- Org.nr.
- 920 296 149
- Adresse
- Øvre Månavei 28, 2560 Alvdal
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat−543 675−0,3 % margin
Årsresultat−2 375 262−1,4 % margin
Egenkapital1 935 2964,5 % av eiendelene
Ansatte63i Aa‑registeret
Tannåneset Maskin AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 296 149
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 09.01.2018
- Registrert
- 24.01.2018
- Adresse
- Øvre Månavei 28, 2560 Alvdal
- Postadresse
- Storgata 99
- Kommune
- Alvdal
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Alvdal (14)
- Aksjekapital
- 4 005 810
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Tannåneset Maskin AS820 331 532 · ALVDAL58 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Bygg og anlegg.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | 75 386 377 | 50 686 656 | 29 398 007 | 10 863 617 |
| Annen driftsinntekt | - | 22 175 023 | 11 432 678 | 360 451 | 184 999 |
| Sum driftsinntekter | 169 224 091 | 97 561 400 | 62 119 334 | 29 758 458 | 11 048 616 |
| Varekostnad | - | 29 254 451 | 11 287 264 | 2 317 563 | 840 625 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 8 701 466 | 2 740 764 |
| Lønnskostnad l, | - | 20 596 468 | 17 815 433 | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 1 424 418 | 893 940 | 593 033 | 259 148 |
| Annen driftskostnad | - | 41 747 833 | 29 774 086 | 18 144 210 | 7 163 245 |
| Sum driftskostnader | 169 767 766 | 93 023 170 | 59 770 724 | 29 756 272 | 11 003 782 |
| Driftsresultat | −543 675 | 4 538 230 | 2 348 610 | 2 186 | 44 835 |
| Annen renteinntekt | - | 4 414 | 842 | 95 | −18 |
| Annen finansinntekt | - | 119 | 50 | 515 | 84 |
| Sum finansinntekter | 8 029 | 4 533 | 891 | 610 | 66 |
| Annen rentekostnad | - | 874 253 | 385 312 | 222 872 | 138 162 |
| Annen finanskostnad | - | 64 845 | 45 167 | 100 146 | - |
| Sum finanskostnader | 2 508 869 | 939 098 | 430 479 | 323 018 | 138 162 |
| Netto finans | −2 500 840 | −934 565 | −429 588 | −322 407 | −138 097 |
| Resultat før skatt | −3 044 515 | - | - | −320 221 | −93 262 |
| Resultat før skattekostnad | - | 3 603 665 | 1 919 022 | - | - |
| Skattekostnad | - | 813 929 | 429 505 | −70 462 | −229 675 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −249 760 | 136 413 |
| Årsresultat | −2 375 262 | 2 789 736 | 1 489 518 | −249 759 | 136 413 |
| Udekket tap | - | 0 | 974 250 | −249 759 | 136 413 |
| Annen egenkapital | - | 2 789 736 | 515 267 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | 2 789 736 | 1 489 517 | −249 759 | 136 413 |
| Utsatt skattefordel | - | 0 | 0 | 300 137 | 229 675 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 0 | 0 | 300 137 | 229 675 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | 517 250 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | - | 2 440 436 | 2 556 751 | 690 006 | 363 233 |
| Skip, rigger, fly og lignende | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | 4 294 692 | 6 368 614 | 2 784 986 | 2 361 111 |
| Sum varige driftsmidler | - | 7 252 378 | 8 925 365 | 3 474 992 | 2 724 344 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Andre langsiktige fordringer 8, 9 712 O17 | - | - | - | - | 452 524 |
| Andre langsiktige fordringer | - | 7 730 038 | 5 973 866 | 712 017 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 7 730 038 | 5 973 866 | 712 017 | 452 524 |
| Sum anleggsmidler | 19 106 785 | 14 982 416 | 14 899 231 | 4 487 146 | 3 406 543 |
| Varer | - | 660 000 | 854 050 | 354 050 | 300 160 |
| Sum varer | - | 660 000 | 854 050 | 354 050 | 300 160 |
| Kundefordringer | - | 29 764 744 | 7 626 974 | 1 871 514 | 1 131 083 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 1 901 251 | 3 082 512 | 666 464 | 297 153 |
| Sum fordringer | - | 31 665 995 | 10 709 485 | 2 537 978 | 1 428 236 |
