- Org.nr.
- 920 345 735
- Adresse
- c/o NESBYEN PUKK & BETONG AS, Hallingdalsvegen 4999, 3540 Nesbyen
Driftsresultat−505 037ikke oppgitt
Årsresultat−334 039ikke oppgitt
Egenkapital1 359 42351,2 % av eiendelene
Synstevassåsen AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 345 735
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.09.2026
- Stiftet
- 15.01.2018
- Registrert
- 30.01.2018
- Adresse
- c/o NESBYEN PUKK & BETONG AS, Hallingdalsvegen 4999, 3540 Nesbyen
- Kommune
- Nesbyen
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Nesbyen (30)
- Aksjekapital
- 3 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Synstevassåsen AS920 452 000 · NESBYEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og utbygging av hytteområder, oppføring og salg av fritidseiendom, utvikling og drift av infrastruktur relatert til hytteområder samt det som naturlig står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskaper med beslektet formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 0 | - | - | - | 66 680 000 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 1 200 000 | 17 996 480 | 51 572 500 | 66 680 000 |
| Varekostnad | 5 250 | - | - | - | 64 649 199 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 67 500 |
| Lønnskostnad | 27 650 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 472 137 | - | - | - | 1 651 168 |
| Sum driftskostnader | 505 037 | 1 532 935 | 18 575 996 | 53 743 628 | 66 367 867 |
| Driftsresultat | −505 037 | −332 935 | −579 516 | −2 171 128 | 312 133 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | - | 107 418 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 2 310 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 170 228 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 771 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 170 999 | 33 493 | 29 397 | 3 605 | 109 728 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 767 996 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 265 936 | 981 466 | 767 996 |
| Netto finans | 170 999 | 33 493 | −236 539 | −977 861 | −658 268 |
| Resultat før skatt | - | −299 442 | −816 055 | −3 148 989 | −346 134 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −1 568 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −344 566 |
| Resultat før skattekostnad | −334 039 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −334 039 | −299 442 | −816 055 | −3 148 989 | −344 566 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −344 566 |
| Totalresultat | - | - | - | - | −344 566 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 518 140 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −344 566 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −344 566 |
| Udekket tap | −334 039 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | 134 912 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | - | 30 000 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 30 000 | - | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 85 313 | - | - | - | 3 912 122 |
| Andre langsiktige fordringer | 53 873 | - | - | - | 268 400 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 169 186 | - | - | - | 4 210 522 |
| Sum anleggsmidler | 169 186 | 229 426 | 455 302 | 771 374 | 4 345 434 |
| Sum varer | - | - | - | - | 21 096 026 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 1 386 377 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 54 103 |
| Varer | 1 971 577 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 89 323 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 89 323 | - | - | - | 1 440 480 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 6 954 345 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 424 102 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 424 102 | - | - | - | 6 954 345 |
| Sum omløpsmidler | 2 485 002 | 2 883 392 | 2 846 248 | 20 422 100 | 29 490 852 |
| Sum eiendeler | 2 654 188 | 3 112 818 | 3 301 551 | 21 193 474 | 33 836 286 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 134 912 |
| Aksjekapital | 3 000 000 | - | - | - | 3 000 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −11 570 | - | - | - | −11 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 988 430 | 2 988 430 | 2 988 430 | 2 988 430 | 2 988 430 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 2 969 518 |
| Udekket tap | 1 629 007 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 629 007 | −1 294 968 | −995 527 | −179 472 | 2 969 518 |
| Sum egenkapital | 1 359 423 | 1 693 462 | 1 992 903 | 2 808 958 | 5 957 948 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 110 183 | - | - | - | 18 339 588 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 110 183 | - | - | - | 18 339 588 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 1 110 183 | 1 232 631 | 15 966 698 | 18 339 588 |
| Leverandørgjeld | 184 582 | - | - | - | 9 266 379 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 272 372 |
| Sum kortsiktig gjeld | 184 582 | 309 174 | 76 017 | 2 417 818 | 9 538 751 |
| Sum gjeld | 1 294 765 | 1 419 357 | 1 308 648 | 18 384 516 | 27 878 339 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 654 188 | - | - | - | 33 836 286 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 13,46▲ | 9,33 | 37,44 | 8,45 | 3,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,95▲ | 0,84 | 0,66 | 6,54 | 4,68 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −11,6 %▼ | −9,3 % | −4,5 % | −7,9 % | 1,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | −27,7 % | −3,2 % | −4,2 % | 0,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | −25,0 % | −4,5 % | −6,1 % | −0,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 51,2 %▼ | 54,4 % | 60,4 % | 13,3 % | 17,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ole Johnny Prestbakken | 1972 |
| Styremedlem | Thomas Rødningen | 1987 |
| Styremedlem | Helge Bjørnsen Holm | 1956 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET VALHALL AS980 289 648 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BRINGO SAG & HØVLERI AS33,3 %Nesbyen · 1 000 ordinære aksjer
- HOLM BYGG OG MASKIN AS33,3 %Nesbyen · 1 000 ordinære aksjer
- NESBYEN PUKK & BETONG AS33,3 %Nesbyen · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 921 218 559 · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.