- Org.nr.
- 998 332 869
- Telefon
- 900 67 657
- Adresse
- Stugudal, 7590 Tydal
Driftsresultat−34 222−14,2 % margin
EBITDA9 612før av- og nedskrivninger
Årsresultat−31 176−12,9 % margin
Egenkapital60 25416,9 % av eiendelene
SYLAN ADVENTURE AS er et aksjeselskap innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 332 869
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.09.2026
- Stiftet
- 26.04.2012
- Registrert
- 08.05.2012
- Adresse
- Stugudal, 7590 Tydal
- Telefon
- 900 67 657
- Postadresse
- c/o Arne Otto Vedvik, Væretrøa 96
- Kommune
- Tydal
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SYLAN ADVENTURE AS927 747 820 · TYDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
I en miljøsertifisert bedrift å tilby aktiviteter og opplevelser som er friluftsbaserte og utviklende. Omsetting - salg av utstyr relatert til slike aktiviteter.
Tidligere navn
- SYLAN OPPLEVELSE AS08.05.2012 til 29.03.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 24 210 | - | - | 31 173 | 131 920 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 254 392 | - |
| Annen driftsinntekt | 216 683 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 240 893 | 55 739 | 17 994 | 285 565 | 131 920 |
| Varekostnad | 14 212 | - | - | 26 333 | 64 149 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 43 834 | - | - | - | 16 158 |
| Annen driftskostnad | 217 069 | - | - | 407 575 | 132 370 |
| Sum driftskostnader | 275 115 | 115 000 | 168 840 | 433 908 | 212 677 |
| Driftsresultat | −34 222 | −59 261 | −150 846 | −148 343 | −80 757 |
| Resultat før skatt | - | −59 249 | −150 784 | - | −80 757 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −17 766 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −62 991 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 9 | - |
| Annen finansinntekt | 3 046 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 3 046 | 12 | 62 | 9 | - |
| Netto finans | 3 046 | 12 | 62 | 9 | - |
| Resultat før skattekostnad | −31 176 | - | - | −148 334 | - |
| Skattekostnad | - | - | - | 0 | - |
| Årsresultat | −31 176 | −59 249 | −209 128 | −148 334 | −62 991 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −62 991 |
| Udekket tap | −31 177 | - | - | −148 334 | −62 991 |
| Sum overføringer og disponeringer | −31 177 | - | - | −148 334 | −62 991 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner | 71 092 | - | - | 40 572 | - |
| Sum varige driftsmidler | 71 092 | - | - | 40 572 | 20 454 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 000 | - | - | 4 000 | 4 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 30 986 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 34 986 | - | - | 4 000 | 4 000 |
| Sum anleggsmidler | 106 078 | 149 912 | 193 747 | 54 442 | 73 369 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 8 310 |
| Kundefordringer | 26 | - | - | 13 338 | - |
| Sum fordringer | 26 | - | - | 13 338 | 8 310 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 250 313 | - | - | 234 436 | 126 181 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 250 313 | - | - | 234 436 | 126 181 |
| Sum omløpsmidler | 250 339 | 165 253 | 173 486 | 247 774 | 134 491 |
| Sum eiendeler | 356 417 | 315 165 | 367 233 | 302 216 | 207 861 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 9 870 | 48 915 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 9 870 | 48 915 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 20 454 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 100 000 | - | - | 100 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 650 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 750 000 | 750 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Udekket tap | 689 746 | - | - | 390 190 | 173 430 |
| Sum opptjent egenkapital | −689 746 | −658 569 | −599 319 | −390 190 | −173 430 |
| Sum egenkapital | 60 254 | 91 431 | −499 319 | −290 190 | −73 430 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 550 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 550 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 550 000 | 550 000 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner, kortsiktig | 6 262 | - | - | 6 262 | - |
| Leverandørgjeld | 85 973 | - | - | 5 000 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 74 453 | - | - | 13 | 48 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 250 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 129 475 | - | - | 31 131 | 31 243 |
| Sum kortsiktig gjeld | 296 163 | 223 734 | 316 552 | 42 406 | 281 291 |
| Sum gjeld | 296 163 | 223 734 | 866 552 | 592 406 | 281 291 |
| Sum egenkapital og gjeld | 356 417 | - | - | 302 216 | 207 861 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,85▲ | 0,74 | 0,55 | 5,84 | 0,48 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,92▲ | 2,45 | −1,74 | −2,04 | −3,83 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −9,3 %▲ | −17,4 % | −45,0 % | −58,2 % | −38,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −14,2 %▲ | −106,3 % | −838,3 % | −51,9 % | −61,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −12,9 %▲ | −106,3 % | −1 162,2 % | −51,9 % | −47,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 16,9 %▼ | 29,0 % | −136,0 % | −96,0 % | −35,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SYLAN ADVENTURE AS−14,2 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−15 %−10−505
SYLAN ADVENTURE AS−14,2 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Billettservice AS−4,2 % 214,5 mill.45 ansatte 2025
European Cruise Service AS2,2 % 1 702,2 mill.101 ansatte 2025
BEST ARCTIC AS3,3 % 123,2 mill.17 ansatte 2025
−15 %−10−505
De tre andre er de største selskapene i næringskode 79.121.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Arne Otto Vedvik | 1959 |
| Styrets leder | Rune Skjei | 1972 |
| Styremedlem | Bjørn Steinar Aune | 1961 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EMSI AS50,0 %Trondheim · 50 ordinære aksjer
- EMIL VEDVIK50,0 %f. 1993 · Oslo · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- BASECAMP SYLAN AS50,0 %937 024 940 · 1 500 ordinære aksjer
- TYDAL SKI AS0,07 %999 268 064 · 2 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.