| Sum investeringer | - | 0 | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 310 507 | 62 465 | 1 146 360 | 125 640 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 310 507 | 62 465 | 1 146 360 | 125 640 |
| Sum omløpsmidler | 24 329 695 | 32 636 502 | 11 626 000 | 4 038 388 | 1 854 036 |
| Sum eiendeler | 43 436 480 | 47 618 919 | 26 525 231 | 8 525 534 | 5 260 579 |
| Aksjekapital | - | 1 005 810 | 1 005 810 | - | - |
| Beholdning av egne aksjer | - | 0 | 0 | 0 | - |
| Overkurs | - | 0 | 0 | 0 | - |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | - | 0 | 0 | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 005 810 | 1 005 810 | 1 005 810 | 1 005 810 | 1 005 810 |
| Fond | - | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen egenkapital | - | 3 305 003 | 515 267 | 0 | 0 |
| Udekket tap | - | 0 | 0 | 974 250 | 724 492 |
| Sum opptjent egenkapital | 929 486 | 3 305 003 | 515 267 | −974 250 | −724 492 |
| Sum egenkapital | 1 935 296 | 4 310 813 | 1 521 077 | 31 560 | 281 318 |
| Utsatt skatt | - | 162 674 | 129 368 | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 162 674 | 129 368 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 9 159 051 | 2 212 668 | 2 333 773 | 2 000 328 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | 400 000 | 0 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 9 559 051 | 2 212 668 | 2 333 773 | 2 000 328 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 9 721 725 | 2 342 036 | 2 333 773 | 2 000 328 |
| Leverandørgjeld | - | 20 174 393 | 17 132 449 | 2 813 887 | 1 474 051 |
| Betalbar skatt | - | 780 623 | 0 | 0 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | 3 434 918 | 1 262 358 | 1 571 347 | 253 331 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 3 678 794 | 2 303 804 | 1 254 582 | 268 697 |
| Sum kortsiktig gjeld | 32 680 438 | 33 586 380 | 22 662 118 | 6 160 203 | 2 978 932 |
| Sum gjeld | 41 501 184 | 43 308 105 | 25 004 154 | 8 493 976 | 4 979 260 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | 47 618 919 | 26 525 231 | 8 525 536 | 5 260 578 |
| Selskapskapital | - | - | - | 1 005 810 | 1 005 810 |
| Ikke registrert aksjekapital | - | - | - | 0 | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,74▼ | 0,97 | 0,51 | 0,66 | 0,62 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 21,44▲ | 10,05 | 16,44 | 269,14 | 17,70 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,2 %▼ | 12,3 % | 13,4 % | 0,0 % | 1,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,3 %▼ | 4,7 % | 3,8 % | 0,0 % | 0,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,4 %▼ | 2,9 % | 2,4 % | −0,8 % | 1,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 4,5 %▼ | 9,1 % | 5,7 % | 0,4 % | 5,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 686 097
- Resultat per ansatt, kroner
- −8 630
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Tannåneset Maskin AS−0,3 %
169,2 mill. 63 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
Tannåneset Maskin AS−0,3 % 169,2 mill.63 ansatte 2025
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.812 ansatte 2025
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.391 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Geir Tannåneset | 1983 |
| Styrets leder | Geir Tannåneset | 1983 |
| Revisor | FRAM REVISJON AS957 668 933 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GEIR TANNÅNESET45,3 %f. 1983 · Alvdal · 15 177 A-aksjer
- PER STIAN ØVERDAL14,9 %f. 1995 · Drangedal · 5 000 A-aksjer
- PER STIAN ØVERDAL14,9 %f. 1995 · Drangedal · 5 000 B-aksjer
- GEIR TANNÅNESET14,9 %f. 1983 · Alvdal · 5 000 B-aksjer
- GEIR TANNÅNESET9,99 %f. 1983 · Alvdal · 3 350 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 918 147 306 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.