- Org.nr.
- 991 842 489
- Telefon
- 91604726
- Adresse
- Torkelstien 3, 4056 Tananger
- Hovedeier
- EMR INVEST AS, 100 %
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat878 23310,8 % margin
Årsresultat681 1888,4 % margin
Egenkapital186 70910,0 % av eiendelene
Ansatte25i Aa‑registeret
TANANGER PIZZA AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Underenheter
1
- Pizzabakeren Tanagner991 869 301 · SOLA32 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon-, handel- & serveringsvirksomhet med hovedvekt på pizzaprodukter samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 8 805 945 | 8 062 248 | 7 338 940 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 266 432 | 210 945 | 285 200 |
| Sum driftsinntekter | 8 130 909 | 8 025 662 | 9 072 377 | 8 273 193 | 7 624 139 |
| Varekostnad | - | 2 366 477 | 2 633 177 | 2 467 367 | 2 114 533 |
| Lønnskostnad | - | 3 009 085 | 3 194 740 | 2 928 830 | 2 846 901 |
| Avskrivninger | - | 58 265 | 119 454 | 141 839 | 164 651 |
| Annen driftskostnad | - | 2 331 174 | 2 221 082 | 1 961 216 | 1 528 398 |
| Sum driftskostnader | 7 252 677 | 7 765 001 | 8 168 453 | 7 499 252 | 6 654 484 |
| Driftsresultat | 878 233 | 260 661 | 903 924 | 773 941 | 969 655 |
| Annen renteinntekt | - | - | 457 | - | - |
| Sum finansinntekter | - | - | 457 | - | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 247 | 2 399 | 17 033 |
| Annen finanskostnad | - | - | 18 058 | 7 125 | 617 |
| Sum finanskostnader | 4 814 | 1 999 | 18 304 | 9 524 | 17 651 |
| Netto finans | −4 814 | −1 999 | −17 847 | −9 524 | −17 651 |
| Resultat før skatt | 873 419 | 258 662 | 886 077 | 764 417 | 952 005 |
| Skattekostnad | - | 56 906 | 194 937 | 167 701 | 209 442 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 691 140 | 596 716 | 742 563 |
| Årsresultat | 681 188 | 201 756 | 691 140 | 596 716 | 742 563 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 691 140 | 596 716 | 742 563 |
| Totalresultat | - | - | 691 140 | 596 716 | 742 563 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 700 000 | 700 000 |
| Overført til annen egenkapital | - | - | - | - | 42 563 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 727 464 | - | - |
| Overført fra/ til annen egenkapital | - | - | −36 324 | −103 284 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 691 140 | 596 716 | 742 563 |
| Bygningsmessig innredning i leide lokaler | - | - | 151 635 | 169 130 | 46 549 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 155 818 | 625 648 | 153 470 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 307 453 | 794 778 | 200 019 |
| Sum anleggsmidler | 368 305 | 330 440 | 307 453 | 794 778 | 200 019 |
| Sum varer | - | - | 98 249 | 102 008 | 63 569 |
| Kundefordringer | - | - | 853 | −23 219 | 71 058 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 14 454 | 52 829 | 20 328 |
| Sum fordringer | - | - | 15 307 | 29 610 | 91 386 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 1 574 081 | 1 537 019 | 1 581 935 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 574 081 | 1 537 019 | 1 581 935 |
| Sum omløpsmidler | 1 497 633 | 961 120 | 1 687 637 | 1 668 637 | 1 736 890 |
| Sum eiendeler | 1 865 938 | 1 291 560 | 1 995 090 | 2 463 415 | 1 936 909 |
| Aksjekapital | - | - | 142 900 | 142 900 | 142 900 |
| Sum innskutt egenkapital | 142 900 | 142 900 | 142 900 | 142 900 | 142 900 |
| Annen egenkapital | - | - | 35 555 | 71 879 | 175 162 |
| Sum opptjent egenkapital | 43 809 | 62 621 | 35 555 | 71 879 | 175 162 |
| Sum egenkapital | 186 709 | 205 521 | 178 455 | 214 779 | 318 062 |
| Utsatt skatt | - | - | 48 225 | 58 471 | 33 401 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 48 225 | 58 471 | 33 401 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 494 282 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 494 282 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 29 832 | 38 552 | 48 225 | 552 752 | 33 401 |
| Sertifikatlån | - | - | 700 000 | - | 700 000 |
| Leverandørgjeld | - | - | 241 170 | 388 342 | 213 920 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 142 631 | 185 059 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 246 749 | 167 834 | 211 442 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 347 845 | 297 076 | 275 026 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 649 397 | 1 047 487 | 1 768 411 | - | 1 585 446 |
| Sum gjeld | 1 679 229 | 1 086 038 | 1 816 636 | 2 248 636 | 1 618 847 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 1 995 090 | 2 463 415 | 1 936 909 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,91▼ | 0,92 | 0,95 | - | 1,10 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 8,99▲ | 5,28 | 10,18 | 10,47 | 5,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 55,6 %▲ | 15,9 % | 40,6 % | 35,2 % | 50,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,8 %▲ | 3,2 % | 10,0 % | 9,4 % | 12,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,4 %▲ | 2,5 % | 7,6 % | 7,2 % | 9,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 10,0 %▼ | 15,9 % | 8,9 % | 8,7 % | 16,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 325 236
- Resultat per ansatt, kroner
- 35 129
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TANANGER PIZZA AS10,8 %
8,1 mill. 25 ansatte 2025
0 %51015
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 294 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 287 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
TANANGER PIZZA AS10,8 % 8,1 mill.25 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Monica Risa | 1978 |
| Styrets leder | Ken Arvid Risa | 1975 |
| Styremedlem | Monica Risa | 1978 |
| Revisor | TELL NORGE AS834 836 912 | - |
| Regnskapsfører | LIGO REGNSKAP AS892 122 652 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EMR INVEST AS100,0 %Tananger · 1 429 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- EMR INVEST AS
- Skibmannshagen Næring 2 AS100,0 %
- TANANGER PIZZA AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.