- Org.nr.
- 889 261 692
- Adresse
- Furehogen 14, 6847 Vassenden
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−10 617ikke oppgitt
Årsresultat186 034ikke oppgitt
Egenkapital5 698 89273,3 % av eiendelene
Svidal Invest AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 889 261 692
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 22.12.2005
- Registrert
- 25.02.2006
- Adresse
- Furehogen 14, 6847 Vassenden
- Kommune
- Sunnfjord
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Sunnfjord (223)
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer i andre selskaper samt forvalte eierinteressene av disse. Selskapet skal også kunne foreta administrative tjenester for andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 10 617 | - | - | 36 567 | - |
| Sum driftskostnader | 10 617 | 21 129 | 11 692 | 36 567 | 28 162 |
| Driftsresultat | −10 617 | −21 129 | −11 692 | −36 567 | −28 162 |
| Annan finansinntekt | - | - | - | - | 279 550 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter | - | - | - | - | 2 587 286 |
| Annen renteinntekt | 112 769 | - | - | 5 105 | - |
| Annen finansinntekt | 106 310 | - | - | 125 000 | - |
| Sum finansinntekter | 219 079 | 132 939 | 1 371 404 | 130 105 | 2 866 836 |
| Nedskriving av finansielle eigendelar | - | - | - | - | 102 000 |
| Annan finanskostnad | - | - | - | - | 2 587 287 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | - | 300 000 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 924 | - |
| Sum finanskostnader | - | 5 109 | 81 492 | 300 924 | 2 689 287 |
| Netto finans | 219 079 | 127 830 | 1 289 912 | −170 819 | 177 549 |
| Resultat før skatt | - | 106 702 | 1 278 221 | −207 386 | 149 387 |
| Skattekostnad på ordinært resultat l, | - | - | - | - | 76 554 |
| Resultat før skattekostnad | 208 463 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 22 429 | - | - | −6 297 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −201 089 | 72 833 |
| Årsresultat | 186 034 | 82 104 | 1 072 968 | −201 089 | 72 833 |
| Avsetning til annan eigenkapital | - | - | - | - | 72 833 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 186 034 | - | - | −201 089 | - |
| Totalresultat | 186 034 | - | - | −201 089 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 186 034 | - | - | −201 089 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 186 034 | - | - | −201 089 | 72 833 |
| Andre driftskostnader | - | - | - | - | 28 162 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 4 155 719 | - | - | - | 4 155 719 |
| Investeringar i aksjar og andelar | - | - | - | - | 400 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 680 739 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 836 458 | - | - | 5 231 969 | 5 531 969 |
| Sum anleggsmidler | 4 836 458 | 4 757 013 | 4 757 013 | 5 231 969 | 5 531 969 |
| Konsernfordringer | - | - | - | 211 900 | 279 550 |
| Sum fordringer | - | - | - | 211 900 | 279 550 |
| Bankinnskot, kontantar og liknande | - | - | - | - | 1 005 020 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 940 260 | - | - | 1 131 921 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 940 260 | - | - | 1 131 921 | 1 005 020 |
| Sum omløpsmidler | 2 940 260 | 2 835 608 | 2 944 654 | 1 343 821 | 1 284 570 |
| Sum eiendeler | 7 776 718 | 7 592 621 | 7 701 667 | 6 575 790 | 6 816 539 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | 5 231 969 | - |
| Investering i datterselskap | - | - | - | - | 976 250 |
| Aksjekapital | 200 000 | - | - | 200 000 | - |
| Overkurs | 68 434 | - | - | 68 434 | 68 434 |
| Annen innskutt egenkapital | 1 332 717 | - | - | 1 332 717 | 1 332 717 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 601 151 | 1 601 151 | 1 601 151 | 1 601 151 | 1 601 151 |
| Annan eigenkapital | - | - | - | - | 2 957 725 |
| Annen egenkapital | 4 097 741 | - | - | 2 756 637 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 4 097 741 | 3 911 708 | 3 829 604 | 2 756 637 | 2 957 725 |
| Sum egenkapital | 5 698 892 | 5 512 859 | 5 430 755 | 4 357 788 | 4 558 876 |
| Utsatt skatt | 28 303 | - | - | 55 280 | 69 100 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 28 303 | - | - | 55 280 | 69 100 |
| Sum langsiktig gjeld | 28 303 | 35 379 | 44 785 | 55 280 | 69 100 |
| Leverandørgjeld | 9 639 | - | - | 936 | 9 125 |
| Betalbar skatt | 29 505 | - | - | 7 523 | 12 924 |
| Anna kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 2 166 513 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 010 379 | - | - | 2 154 263 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 049 523 | 2 044 383 | 2 226 127 | 2 162 722 | 2 188 562 |
| Sum gjeld | 2 077 826 | 2 079 762 | 2 270 912 | 2 218 002 | 2 257 662 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 776 718 | - | - | 6 575 790 | 6 816 539 |
| å kr 2 000,00) | - | - | - | - | 200 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,43▲ | 1,39 | 1,32 | 0,62 | 0,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,36▼ | 0,38 | 0,42 | 0,51 | 0,50 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,7 %▲ | 1,5 % | 19,0 % | 1,4 % | 41,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 73,3 %▲ | 72,6 % | 70,5 % | 66,3 % | 66,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Frode Svidal | 1973 |
| Varamedlem | Anne Marit Rognebakke | 1974 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FRODE SVIDAL100,0 %f. 1973 · Vassenden · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Føyrane AS50,0 %997 238 702 · 50 ordinære aksjer
- 921 212 941 · 760 ordinære aksjer
- Nordic Mining ASA0,04 %989 796 739 · 43 000 ordinære aksjer
- 946 670 081 · 245 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.