- Org.nr.
- 818 440 642
- Adresse
- Tanke Svilands gate 33, 4007 Stavanger
- Hovedeier
- JOARS AS, 100 %
Driftsresultat2 614 95044,6 % margin
Årsresultat1 555 52826,5 % margin
Egenkapital3 207 90912,2 % av eiendelene
Tanken Eiendom AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 818 440 642
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 02.01.2017
- Registrert
- 25.01.2017
- Adresse
- Tanke Svilands gate 33, 4007 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 47.300 Detaljhandel med drivstoff til motorvognerDetaljhandel med drivstoff til motorvogner i Stavanger (11)
- Aksjekapital
- 800 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Tanken Eiendom AS818 507 372 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift/utleie/omsetning av eiendom
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 2 521 607 | 1 245 532 | 811 874 |
| Sum driftsinntekter | 5 861 253 | 4 975 394 | 2 521 607 | 1 245 532 | 811 874 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 0 | 57 050 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 3 143 772 | 1 133 942 | 559 861 | 358 236 |
| Annen driftskostnad | - | 526 056 | 481 101 | 86 061 | 6 920 |
| Sum driftskostnader | 3 246 302 | 3 695 421 | 1 615 043 | 702 972 | 365 156 |
| Driftsresultat | 2 614 950 | 1 279 973 | 906 564 | 542 561 | 446 719 |
| Annen renteinntekt | - | - | 352 | 1 345 | - |
| Sum finansinntekter | - | 76 709 | 352 | 1 345 | 0 |
| Annen rentekostnad | - | - | 816 318 | 267 250 | 99 998 |
| Sum finanskostnader | 620 683 | 1 264 139 | 816 318 | 267 250 | 99 998 |
| Netto finans | −620 683 | −1 187 430 | −815 966 | −265 905 | −99 998 |
| Resultat før skatt | 1 994 267 | 92 543 | - | - | 346 721 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 31 493 | - | - | 76 279 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 270 442 |
| Resultat før skattekostnad | - | - | 90 599 | 276 656 | - |
| Skattekostnad | - | - | 19 909 | 60 860 | - |
| Årsresultat | 1 555 528 | 72 178 | 70 690 | 215 796 | 270 442 |
| Annen egenkapital | - | - | 70 690 | 215 796 | 270 442 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 70 690 | 215 796 | 270 442 |
| Varekostnad | - | 25 592 | - | - | - |
| Utvikling | - | - | 0 | 0 | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | - | - | 0 | 0 | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | 22 568 402 | 13 908 490 | 5 755 851 |
| Maskiner og anlegg | - | - | 0 | 0 | - |
| Skip, rigger, fly og lignende | - | - | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 22 568 402 | 13 908 490 | 5 755 851 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 26 302 360 | 28 047 880 | 22 568 402 | 13 908 490 | 5 755 851 |
| Kundefordringer | - | - | 3 750 | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum fordringer | - | - | 3 750 | 0 | - |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 113 697 | 2 833 | 40 673 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 113 697 | - | 40 673 |
| Sum omløpsmidler | 52 879 | 204 868 | 117 447 | 2 833 | 40 673 |
| Sum eiendeler | 26 355 238 | 28 252 748 | 22 685 849 | 13 911 323 | 5 796 524 |
| Aksjekapital | - | - | 800 000 | 800 000 | 800 000 |
| Beholdning av egne aksjer | - | - | 0 | 0 | - |
| Overkurs | - | - | 0 | 0 | - |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | - | - | 0 | 0 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 0 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 830 000 | 830 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 |
| Fond | - | - | 0 | 0 | - |
| Annen egenkapital | - | - | 957 702 | 887 013 | 671 217 |
| Udekket tap | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 377 909 | 833 509 | 957 702 | 887 013 | 671 217 |
| Sum egenkapital | 3 207 909 | 1 663 509 | 1 757 702 | 1 687 013 | 1 471 217 |
| Pensjonsforpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Utsatt skatt | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Konvertible lån | - | - | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 20 640 000 | 11 188 364 | 3 515 200 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 200 000 | 940 000 | 700 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 20 840 000 | 12 128 364 | 4 215 200 |
| Sum langsiktig gjeld | 22 529 589 | 26 407 104 | 20 840 000 | 12 128 364 | 4 215 200 |
| Leverandørgjeld | - | - | 4 320 | 0 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 19 909 | 60 860 | 76 279 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 63 917 | 35 086 | 33 828 |
| Sum kortsiktig gjeld | 617 740 | 182 135 | 88 147 | 95 946 | 110 107 |
| Sum gjeld | 23 147 329 | 26 589 239 | 20 928 147 | 12 224 310 | 4 325 307 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 22 685 849 | 13 911 323 | 5 796 524 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,09▼ | 1,12 | 1,33 | 0,03 | 0,37 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 7,22▼ | 15,98 | 11,91 | 7,25 | 2,94 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,6 %▲ | 5,3 % | 5,0 % | 5,5 % | 7,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 44,6 %▲ | 25,7 % | 36,0 % | 43,6 % | 55,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 26,5 %▲ | 1,5 % | 2,8 % | 17,3 % | 33,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 12,2 %▲ | 5,9 % | 7,7 % | 12,1 % | 25,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Tanken Eiendom AS44,6 %
5,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
UNO-X MOBILITY NORGE AS1,7 % 15 660,0 mill.95 ansatte 2025
BLUE ENERGY AS2,8 % 914,3 mill.6 ansatte 2025
Circle K Detaljist AS6,8 % 1 751,9 mill.1 435 ansatte 2025
Tanken Eiendom AS44,6 % 5,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Joar Skorpe | 1979 |
| Styrets leder | Joar Skorpe | 1979 |
| Revisor | ULTIMA REVISJON AS920 915 051 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JOARS AS100,0 %Stavanger · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- JOARS AS
- Tanken AS100,0 %
- Tanken Energi AS100,0 %
- MIDT NORGE ENERGISTASJON AS60,0 %
- Vestland Energistasjon AS60,0 %
- SØR NORGE ENERGISTASJON AS60,0 %
- Tanken Eiendom AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.