- Org.nr.
- 929 167 678
- Adresse
- c/o HøG Eiendom AS, Sorgenfriveien 9, 7031 Trondheim
Driftsresultat−144 838−23,6 % margin
EBITDA−33 269før av- og nedskrivninger
Årsresultat−141 615−23,1 % margin
Egenkapital2 387 77392,7 % av eiendelene
Sverresdalsveien 26 Eiendom AS er et aksjeselskap innen fysioterapi- og ergoterapitjenester, stiftet 1980.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 167 678
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 01.01.1980
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- c/o HøG Eiendom AS, Sorgenfriveien 9, 7031 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 86.950 Fysioterapi- og ergoterapitjenesterFysioterapi- og ergoterapitjenester i Trondheim (279)
- Aksjekapital
- 104 720
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sverresdalsveien 26 Eiendom AS930 421 111 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Fysikalsk institutt og treningssenter.
Tidligere navn
- Sverresborg Fysikalske Institutt AS19.02.1995 til 31.01.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 612 488 | - | - | 714 792 | 712 504 |
| Sum driftsinntekter | 612 488 | 648 088 | 725 488 | 714 792 | 712 504 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 68 460 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 111 569 | 116 681 |
| Lønnskostnad Il, | 296 660 | - | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 111 569 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 349 097 | - | - | 172 401 | 307 355 |
| Sum driftskostnader | 757 326 | 486 627 | 439 377 | 283 970 | 492 496 |
| Driftsresultat | −144 838 | 161 461 | 286 111 | 430 822 | 220 008 |
| Annen renteinntekt | 486 | - | - | 40 | - |
| Annen finansinntekt | 3 208 | - | - | 2 885 | 3 022 |
| Sum finansinntekter | 3 694 | 3 572 | 2 834 | 2 925 | 3 022 |
| Annen rentekostnad | 471 | - | - | 29 201 | 32 405 |
| Sum finanskostnader | 471 | 1 211 | 16 021 | 29 201 | 32 405 |
| Netto finans | 3 223 | 2 361 | −13 187 | −26 276 | −29 383 |
| Resultat før skatt | - | 163 822 | 272 924 | 404 546 | 190 625 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 46 087 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 93 579 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 310 967 | 144 538 |
| Resultat før skattekostnad | −141 615 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −141 615 | 123 744 | 206 777 | 310 967 | 144 538 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 310 967 | 144 538 |
| Totalresultat | - | - | - | 310 967 | 144 538 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 310 967 | 144 538 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 310 967 | 144 538 |
| Annen egenkapital | −141 615 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 281 057 | - | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 0 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 281 057 | - | - | 2 615 764 | 2 727 333 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 120 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 120 000 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 2 401 057 | 2 492 626 | 2 504 195 | 2 615 764 | 2 727 333 |
| Andre kortsiktige fordringer | 16 032 | - | - | 24 140 | 23 024 |
| Sum fordringer | 16 032 | - | - | 24 140 | 23 024 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 90 323 | 106 486 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 158 812 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 158 812 | - | - | 90 323 | 106 486 |
| Sum omløpsmidler | 174 843 | 147 783 | 74 593 | 114 463 | 129 510 |
| Sum eiendeler | 2 575 900 | 2 640 409 | 2 578 788 | 2 730 227 | 2 856 843 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | 2 592 070 | 2 696 074 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | 23 694 | 31 259 |
| Aksjekapital | 104 720 | - | - | 104 720 | 104 720 |
| Sum innskutt egenkapital | 104 720 | 104 720 | 104 720 | 104 720 | 104 720 |
| Annen egenkapital | 2 283 053 | - | - | 2 094 147 | 1 783 179 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 283 053 | 2 424 668 | 2 300 924 | 2 094 147 | 1 783 179 |
| Sum egenkapital | 2 387 773 | 2 529 388 | 2 405 644 | 2 198 867 | 1 887 899 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 356 170 | 838 446 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 356 170 | 838 446 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 73 894 | 356 170 | 838 446 |
| Leverandørgjeld | 16 917 | - | - | 28 056 | 26 977 |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | 93 579 | 46 087 |
| Skattetrekk og andre trekk | - | - | - | - | 29 910 |
| Skyldige offentlige avgifter | 128 310 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 42 900 | - | - | 53 556 | 27 524 |
| Sum kortsiktig gjeld | 188 127 | 111 021 | 99 251 | 175 191 | 130 498 |
| Sum gjeld | 188 127 | 111 021 | 173 145 | 531 361 | 968 944 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 575 900 | - | - | 2 730 228 | 2 856 843 |
| Pantstillelser | - | - | - | 3 000 000 | 3 000 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,93▼ | 1,33 | 0,75 | 0,65 | 0,99 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,08▲ | 0,04 | 0,07 | 0,24 | 0,51 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −5,4 %▼ | 6,3 % | 10,9 % | 15,5 % | 7,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −23,6 %▼ | 24,9 % | 39,4 % | 60,3 % | 30,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −23,1 %▼ | 19,1 % | 28,5 % | 43,5 % | 20,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 92,7 %▼ | 95,8 % | 93,3 % | 80,5 % | 66,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sverresdalsveien 26 Eiendom AS−23,6 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−30 %−20−10010
Sverresdalsveien 26 Eiendom AS−23,6 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
DR.Dropin Fysikalske AS−12,8 % 31,9 mill.5 ansatte 2025
Muritunet AS7,0 % 86,6 mill.126 ansatte 2025
VEST HELSE OG TRENING AS8,1 % 23,9 mill.17 ansatte 2025
−30 %−20−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.950.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Petter Høvik | 1991 |
| Styrets leder | Roger Granheim | 1964 |
| Styremedlem | Jørgen Høvik | 1961 |
| Revisor | IN REVISJON AS978 685 188 | - |
| Regnskapsfører | RETT REGNSKAP AS917 132 143 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ODD ROGER LESUND25,0 %f. 1957 · Trondheim · 17 ordinære aksjer
- Bodvar Flakne25,0 %f. 1959 · Trondheim · 17 ordinære aksjer
- GEIR OLE HANSEN25,0 %f. 1955 · Trondheim · 17 ordinære aksjer
- Anne-Berit Samdal25,0 %f. 1958 · Trondheim · 17 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.