- Org.nr.
- 988 120 669
- Adresse
- Tallaksrud Gård, Oppegårdveien 50A, 1423 Ski
Driftsresultat−872 828
Årsresultat−890 927
Egenkapital1 810 86197,2 % av eiendelene
TALL RÅDGIVNING AS er et aksjeselskap innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 120 669
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.03.2005
- Registrert
- 21.04.2005
- Adresse
- Tallaksrud Gård, Oppegårdveien 50A, 1423 Ski
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Nordre Follo (502)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TALL RÅDGIVNING AS988 145 742 · NORDRE FOLLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Verdipapirhandel, bedriftsrådgivning utleie og deltakelse i andre selskaper.
Tidligere navn
- TALL REGNSKAP AS21.04.2005 til 27.08.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 128 850 | - | - | 975 621 | 1 078 359 |
| Sum driftsinntekter | 128 850 | 482 181 | 888 620 | 975 621 | 1 078 359 |
| Lønnskostnad | 908 143 | - | - | 795 122 | 680 073 |
| Annen driftskostnad | 93 535 | - | - | 131 276 | 146 782 |
| Sum driftskostnader | 1 001 678 | 1 034 804 | 985 722 | 926 398 | 826 855 |
| Driftsresultat | −872 828 | −552 623 | −97 103 | 49 223 | 251 504 |
| Annen renteinntekt | 964 | - | - | 551 | 67 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 74 469 | 348 821 |
| Sum finansinntekter | 964 | 78 766 | 293 405 | 75 020 | 348 888 |
| Annen rentekostnad | 4 884 | - | - | 315 | 519 |
| Annen finanskostnad | 14 180 | - | - | 147 057 | 72 692 |
| Sum finanskostnader | 19 064 | 25 895 | 26 603 | 147 372 | 73 211 |
| Netto finans | −18 100 | 52 871 | 266 802 | −72 352 | 275 677 |
| Resultat før skatt | - | −499 751 | 169 699 | - | 527 181 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 44 497 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 482 684 |
| Resultat før skattekostnad | −890 927 | - | - | −23 129 | - |
| Skattekostnad | - | - | - | 5 637 | - |
| Årsresultat | −890 927 | −499 751 | 169 699 | −28 766 | 482 684 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 482 684 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −890 927 | - | - | −28 766 | 482 684 |
| Sum overføringer og disponeringer | −890 927 | - | - | −28 766 | 482 684 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 619 733 | - | - | 2 738 405 | 2 487 838 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 619 733 | - | - | 2 738 405 | 2 487 838 |
| Sum anleggsmidler | 1 619 733 | 2 718 101 | 3 168 951 | 2 738 405 | 2 487 838 |
| Kundefordringer | 0 | - | - | 103 813 | 110 983 |
| Andre fordringer | 97 599 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 97 599 | - | - | 103 813 | 110 983 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 145 097 | - | - | 527 755 | 797 329 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 145 097 | - | - | 527 755 | 797 329 |
| Sum omløpsmidler | 242 696 | 147 119 | 401 164 | 631 567 | 908 311 |
| Sum eiendeler | 1 862 428 | 2 865 220 | 3 570 114 | 3 369 972 | 3 396 150 |
| Selskapskapital | 100 000 | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 1 710 861 | - | - | 2 931 840 | 2 960 606 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 710 861 | 2 601 788 | 3 101 539 | 2 931 840 | 2 960 606 |
| Sum egenkapital | 1 810 861 | 2 701 788 | 3 201 539 | 3 031 840 | 3 060 606 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 0 | - | - | 1 343 | 2 593 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 5 637 | 44 497 |
| Skyldige offentlige avgifter | 27 258 | - | - | 42 651 | 45 718 |
| Annen kortsiktig gjeld | 24 310 | - | - | 288 501 | 242 735 |
| Sum kortsiktig gjeld | 51 568 | 163 432 | 368 575 | 338 132 | 335 543 |
| Sum gjeld | 51 568 | 163 432 | 368 575 | 338 132 | 335 543 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 862 428 | - | - | 3 369 972 | 3 396 150 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,71▲ | 0,90 | 1,09 | 1,87 | 2,71 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03▼ | 0,06 | 0,12 | 0,11 | 0,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −36,9 %▼ | −14,7 % | 5,7 % | 3,7 % | 17,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −677,4 %▼ | −114,6 % | −10,9 % | 5,0 % | 23,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −691,4 %▼ | −103,6 % | 19,1 % | −2,9 % | 44,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,2 %▲ | 94,3 % | 89,7 % | 90,0 % | 90,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sverre Tallaksrud | 1959 |
| Styrets leder | Sverre Tallaksrud | 1959 |
| Varamedlem | Anita Tallaksrud | 1959 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Sverre Tallaksrud100,0 %f. 1959 · Ski · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Vardalife AS0,39 %814 130 312 · 204 522 ordinære aksjer
- Cycled Technologies AS0,20 %917 867 771 · 11 192 ordinære aksjer
- 988 392 235 · 125 100 ordinære aksjer
- Geddit AS0,03 %913 746 287 · 50 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.