- Org.nr.
- 998 201 454
- Adresse
- Sundnesnesset 23, 7670 Inderøy
- Hovedeier
- GEORG MYHRE AS, 100 %
Driftsresultat434 2596,4 % margin
EBITDA576 759før av- og nedskrivninger
Årsresultat457 8256,7 % margin
Egenkapital3 636 41360,3 % av eiendelene
Tankesmia AS er et aksjeselskap innen pr og kommunikasjonstjenester, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 201 454
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 02.01.2012
- Registrert
- 03.04.2012
- Adresse
- Sundnesnesset 23, 7670 Inderøy
- Kommune
- Inderøy
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Tankesmia AS992 046 627 · INDERØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive med visuell kommunikasjon gjennom salg, montasje og service av skilt- og dekorer. samt andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskapet med lignende virksomhet
Tidligere navn
- Tankesmia Verdal AS03.04.2012 til 27.09.2012
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 792 420 | 17 040 715 | 23 864 851 | 14 077 943 | 12 387 858 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 4 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 6 792 420 | 17 040 715 | 23 864 851 | 14 081 943 | 12 387 858 |
| Varekostnad | 2 322 096 | 8 348 162 | 14 198 286 | 8 386 007 | 6 360 964 |
| Lønnskostnad | 833 772 | 1 255 305 | 1 283 886 | 887 879 | 909 982 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 123 553 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 142 500 | 132 800 | 151 975 | 158 879 | - |
| Annen driftskostnad | 3 059 793 | 3 803 197 | 4 329 853 | 3 497 344 | 3 140 767 |
| Sum driftskostnader | 6 358 161 | 13 539 465 | 19 964 001 | 12 930 109 | 10 535 266 |
| Driftsresultat | 434 259 | 3 501 250 | 3 900 851 | 1 151 834 | 1 852 592 |
| Annen renteinntekt | 237 477 | 323 775 | 235 076 | 74 812 | 6 316 |
| Annen finansinntekt | 1 972 | 27 451 | 32 843 | 24 649 | 32 508 |
| Sum finansinntekter | 239 449 | 351 226 | 267 918 | 99 461 | 38 824 |
| Annen rentekostnad | 8 761 | 19 926 | 4 278 | 3 041 | 12 237 |
| Annen finanskostnad | 8 339 | 39 461 | 4 789 | 7 047 | 10 962 |
| Sum finanskostnader | 17 100 | 59 387 | 9 066 | 10 089 | 23 198 |
| Netto finans | 222 349 | 291 839 | 258 852 | 89 373 | 15 625 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 159 702 | 1 241 207 | 1 868 218 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 411 007 |
| Resultat før skattekostnad | 656 608 | 3 793 090 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 198 783 | 837 890 | 915 408 | 273 213 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 3 244 294 | 967 994 | 1 457 211 |
| Årsresultat | 457 825 | 2 955 200 | 3 244 294 | 967 994 | 1 457 211 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 457 825 | 2 955 200 | 3 244 294 | 967 994 | 1 457 211 |
| Totalresultat | 457 825 | 2 955 200 | 3 244 294 | 967 994 | - |
| Ordinært utbytte | 500 000 | 4 000 000 | 2 000 000 | 500 000 | 600 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 857 211 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 1 244 294 | 467 994 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −42 175 | −1 044 800 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 457 825 | 2 955 200 | 3 244 294 | 967 994 | 1 457 211 |
| Maskiner og anlegg | 36 800 | 2 500 | 12 500 | 22 500 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 566 897 | 316 964 | 283 764 | 425 739 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 200 | 200 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 200 | 200 |
| Sum varige driftsmidler | 603 697 | - | 296 264 | - | 607 118 |
| Sum anleggsmidler | 603 697 | 344 244 | 315 234 | 448 439 | 607 318 |
| Kundefordringer | 2 222 315 | 4 339 793 | 4 562 440 | 6 079 193 | 2 910 888 |
| Andre kortsiktige fordringer | 52 145 | 38 835 | 396 766 | 36 230 | 50 240 |
| Sum fordringer | 2 274 461 | 4 378 628 | 4 959 206 | 6 115 422 | 2 961 128 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 148 599 | 7 412 177 | 9 170 543 | 3 880 115 | 3 468 466 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 148 599 | 7 412 177 | 9 170 543 | 3 880 115 | 3 468 466 |
| Sum omløpsmidler | 5 423 060 | 11 790 805 | 14 129 749 | 9 995 538 | 6 429 594 |
| Sum eiendeler | 6 026 757 | 12 135 049 | 14 444 983 | 10 443 976 | 7 036 912 |
| Utsatt skattefordel | - | 24 780 | 18 970 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 24 780 | 18 970 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 607 118 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Overkurs | 35 | 35 | 35 | 35 | 35 |
| Annen innskutt egenkapital | 843 220 | 843 220 | 843 220 | 843 220 | 843 220 |
| Sum innskutt egenkapital | 873 255 | 873 255 | 873 255 | 873 255 | 873 255 |
| Annen egenkapital | 2 763 158 | 2 805 333 | 3 850 134 | 2 605 840 | 2 137 846 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 763 158 | 2 805 333 | 3 850 134 | 2 605 840 | 2 137 846 |
| Sum egenkapital | 3 636 413 | 3 678 588 | 4 723 389 | 3 479 094 | 3 011 101 |
| Utsatt skatt | 3 984 | - | - | 5 860 | 12 323 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 984 | - | - | 5 860 | 12 323 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 984 | - | 0 | - | 12 323 |
| Leverandørgjeld | 516 213 | 1 041 808 | 3 873 721 | 2 821 802 | 1 653 832 |
| Betalbar skatt | 170 019 | 843 700 | 940 238 | 279 676 | 400 903 |
| Skyldig offentlige avgifter | 382 358 | 1 431 678 | 684 813 | 922 967 | 434 530 |
| Utbytte | 500 000 | 4 000 000 | 2 000 000 | 500 000 | 600 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 1 100 000 | 600 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 817 771 | 1 139 274 | 1 122 821 | 1 834 577 | 924 223 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 386 360 | 8 456 461 | 9 721 594 | 6 959 022 | 4 013 488 |
| Sum gjeld | 2 390 344 | 8 456 461 | 9 721 594 | 6 964 882 | 4 025 811 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 026 758 | 12 135 049 | 14 444 983 | 10 443 976 | 7 036 912 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,27▲ | 1,39 | 1,45 | 1,44 | 1,60 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,66▼ | 2,30 | 2,06 | 2,00 | 1,34 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,4 %▼ | 29,0 % | 33,5 % | 14,3 % | 26,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,4 %▼ | 20,5 % | 16,3 % | 8,2 % | 15,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,7 %▼ | 17,3 % | 13,6 % | 6,9 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 60,3 %▲ | 30,3 % | 32,7 % | 33,3 % | 42,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Tankesmia AS6,4 %
6,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
Tankesmia AS6,4 % 6,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Norges Sjømatråd AS6,4 % 686,1 mill.67 ansatte 2025
FIRST HOUSE AS18,4 % 168,8 mill.49 ansatte 2025
Corporate Communications AS19,6 % 106,8 mill.34 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 73.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Georg Myhre | 1973 |
| Styrets leder | Georg Myhre | 1973 |
| Varamedlem | Bente Norum | 1967 |
| Revisor | TRØNDELAG REVISJON AS995 683 555 | - |
| Regnskapsfører | BERG ØKONOMI AS839 650 302 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GEORG MYHRE AS100,0 %Inderøy · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- GEORG MYHRE AS
- GRAN SOL AS100,0 %
- Tankesmia AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.