- Org.nr.
- 990 152 837
- Telefon
- 72 87 11 70
- Adresse
- Melhusvegen 451, 7224 Melhus
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat1 180 68340,3 % margin
EBITDA1 150 683før av- og nedskrivninger
Årsresultat5 218 073
Egenkapital99 982 12899,1 % av eiendelene
Tannlege Benjaminsen AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 152 837
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 01.06.2006
- Registrert
- 07.09.2006
- Adresse
- Melhusvegen 451, 7224 Melhus
- Telefon
- 72 87 11 70
- Kommune
- Melhus
- Næring
- 86.230 Tannlegetjenester
- Aksjekapital
- 106 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- www.tannhelsemelhus.no
Underenheter
1
- Tannlege Benjaminsen AS990 249 199 · MELHUS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tannlegevirksomhet, samt engasjere seg i lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 928 720 | 2 796 747 | - | - | 4 209 052 |
| Sum driftsinntekter | 2 928 720 | 2 796 747 | 2 750 263 | 2 808 284 | 4 209 052 |
| Varekostnad | - | 146 | 1 568 | - | 195 038 |
| Lønnskostnad | 1 170 188 | 1 064 446 | 1 170 964 | 1 300 491 | 1 249 325 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | −30 000 | 52 500 | 29 014 | 88 703 | 88 020 |
| Annen driftskostnad | 607 848 | 522 140 | 345 004 | 630 771 | 412 931 |
| Sum driftskostnader | 1 748 036 | 1 639 231 | 1 546 550 | 2 019 964 | 1 945 314 |
| Driftsresultat | 1 180 683 | 1 157 515 | 1 203 713 | 788 320 | 2 263 737 |
| Annen renteinntekt | 2 397 073 | 1 639 535 | - | - | 261 055 |
| Annen finansinntekt | 43 986 | 29 816 850 | - | - | 60 081 458 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 2 395 097 | 2 899 328 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 4 836 156 | 34 355 713 | 4 270 048 | 538 611 | 60 342 513 |
| Annen rentekostnad | - | 5 765 | - | - | - |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 1 983 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 983 | 5 765 | 35 | 783 785 | - |
| Netto finans | 4 834 173 | 34 349 948 | 4 270 013 | −245 174 | 60 342 513 |
| Resultat før skatt | 6 014 856 | 35 507 463 | 5 473 726 | 543 145 | 62 606 251 |
| Skattekostnad på resultat | 796 783 | 616 647 | 525 184 | 291 883 | 555 875 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 62 050 376 |
| Årsresultat | 5 218 073 | 34 890 816 | 4 948 542 | 251 262 | 62 050 376 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 5 218 073 | 34 890 816 | - | - | - |
| Totalresultat | 5 218 073 | 34 890 816 | - | - | - |
| Tilleggsutbytte | 10 000 000 | 7 000 000 | - | - | 2 000 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 60 050 376 |
| Avsatt til annen egenkapital | −4 781 927 | 27 890 816 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 218 073 | 34 890 816 | - | - | 62 050 376 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 536 592 | 361 592 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 536 592 | 361 592 | - | - | 661 900 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 28 500 000 | 28 500 000 | - | - | 19 750 000 |
| Obligasjoner | - | 2 587 795 | - | - | 2 000 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 28 500 000 | 31 087 795 | - | - | 21 750 000 |
| Sum anleggsmidler | 29 036 592 | 31 449 388 | 39 334 399 | 40 625 907 | 22 411 900 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 353 962 |
| Kundefordringer | 305 701 | 228 822 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 8 554 233 | 697 202 | - | - | - |
| Sum fordringer | 8 859 933 | 926 024 | - | - | 353 962 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 55 696 223 |
| Markedsbaserte aksjer | 34 271 289 | 23 914 020 | - | - | - |
| Sum investeringer | 34 271 289 | 23 914 020 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 28 724 088 | 49 332 768 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 28 724 088 | 49 332 768 | - | - | 55 696 223 |
| Sum omløpsmidler | 71 855 311 | 74 172 812 | 38 276 208 | 35 878 100 | 56 050 185 |
| Sum eiendeler | 100 891 903 | 105 622 199 | 77 610 607 | 76 504 007 | 78 462 085 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 661 900 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 99 882 128 | 104 664 055 | - | - | 77 573 435 |
| Sum opptjent egenkapital | 99 882 128 | 104 664 055 | 76 773 239 | 73 824 697 | 77 573 435 |
| Sum egenkapital | 99 982 128 | 104 764 055 | 76 873 239 | 73 924 697 | 77 673 435 |
| Utsatt skatt | 8 897 | 2 297 | - | - | 15 800 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 8 897 | 2 297 | - | - | 15 800 |
| Sum langsiktig gjeld | 8 897 | 2 297 | 9 660 | 10 264 | 15 800 |
| Leverandørgjeld | 24 158 | 25 922 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 790 183 | 624 010 | - | - | 557 767 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 102 825 |
| Skyldig offentlige avgifter | 65 419 | 69 338 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 21 119 | 136 578 | - | - | 112 258 |
| Sum kortsiktig gjeld | 900 878 | 855 847 | 727 708 | 2 569 046 | 772 850 |
| Sum gjeld | 909 775 | 858 144 | 737 368 | 2 579 310 | 788 650 |
| Sum egenkapital og gjeld | 100 891 903 | 105 622 199 | - | - | 78 462 085 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 79,76▲ | 58,72 | 52,60 | 13,97 | 72,52 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,03 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,8 %▼ | 38,8 % | 7,1 % | 1,7 % | 79,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 40,3 %▼ | 41,4 % | 43,8 % | 28,1 % | 53,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 178,2 %▼ | 1 247,5 % | 179,9 % | 8,9 % | 1 474,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,1 %▼ | 99,2 % | 99,0 % | 96,6 % | 99,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Tannlege Benjaminsen AS40,3 %
2,9 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %204060
Colosseumklinikken AS6,0 % 1 855,0 mill.808 ansatte 2025
ORIS DENTAL AS11,3 % 2 260,5 mill.879 ansatte 2025
Odontia Klinikkdrift AS11,7 % 497,3 mill.231 ansatte 2025
Tannlege Benjaminsen AS40,3 % 2,9 mill.1 til 4 ansatte 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bjørn Gunnar Benjaminsen | 1976 |
| Styrets leder | Bjørn Gunnar Benjaminsen | 1976 |
| Varamedlem | Marianne Vist | 1977 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BJØRN GUNNAR BENJAMINSEN100,0 %f. 1976 · Melhus · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- NEW DENTE 1 AS0,68 %927 964 848 · 427 500 ordinære aksjer
- ELKEM ASA0,00 %911 382 008 · 19 011 ordinære aksjer
- Europris ASA0,00 %997 639 588 · 1 298 ordinære aksjer
- SPAREBANKEN NORGE0,00 %832 554 332 · 1 000 ordinære aksjer
- AKER BP ASA0,00 %989 795 848 · 701 ordinære aksjer
- MOWI ASA0,00 %964 118 191 · 552 ordinære aksjer
- DNB BANK ASA0,00 %984 851 006 · 348 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.