- Org.nr.
- 951 538 744
- Telefon
- 61 17 23 34
- Adresse
- Bakkegata 3, 2815 Gjøvik
Driftsresultat974 34813,7 % margin
EBITDA1 029 948før av- og nedskrivninger
Årsresultat794 82711,2 % margin
Egenkapital869 38132,6 % av eiendelene
Synsenteret AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler, stiftet 1989.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 951 538 744
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 02.01.1989
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Bakkegata 3, 2815 Gjøvik
- Telefon
- 61 17 23 34
- Kommune
- Gjøvik
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Synsenteret AS972 190 837 · GJØVIK
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive helsetjeneste, salg, informasjon og kon- sulentvirksomhet, investering og utleie, samt del- tagelse i annen virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 974 149 | 6 829 164 | 5 577 569 | 5 892 442 | 2 928 008 |
| Annen driftsinntekt | 115 472 | 57 887 | 252 184 | 202 446 | 182 000 |
| Sum driftsinntekter | 7 089 621 | 6 887 050 | 5 829 753 | 6 094 888 | 3 110 008 |
| Varekostnad | 1 499 337 | 1 452 212 | 1 281 774 | 1 369 523 | 867 816 |
| Lønnskostnad | 3 073 822 | 2 821 620 | 2 018 991 | 2 130 726 | 1 098 257 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 55 600 | 70 459 | 46 209 | 32 122 | 12 000 |
| Annen driftskostnad | 1 486 515 | 1 523 373 | 1 398 893 | 1 635 583 | 1 004 714 |
| Sum driftskostnader | 6 115 273 | 5 867 664 | 4 745 867 | 5 167 953 | 2 982 787 |
| Driftsresultat | 974 348 | 1 019 387 | 1 083 886 | 926 935 | 127 221 |
| Annen renteinntekt | 22 565 | 12 298 | 2 898 | 792 | 1 655 |
| Annen finansinntekt | 24 331 | 22 786 | 25 073 | 26 | - |
| Sum finansinntekter | 46 896 | 35 084 | 27 972 | 818 | 1 655 |
| Annen rentekostnad | 154 | 30 793 | 2 463 | 189 | - |
| Annen finanskostnad | 2 378 | 2 641 | 12 940 | 20 263 | - |
| Sum finanskostnader | 2 531 | 33 434 | 15 403 | 20 452 | - |
| Netto finans | 44 364 | 1 650 | 12 568 | −19 635 | 1 655 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 096 455 | 907 300 | 128 876 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 28 394 |
| Resultat før skattekostnad | 1 018 712 | 1 021 036 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 223 885 | 222 139 | 241 223 | 205 708 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 855 232 | 701 592 | 100 482 |
| Årsresultat | 794 827 | 798 897 | 855 232 | 701 592 | 100 482 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 794 827 | 798 897 | 855 232 | 701 592 | 100 482 |
| Totalresultat | 794 827 | 798 897 | 855 232 | 701 592 | 100 482 |
| Ordinært utbytte | 700 000 | 700 000 | 555 231 | 500 000 | 580 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | 94 827 | 98 897 | 300 001 | 201 592 | −479 518 |
| Sum overføringer og disponeringer | 794 827 | 798 897 | 855 232 | 701 592 | 100 482 |
| Utsatt skattefordel | 2 766 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 2 766 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 125 962 | 181 562 | 67 919 | - | 63 166 |
| Sum varige driftsmidler | 125 962 | - | 162 415 | 67 919 | 63 166 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 21 763 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 21 763 |
| Sum anleggsmidler | 138 728 | 191 562 | 172 415 | 77 919 | 84 929 |
| Sum varer | 504 379 | 420 610 | 336 920 | 321 826 | 172 200 |
| Kundefordringer | 220 040 | 153 931 | 213 558 | 170 249 | 41 979 |
| Andre kortsiktige fordringer | 290 426 | 270 781 | 208 088 | 349 502 | 187 118 |
| Sum fordringer | 510 466 | 424 712 | 421 645 | 519 751 | 229 097 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 510 304 | 1 420 051 | 1 457 495 | 1 435 452 | 556 540 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 510 304 | 1 420 051 | 1 457 495 | 1 435 452 | 556 540 |
| Sum omløpsmidler | 2 525 148 | 2 265 372 | 2 216 061 | 2 277 029 | 957 837 |
| Sum eiendeler | 2 663 876 | 2 456 934 | 2 388 475 | 2 354 948 | 1 042 767 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 769 381 | 674 555 | 575 657 | 275 657 | 74 064 |
| Sum opptjent egenkapital | 769 381 | 674 555 | 575 657 | 275 657 | 74 064 |
| Sum egenkapital | 869 381 | 774 555 | 675 657 | 375 657 | 174 064 |
| Utsatt skatt | 2 766 | 2 766 | 7 732 | 9 236 | 9 251 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 766 | 2 766 | 7 732 | 9 236 | 9 251 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 766 | 2 766 | 7 732 | 9 236 | 9 251 |
| Leverandørgjeld | 217 379 | 108 040 | 100 584 | 235 269 | 254 287 |
| Betalbar skatt | 226 651 | 227 105 | 242 727 | 205 723 | 35 095 |
| Skyldig offentlige avgifter | 403 024 | 398 008 | 305 946 | 346 377 | 85 458 |
| Utbytte | 700 000 | 700 000 | 555 231 | 500 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 244 675 | 246 461 | 500 598 | 682 686 | 484 611 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 791 729 | 1 679 614 | 1 705 086 | 1 970 055 | 859 451 |
| Sum gjeld | 1 794 495 | 1 682 380 | 1 712 818 | 1 979 291 | 868 702 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 663 876 | 2 456 934 | 2 388 475 | - | 1 042 767 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,41▲ | 1,35 | 1,30 | 1,16 | 1,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,06▼ | 2,17 | 2,54 | 5,27 | 4,99 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 39,9 %▼ | 43,5 % | 46,9 % | 54,6 % | 12,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 13,7 %▼ | 14,8 % | 18,6 % | 15,2 % | 4,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 11,2 %▼ | 11,6 % | 14,7 % | 11,5 % | 3,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 32,6 %▲ | 31,5 % | 28,3 % | 16,0 % | 16,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Synsenteret AS13,7 %
7,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %051015
Interoptik AS−1,5 % 301,8 mill.301 ansatte 2024
SYNOPTIK NORGE AS4,4 % 863,9 mill.734 ansatte 2024
SYNSAM GROUP NORWAY AS9,9 % 1 497,9 mill.1 192 ansatte 2025
Synsenteret AS13,7 % 7,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.740.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Magnus Karl Ingemar Andersson | 1988 |
| Styrets leder | Jacob Lindbom Jacobsen | 1970 |
| Styremedlem | Inger Johanne Løkkevik | 1972 |
| Styremedlem | Magnus Karl Ingemar Andersson | 1988 |
| Revisor | VALENTOR REVISJON AS997 088 980 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Optiker-Ma Holding AS47,0 %Eina · 470 ordinære aksjer
- JJ-Holding AS47,0 %Lillehammer · 470 ordinære aksjer
- NINA STENSETH3,00 %f. 1974 · Eina · 30 ordinære aksjer
- Martine Harriet Eriksen3,00 %f. 1992 · Raufoss · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- C Optikk AS0,55 %889 257 512 · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.