- Org.nr.
- 931 728 741
- Adresse
- c/o Sentral Dental AS, Fosenkaia 3, 7010 Trondheim
- Hovedeier
- ENDO SKAAR INVEST AS, 100 %
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat2 613 95163,4 % margin
Årsresultat2 048 18049,7 % margin
Egenkapital51 3971,7 % av eiendelene
TANNLEGE EIVIND SKAAR AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 728 741
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 19.06.2023
- Registrert
- 17.07.2023
- Adresse
- c/o Sentral Dental AS, Fosenkaia 3, 7010 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TANNLEGE EIVIND SKAAR AS931 862 189 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie av arbeidskraft innenfor tannlegebransjen, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 124 349 | 3 714 708 | 616 551 |
| Sum driftsinntekter | 4 124 349 | 3 714 708 | 616 551 |
| Varekostnad | - | - | 930 |
| Lønnskostnad Il, | 1 193 852 | 1 120 890 | 97 313 |
| Annen driftskostnad | 316 547 | 159 482 | 30 055 |
| Sum driftskostnader | 1 510 398 | 1 280 373 | 128 299 |
| Driftsresultat | 2 613 951 | 2 434 335 | 488 252 |
| Annen renteinntekt | 23 305 | 713 | 13 |
| Sum finansinntekter | 23 305 | 713 | 13 |
| Annen rentekostnad | 8 879 | 2 661 | - |
| Sum finanskostnader | 8 879 | 2 661 | 0 |
| Netto finans | 14 426 | −1 948 | 13 |
| Resultat før skatt | 2 628 376 | 2 432 387 | 488 265 |
| Skattekostnad | 580 196 | 535 673 | 106 193 |
| Årsresultat | 2 048 180 | 1 896 714 | 382 072 |
| Ordinært utbytte | 2 100 000 | 2 200 000 | - |
| Annen egenkapital | −51 820 | −303 286 | 382 072 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 382 072 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 0 | - | 0 |
| Sum varer | - | - | 0 |
| Kundefordringer | 396 948 | 294 688 | 293 441 |
| Andre kortsiktige fordringer | 25 948 | - | 24 978 |
| Sum fordringer | 422 896 | 313 198 | 318 419 |
| Sum investeringer | 0 | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 546 351 | 2 725 470 | 284 746 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 546 351 | 2 725 470 | 284 746 |
| Sum omløpsmidler | 2 969 248 | 3 038 668 | 603 165 |
| Sum eiendeler | 2 969 248 | 3 038 668 | 603 165 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 26 967 | 78 786 | 382 072 |
| Sum opptjent egenkapital | 26 967 | 78 786 | 382 072 |
| Sum egenkapital | 51 397 | 103 216 | 406 502 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 38 736 | - | 31 746 |
| Betalbar skatt | 580 196 | 535 673 | 106 193 |
| Skyldige offentlige avgifter | 87 952 | 81 463 | 45 996 |
| Utbytte | 2 100 000 | 2 200 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 110 967 | 110 668 | 12 729 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 917 851 | 2 935 451 | 196 663 |
| Sum gjeld | 2 917 851 | 2 935 451 | 196 663 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 969 248 | 3 038 668 | 603 165 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,02▼ | 1,04 | 3,07 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 56,77▲ | 28,44 | 0,48 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 87,8 %▼ | 133,7 % | 81,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 63,4 %▼ | 65,5 % | 79,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 49,7 %▼ | 51,1 % | 62,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 1,7 %▼ | 3,4 % | 67,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TANNLEGE EIVIND SKAAR AS63,4 %
4,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %20406080
Colosseumklinikken AS6,0 % 1 855,0 mill.808 ansatte 2025
ORIS DENTAL AS11,3 % 2 260,5 mill.879 ansatte 2025
Odontia Klinikkdrift AS11,7 % 497,3 mill.231 ansatte 2025
TANNLEGE EIVIND SKAAR AS63,4 % 4,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %20406080
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Eivind Skaar | 1982 |
| Regnskapsfører | NUMOS REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS934 142 330 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ENDO SKAAR INVEST AS100,0 %Trondheim · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- ENDO SKAAR INVEST AS
- TANNLEGE EIVIND SKAAR AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.