 | 764 208 | 1 445 250 | 523 650 |
| Annen renteinntekt | 18 157 | - | 10 115 | 2 442 | 1 805 |
| Sum finansinntekter | 18 157 | - | 10 115 | 2 442 | 1 805 |
| Annen rentekostnad | 135 111 | 170 409 | 189 571 | 236 756 | 218 976 |
| Sum finanskostnader | 135 111 | 170 409 | −189 571 | −236 756 | 218 976 |
| Netto finans | −116 954 | −146 339 | −179 456 | −234 313 | −217 171 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 306 478 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 68 513 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 237 965 |
| Resultat før skattekostnad | 106 315 | −343 225 | 584 752 | 1 210 936 | - |
| Skattekostnad | 23 475 | −80 540 | 109 198 | 268 551 | - |
| Årsresultat | 82 840 | −262 685 | 475 554 | 942 385 | 237 965 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 237 965 |
| Ordinært utbytte | - | - | 0 | 150 000 | - |
| Tilleggsutbytte | - | - | 130 000 | 0 | 200 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 37 965 |
| Annen egenkapital | 82 840 | −262 685 | 345 554 | 792 385 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 475 554 | 942 385 | 237 965 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 059 182 | 2 140 176 | 2 241 813 | 2 331 785 | 2 397 598 |
| Maskiner og anlegg | 1 793 968 | 1 822 093 | 2 079 765 | 2 215 180 | 352 506 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 2 491 944 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 7 434 | 18 783 | 172 314 | 355 012 | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 860 584 | 3 981 051 | 4 493 891 | 4 901 977 | 5 242 048 |
| Obligasjoner og andre fordringer | - | - | - | - | −5 324 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 0 | −5 324 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | −5 324 | −5 324 |
| Sum anleggsmidler | 3 860 584 | 3 981 051 | 4 493 891 | 4 896 653 | 5 236 724 |
| Varer | 632 696 | 523 945 | 663 119 | 784 393 | 555 633 |
| Sum varer | - | - | 663 119 | 784 393 | 555 633 |
| Kundefordringer | 541 915 | 737 714 | 633 805 | 779 725 | 676 358 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 45 400 |
| Andre kortsiktige fordringer | 156 381 | 84 103 | 76 687 | 44 711 | - |
| Sum fordringer | 698 296 | 821 817 | 710 492 | 824 436 | 721 757 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 258 511 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 194 614 | 1 086 957 | 1 819 482 | 1 864 449 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 194 614 | 1 086 957 | 1 819 482 | 1 864 449 | 1 258 511 |
| Sum omløpsmidler | 2 525 606 | 2 432 720 | 3 193 093 | 3 473 278 | 2 535 901 |
| Sum eiendeler | 6 386 190 | 6 413 771 | 7 686 984 | 8 369 931 | 7 772 625 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 3 647 350 | 3 564 510 | 3 827 195 | 3 481 641 | 2 689 256 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 647 350 | 3 564 510 | 3 827 195 | 3 481 641 | 2 689 256 |
| Sum egenkapital | 3 677 350 | 3 594 510 | 3 857 195 | 3 511 641 | 2 719 256 |
| Utsatt skatt | 279 504 | 256 028 | 336 568 | 355 052 | 325 416 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 279 504 | 256 028 | 336 568 | 355 052 | 325 416 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 476 344 | 1 739 728 | 2 226 144 | 3 148 945 | 3 649 945 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 5 324 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 476 344 | 1 739 728 | 2 231 468 | - | 3 649 945 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 2 568 036 | 3 503 997 | 3 975 361 |
| Leverandørgjeld | 303 773 | 90 876 | 270 605 | 97 741 | 297 505 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 516 258 |
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 127 682 | 238 915 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 333 971 | 428 526 | 557 419 | 567 055 | - |
| Utbytte | - | - | 0 | 150 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 315 249 | - | 306 047 | 300 583 | 264 246 |
| Sum kortsiktig gjeld | 952 992 | 823 505 | 1 261 753 | 1 354 294 | 1 078 009 |
| Sum gjeld | 2 708 840 | 2 819 261 | 3 829 789 | 4 858 291 | 5 053 370 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 386 190 | 6 413 771 | 7 686 984 | 8 369 932 | - |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,65▼ | 2,95 | 2,53 | 2,56 | 2,35 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,74▼ | 0,78 | 0,99 | 1,38 | 1,86 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,8 %▲ | −2,5 % | 9,6 % | 17,9 % | 6,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,9 %▲ | −2,6 % | 8,9 % | 17,2 % | 8,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,1 %▲ | −3,5 % | 5,6 % | 11,2 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 57,6 %▲ | 56,0 % | 50,2 % | 42,0 % | 35,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 289 740
- Resultat per ansatt, kroner
- 37 212
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SVARDAL TRAPP AS2,9 %
7,7 mill. 6 ansatte 2025
−10 %−50510
TINDE HYTTER AS−8,8 % 413,0 mill.116 ansatte 2025
SVARDAL TRAPP AS2,9 % 7,7 mill.6 ansatte 2025
Moelven Byggmodul AS3,3 % 907,3 mill.354 ansatte 2025
Skanska Husfabrikken AS5,5 % 602,1 mill.108 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 16.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gisle Svardal | 1967 |
| Styrets leder | Gisle Svardal | 1967 |
| Varamedlem | Irene Svardal | 1966 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | BJØRKAN REGNSKAP AS976 089 790 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GISLE SVARDAL100,0 %f. 1967 · Budalen · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.