- Org.nr.
- 919 752 998
- Adresse
- Vestbygdvegen 72, 2930 Bagn
Symbia AS er et aksjeselskap innen byggeteknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 752 998
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 26.09.2017
- Registrert
- 19.10.2017
- Adresse
- Vestbygdvegen 72, 2930 Bagn
- Kommune
- Sør-aurdal
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Symbia AS919 772 239 · SØR-AURDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rådgivning og konsulenthjelp til andre foretak, samt andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette. Å eie aksjer i andre selskaper, forta kjøp og salg av aksjer og andre verdipapirer, investere i fast eiendom, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Samt delta i tilstøtende virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Honorarinntekter | 1 822 469 | 1 781 970 | 1 660 862 | 1 345 352 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 822 469 | 1 781 970 | 1 660 862 | 1 345 352 | 1 208 500 |
| Lønnskostnad | 1 223 116 | 1 102 625 | 1 105 486 | 713 031 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 63 000 | 23 097 | 130 700 | 62 441 | - |
| Nedskrivning av varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 17 700 | - | - |
| Annen driftskostnad | 161 310 | 176 042 | 146 872 | 129 495 | 89 358 |
| Sum driftskostnader | 1 447 426 | 1 301 764 | 1 400 759 | 904 967 | 1 221 877 |
| Driftsresultat | 375 043 | 480 206 | 260 103 | 440 385 | −13 377 |
| Annen renteinntekt | 18 432 | 13 201 | 278 | 509 | - |
| Annen finansinntekt | 1 132 | 1 780 | 677 | 712 | - |
| Sum finansinntekter | 19 564 | 14 981 | 955 | 1 221 | 3 083 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 50 419 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 138 | - | 1 274 | 71 | - |
| Annen finanskostnad | 12 237 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 62 794 | 0 | 1 274 | 71 | - |
| Netto finans | −43 230 | 14 981 | −319 | 1 150 | 3 083 |
| Resultat før skatt | 331 812 | 495 188 | 259 784 | 441 535 | −10 294 |
| Skattekostnad | 87 076 | 108 873 | 57 365 | 94 821 | - |
| Årsresultat | 244 737 | 386 314 | 202 419 | 346 714 | −10 294 |
| Tilleggsutbytte | - | - | 444 300 | 0 | - |
| Annen egenkapital | 244 737 | 386 314 | −241 881 | 346 714 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 202 419 | 346 714 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 456 000 | 571 900 | - |
| Driftsløsøre og inventar | 165 099 | 228 099 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 165 099 | 228 099 | 456 000 | 571 900 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 100 635 | 65 920 | 65 920 | 16 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 100 635 | 65 920 | 65 920 | 16 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 265 734 | 294 019 | 521 920 | 587 900 | 16 000 |
| Kundefordringer | 385 150 | 152 088 | 323 547 | 264 189 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 20 388 | 123 279 | 131 002 | 38 812 | - |
| Sum fordringer | 405 538 | 275 366 | 454 549 | 303 000 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd | 1 129 899 | 957 770 | 577 771 | 458 717 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 129 899 | 957 770 | 577 771 | 458 717 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 535 437 | 1 233 136 | 1 032 320 | 761 717 | 996 129 |
| Sum eiendeler | 1 801 171 | 1 527 155 | 1 554 239 | 1 349 617 | 1 012 129 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 317 677 | 1 072 940 | 686 626 | 928 506 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 317 677 | 1 072 940 | 686 626 | 928 506 | 681 792 |
| Sum egenkapital | 1 347 677 | 1 102 940 | 716 626 | 958 506 | 711 792 |
| Utsatt skatt | 5 888 | 10 138 | 5 285 | 14 174 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 5 888 | 10 138 | 5 285 | 14 174 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 5 285 | 14 174 | 0 |
| Leverandørgjeld | 20 320 | 18 929 | 21 294 | 11 659 | - |
| Betalbar skatt | 91 325 | 104 020 | 66 255 | 80 647 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 227 650 | 192 321 | 208 680 | 209 712 | - |
| Utbytte | - | - | 444 300 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 108 311 | 98 808 | 91 800 | 74 919 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 447 606 | 414 077 | 832 329 | 376 937 | 300 337 |
| Sum gjeld | 453 494 | 424 215 | 837 614 | 391 111 | 300 337 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 801 171 | 1 527 155 | 1 554 239 | 1 349 617 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,43▲ | 2,98 | 1,24 | 2,02 | 3,32 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,34▼ | 0,38 | 1,17 | 0,41 | 0,42 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 23,7 %▼ | 32,1 % | 18,0 % | 37,4 % | −1,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 20,6 %▼ | 26,9 % | 15,7 % | 32,7 % | −1,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 13,4 %▼ | 21,7 % | 12,2 % | 25,8 % | −0,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 74,8 %▲ | 72,2 % | 46,1 % | 71,0 % | 70,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 71.121.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Svein Ole Hansen Thorsrud | 1985 |
| Styrets leder | Svein Ole Hansen Thorsrud | 1985 |
| Regnskapsfører | REGNSKAPSTEAM HALLINGDAL AS980 738 787 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SVEIN OLE HANSEN THORSRUD100,0 %f. 1985 · Bagn · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Surfact AS0,21 %929 856 066 · 133 ordinære aksjer
- 913 746 430 · 2 560 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.