- Org.nr.
- 924 970 014
- Adresse
- Østsida 234, 3622 Svene
- Hovedeier
- Lauvlid Invest AS, 95 %
Driftsresultat6 604 02517,9 % margin
Årsresultat5 214 29114,2 % margin
Egenkapital8 497 47741,5 % av eiendelene
Ansatte12i Aa‑registeret
SVENE PUKKVERK AS er et aksjeselskap innen bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 970 014
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 16.04.2020
- Registrert
- 23.04.2020
- Adresse
- Østsida 234, 3622 Svene
- Kommune
- Flesberg
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SVENE PUKKVERK AS972 190 969 · FLESBERG12 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Uttak, foredling og salg av sand, pukk og grus, entreprenørvirksomhet, kjøp og salgsvirksomhet inklusive fast eiendom, deltakelse i andre selskaper.
Tidligere navn
- NYE SVENE PUKKVERK AS23.04.2020 til 11.08.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 31 750 043 | 28 947 022 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 981 911 | 550 632 |
| Sum driftsinntekter | 36 819 435 | 47 875 553 | 32 731 954 | 29 497 654 |
| Varekostnad | - | 6 368 848 | 4 657 504 | 3 934 911 |
| Lønnskostnad | - | 7 459 881 | 6 128 608 | 5 542 062 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 561 851 | 503 461 | 511 335 |
| Annen driftskostnad | - | 17 930 673 | 16 236 435 | 15 617 485 |
| Sum driftskostnader | 30 215 410 | 32 321 252 | 27 526 008 | 25 605 792 |
| Driftsresultat | 6 604 025 | 15 554 301 | 5 205 946 | 3 891 861 |
| Annen renteinntekt | - | - | 133 808 | 26 835 |
| Annen finansinntekt | - | - | 6 | - |
| Sum finansinntekter | 164 390 | 129 723 | 133 814 | 26 835 |
| Annen rentekostnad | - | - | 176 634 | 167 358 |
| Annen finanskostnad | - | - | 23 | 79 257 |
| Sum finanskostnader | 77 197 | 162 414 | 176 657 | 246 615 |
| Netto finans | 87 193 | −32 691 | −42 843 | −219 780 |
| Resultat før skatt | 6 691 218 | 15 521 609 | 5 163 103 | 3 672 082 |
| Skattekostnad på resultat | - | 3 418 443 | 1 137 140 | 826 953 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 4 025 963 | 2 845 129 |
| Årsresultat | 5 214 291 | 12 103 166 | 4 025 963 | 2 845 129 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 4 025 963 | 2 845 129 |
| Totalresultat | - | - | 4 025 963 | 2 845 129 |
| Ordinært utbytte | - | - | 3 000 000 | - |
| Tilleggsutbytte | - | - | 2 000 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | −974 037 | 2 845 129 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 4 025 963 | 2 845 129 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | 11 654 754 | 8 382 649 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 1 804 041 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 13 053 631 | 10 186 690 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | 809 600 | 809 600 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | 600 000 | 400 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 1 000 | 1 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 353 890 | 958 723 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 1 764 490 | 2 169 323 |
| Sum anleggsmidler | 7 082 965 | 17 922 548 | 14 818 121 | 12 356 013 |
| Sum varer | - | - | 659 750 | 747 750 |
| Kundefordringer | - | - | 2 280 657 | 3 413 156 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 1 379 958 | 731 714 |
| Sum fordringer | - | - | 3 660 615 | 4 144 869 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 5 181 749 | 4 872 096 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 5 181 749 | 4 872 096 |
| Sum omløpsmidler | 13 391 735 | 12 739 721 | 9 502 114 | 9 764 715 |
| Sum eiendeler | 20 474 699 | 30 662 269 | 24 320 235 | 22 120 728 |
| Aksjekapital | - | - | 1 500 000 | 1 500 000 |
| Overkurs | - | - | 4 830 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 4 220 000 | 4 220 000 | 6 330 000 | 6 330 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 4 203 221 | 5 177 259 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 277 477 | 3 123 186 | 4 203 221 | 5 177 259 |
| Sum egenkapital | 8 497 477 | 7 343 186 | 10 533 221 | 11 507 259 |
| Utsatt skatt | - | - | 360 733 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 360 733 | 418 105 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 2 406 763 | 3 422 694 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 2 406 763 | 3 422 694 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 203 898 | 1 368 567 | 2 767 496 | 3 840 799 |
| Leverandørgjeld | - | - | 3 843 305 | 2 650 916 |
| Betalbar skatt | - | - | 1 194 512 | 959 420 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 409 642 | 381 643 |
| Utbytte | - | - | 3 000 000 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 1 653 000 | 1 930 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 919 059 | 850 692 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 773 325 | 21 950 517 | 11 019 518 | 6 772 671 |
| Sum gjeld | 11 977 223 | 23 319 084 | 13 787 014 | 10 613 469 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 24 320 235 | 22 120 728 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,24▲ | 0,58 | 0,86 | 1,44 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,41▼ | 3,18 | 1,31 | 0,92 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 26,5 %▼ | 57,1 % | 23,0 % | 17,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 17,9 %▼ | 32,5 % | 15,9 % | 13,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 14,2 %▼ | 25,3 % | 12,3 % | 9,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 41,5 %▲ | 23,9 % | 43,3 % | 52,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 3 068 286
- Resultat per ansatt, kroner
- 550 335
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SVENE PUKKVERK AS17,9 %
36,8 mill. 12 ansatte 2025
−5 %05101520
Lundhs AS−0,0 % 406,6 mill.120 ansatte 2025
Bremanger Quarry AS4,9 % 494,9 mill.55 ansatte 2025
Franzefoss Minerals AS11,8 % 792,3 mill.90 ansatte 2025
SVENE PUKKVERK AS17,9 % 36,8 mill.12 ansatte 2025
−5 %05101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 08.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Roar Lauvlid | 1969 |
| Styrets leder | Roar Lauvlid | 1969 |
| Revisor | ØSTLANDSKE REVISORER AS982 743 966 | - |
| Regnskapsfører | MERKUR REGNSKAP SA985 836 949 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Lauvlid Invest AS95,0 %Lyngdal I Numedal · 4 750 ordinære aksjer
- K. Lauvlid AS5,00 %Svene · 250 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Lauvlid Invest AS
- Lauvlid Eiendom AS95,0 %
- SVENE MASKIN AS53,1 %
- SVENE PUKKVERK AS95,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 817 847 692 · 800 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.