- Org.nr.
- 926 883 909
- Adresse
- Torgeir Vraas plass 2, 3044 Drammen
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat104 0991,5 % margin
EBITDA401 699før av- og nedskrivninger
Årsresultat47 9290,7 % margin
Egenkapital30 7634,2 % av eiendelene
Tannlege Espevalen AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 883 909
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.03.2021
- Registrert
- 30.03.2021
- Adresse
- Torgeir Vraas plass 2, 3044 Drammen
- Kommune
- Drammen
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 6
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Tannlege Espevalen AS973 326 473 · DRAMMEN6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tannlegevirksomhet og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 7 024 856 | 7 790 866 | 8 210 034 | 7 650 952 | 5 630 807 |
| Sum driftsinntekter | 7 024 856 | 7 790 866 | 8 210 034 | 7 650 952 | 5 630 807 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 11 783 | −7 216 | - | - | - |
| Varekostnad | 1 500 598 | 2 333 208 | 1 936 439 | 1 983 696 | 903 785 |
| Lønnskostnad | - | - | 3 139 972 | 3 260 747 | 1 802 362 |
| Lønnskostnad Il, | 2 546 692 | 3 110 986 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 297 600 | 379 948 | 379 946 | 352 522 | 235 823 |
| Annen driftskostnad | 2 564 084 | 2 537 212 | 2 539 381 | 2 000 031 | 1 918 866 |
| Sum driftskostnader | 6 920 757 | 8 354 139 | 7 995 738 | 7 596 996 | 4 860 836 |
| Driftsresultat | 104 099 | −563 273 | 214 296 | 53 956 | 769 971 |
| Annen renteinntekt | 1 239 | - | 1 716 | - | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 330 | 450 | 725 |
| Sum finansinntekter | 1 239 | 0 | 2 046 | 450 | 725 |
| Annen rentekostnad | 22 148 | 32 482 | 40 259 | 41 129 | 17 217 |
| Annen finanskostnad | 35 260 | 38 639 | 28 384 | 77 202 | 5 851 |
| Sum finanskostnader | 57 408 | 71 121 | 68 643 | 118 331 | 23 068 |
| Netto finans | −56 169 | −71 121 | −66 597 | −117 881 | −22 343 |
| Resultat før skatt | 47 929 | −634 394 | 147 699 | −63 925 | 747 628 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 66 365 | 9 034 | 181 273 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 81 334 | −72 959 | 566 355 |
| Årsresultat | 47 929 | −634 394 | 81 334 | −72 959 | 566 355 |
| Udekket tap | 41 597 | −41 597 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 6 333 | −592 797 | 81 333 | 54 890 | 566 354 |
| Sum overføringer og disponeringer | 47 929 | −634 394 | 81 333 | 54 890 | 566 354 |
| Goodwill | 0 | 237 500 | 528 044 | 818 586 | 1 109 128 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 237 500 | 528 044 | 818 586 | 1 109 128 |
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | - | - | - |
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 46 487 | 106 587 | 195 991 | 260 495 | 187 019 |
| Sum varige driftsmidler | 46 487 | - | 195 991 | - | 187 019 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 71 400 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 71 400 |
| Sum anleggsmidler | 46 487 | 344 087 | 724 035 | 1 079 081 | 1 367 547 |
| Varer | 40 408 | 52 191 | 44 975 | 30 625 | 53 148 |
| Sum varer | 40 408 | 52 191 | 44 975 | 30 625 | 53 148 |
| Kundefordringer | 64 746 | 129 425 | 641 344 | 192 990 | 249 234 |
| Andre fordringer | 136 547 | 86 267 | 91 064 | 184 975 | 165 020 |
| Sum fordringer | 201 293 | 215 692 | 732 408 | 377 965 | 414 254 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 437 836 | 308 615 | 344 669 | 482 913 | 453 099 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 437 836 | 308 615 | 344 669 | 482 913 | 453 099 |
| Sum omløpsmidler | 679 537 | 576 498 | 1 122 052 | 891 503 | 920 501 |
| Sum eiendeler | 726 024 | 920 585 | 1 846 087 | 1 970 584 | 2 288 048 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 6 333 | 0 | 592 797 | 511 464 | 566 354 |
| Udekket tap | 0 | 41 597 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 6 333 | −41 597 | 592 797 | 511 464 | 566 354 |
| Sum egenkapital | 30 763 | −17 167 | 617 227 | 535 894 | 590 784 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 15 525 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 15 525 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 733 335 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 160 023 | 253 347 | 413 343 | 573 339 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 160 023 | 253 347 | 413 343 | 573 339 | 733 335 |
| Sum langsiktig gjeld | 160 023 | 253 347 | 413 343 | 573 339 | 748 860 |
| Leverandørgjeld | −305 | 79 329 | 109 469 | 98 898 | 195 921 |
| Betalbar skatt | - | - | 66 365 | 6 491 | 165 748 |
| Skyldige offentlige avgifter | 193 571 | 210 789 | 214 051 | 225 651 | 131 928 |
| Annen kortsiktig gjeld | 341 973 | 394 286 | 425 631 | 530 311 | 454 807 |
| Sum kortsiktig gjeld | 535 239 | 684 404 | 815 516 | 861 351 | 948 404 |
| Sum gjeld | 695 262 | 937 751 | 1 228 859 | 1 434 690 | 1 697 264 |
| Sum egenkapital og gjeld | 726 024 | 920 585 | 1 846 086 | 1 970 584 | 2 288 048 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,27▲ | 0,84 | 1,38 | 1,04 | 0,97 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 22,60▲ | −54,63 | 1,99 | 2,68 | 2,87 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,8 %▲ | −40,7 % | 11,3 % | 2,6 % | 33,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,5 %▲ | −7,2 % | 2,6 % | 0,7 % | 13,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,7 %▲ | −8,1 % | 1,0 % | −1,0 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 4,2 %▲ | −1,9 % | 33,4 % | 27,2 % | 25,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 170 809
- Resultat per ansatt, kroner
- 17 350
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Tannlege Espevalen AS1,5 %
7,0 mill. 6 ansatte 2025
0 %51015
Tannlege Espevalen AS1,5 % 7,0 mill.6 ansatte 2025
Colosseumklinikken AS6,0 % 1 855,0 mill.808 ansatte 2025
ORIS DENTAL AS11,3 % 2 260,5 mill.879 ansatte 2025
Odontia Klinikkdrift AS11,7 % 497,3 mill.231 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anne Mari Langen Espevalen | 1968 |
| Styrets leder | Anne Mari Langen Espevalen | 1968 |
| Styremedlem | Lars Lager Espevalen | 1967 |
| Revisor | YPSILON REVISJON AS933 759 741 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANNE MARI LANGEN ESPEVALEN100,0 %f. 1968 · Drammen · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.