- Org.nr.
- 922 819 505
- Adresse
- Kvenildmyra 10, 7093 Tiller
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−70 097ikke oppgitt
Årsresultat16 570ikke oppgitt
Egenkapital4 268 96599,8 % av eiendelene
Taksenteret Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 819 505
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 22.03.2019
- Registrert
- 03.06.2019
- Adresse
- Kvenildmyra 10, 7093 Tiller
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Trondheim (2 452)
- Aksjekapital
- 40 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Handel med byggevarer samt annen virksomhet beslektet med dette.
Tidligere navn
- NYE TAK HOLDING AS03.06.2019 til 22.07.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen driftskostnad | 70 097 | - | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 70 097 | 122 608 | 106 980 | 74 922 | 87 340 |
| Driftsresultat | −70 097 | −122 608 | −106 980 | −74 922 | −87 340 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 0 | - | - | - | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 37 089 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 54 250 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 91 339 | 75 312 414 | 15 106 980 | 12 074 929 | 20 087 340 |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 71 230 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 91 339 | 75 241 184 | 15 106 980 | 12 074 929 | 20 087 340 |
| Resultat før skatt | 21 243 | 75 118 576 | 15 000 000 | 12 000 007 | 20 000 000 |
| Skattekostnad | 4 673 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 16 570 | 75 068 642 | 15 000 000 | 12 000 007 | 20 000 000 |
| Ordinært utbytte | 0 | - | - | - | - |
| Ekstraordinært utbytte | 0 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | 16 570 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 611 700 | - | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 1 207 277 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 818 977 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 1 818 977 | 3 132 794 | 2 271 401 | 661 401 | 461 401 |
| Konsernfordringer | 0 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 456 550 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 456 550 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 2 456 550 | 4 099 167 | 15 815 540 | 16 426 102 | 14 633 495 |
| Sum eiendeler | 4 275 527 | 7 231 961 | 18 086 941 | 17 087 503 | 15 094 896 |
| Aksjekapital | 40 000 | - | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −10 600 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 29 400 | 29 400 | 29 400 | 29 400 | 29 400 |
| Annen egenkapital | 4 239 565 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 4 239 565 | 4 222 995 | 3 054 354 | 3 054 353 | 5 054 346 |
| Sum egenkapital | 4 268 965 | 4 252 395 | 3 083 754 | 3 083 753 | 5 083 746 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 1 889 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 4 673 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 562 | 2 979 566 | 15 003 188 | 14 003 750 | 10 011 150 |
| Sum gjeld | 6 562 | 2 979 566 | 15 003 188 | 14 003 750 | 10 011 150 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 275 527 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 374,36▲ | 1,38 | 1,05 | 1,17 | 1,46 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▼ | 0,70 | 4,87 | 4,54 | 1,97 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,4 %▼ | 593,9 % | 85,3 % | 74,6 % | 132,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,8 %▲ | 58,8 % | 17,0 % | 18,0 % | 33,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ståle Guldvik | 1969 |
| Styremedlem | Terje Guldvik | 1967 |
| Revisor | ORKLA REVISJON AS925 180 386 | - |
| Regnskapsfører | KVÅLE REGNSKAP AS921 069 391 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HENIS AS50,0 %Tiller · 20 ordinære aksjer
- TG3 INVEST AS50,0 %Leinstrand · 20 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Taksenteret Eiendom AS100,0 %990 728 836 · 100 ordinære aksjer
- ABI EIENDOMSDRIFT AS100,0 %858 749 212 · 100 ordinære aksjer
- Bagplads AS100,0 %928 752 976 · 100 ordinære aksjer
- Skolevegen 10 AS100,0 %928 752 992 · 100 ordinære aksjer
- Taksenteret AS30,4 %979 110 650 · 31 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.