- Org.nr.
- 916 534 132
- Adresse
- Andebu Sentrum 23, 3158 Andebu
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat8 8101,1 % margin
Årsresultat9 1651,1 % margin
Egenkapital64 69539,9 % av eiendelene
TANNLEGE GRY BAKKEN RØNNINGEN AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 534 132
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 10.12.2015
- Registrert
- 11.01.2016
- Adresse
- Andebu Sentrum 23, 3158 Andebu
- Kommune
- Sandefjord
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TANNLEGE GRY BAKKEN RØNNINGEN AS816 570 352 · SANDEFJORD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tannlegevirksomhet og alt som står i naturlig forbindelse med dette, herunder også direkte og indirekte investeringer i foretak som driver med slik virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 807 740 | 843 915 | 1 941 839 | 2 043 735 | 2 030 244 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | −829 |
| Sum driftsinntekter | 807 740 | 843 915 | 1 941 889 | 2 043 910 | 2 029 415 |
| Varekostnad | 0 | - | - | 171 251 | 227 423 |
| Lønnskostnad | - | 666 057 | 1 070 442 | - | 1 042 893 |
| Lønnskostnad Il, | 673 176 | - | - | 1 097 227 | - |
| Annen driftskostnad | 125 753 | - | - | 708 435 | 761 322 |
| Sum driftskostnader | 798 930 | 832 562 | 2 010 880 | 1 976 913 | 2 031 638 |
| Driftsresultat | 8 810 | 11 353 | −68 991 | 66 997 | −2 223 |
| Annen renteinntekt | 35 | - | - | 101 | 67 |
| Annen finansinntekt | 320 | - | - | 485 | 514 |
| Sum finansinntekter | 355 | 860 | 663 | 586 | 581 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 178 | 0 | - |
| Netto finans | 355 | 860 | 485 | 586 | 581 |
| Resultat før skatt | 9 165 | 12 213 | −68 506 | 67 583 | −1 641 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −1 641 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 | 14 829 | - |
| Årsresultat | 9 165 | 12 213 | −68 506 | 52 754 | −1 641 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −1 641 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −1 641 |
| Udekket tap | 0 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | 9 165 | - | - | 52 754 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 52 754 | −1 641 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Kundefordringer | 48 760 | - | - | 96 730 | 115 355 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 12 252 | - |
| Sum fordringer | 48 760 | - | - | 108 982 | 115 355 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 170 351 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 113 261 | - | - | 276 401 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 113 261 | - | - | 276 401 | 170 351 |
| Sum omløpsmidler | 162 021 | 148 413 | 207 068 | 385 383 | 285 706 |
| Sum eiendeler | 162 021 | 148 413 | 207 068 | 385 383 | 285 706 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 34 695 | - | - | 81 822 | 29 068 |
| Udekket tap | 0 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 34 695 | 25 529 | 13 316 | 81 822 | 29 068 |
| Sum egenkapital | 64 695 | 55 529 | 43 316 | 111 822 | 59 068 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 876 | - | - | 84 802 | 63 352 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 56 094 |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | 14 829 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 28 869 | - | - | 74 757 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 66 580 | - | - | 99 173 | 107 193 |
| Sum kortsiktig gjeld | 97 326 | 92 884 | 163 752 | 273 561 | 226 638 |
| Sum gjeld | 97 326 | 92 884 | 163 752 | 273 561 | 226 638 |
| Sum egenkapital og gjeld | 162 021 | - | - | 385 383 | 285 706 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,66▲ | 1,60 | 1,26 | 1,41 | 1,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,50▼ | 1,67 | 3,78 | 2,45 | 3,84 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,9 %▼ | 6,9 % | −23,1 % | 20,1 % | −0,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,1 %▼ | 1,3 % | −3,6 % | 3,3 % | −0,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,1 %▼ | 1,4 % | −3,5 % | 2,6 % | −0,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 39,9 %▲ | 37,4 % | 20,9 % | 29,0 % | 20,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TANNLEGE GRY BAKKEN RØNNINGEN AS1,1 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
TANNLEGE GRY BAKKEN RØNNINGEN AS1,1 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Colosseumklinikken AS6,0 % 1 855,0 mill.808 ansatte 2025
ORIS DENTAL AS11,3 % 2 260,5 mill.879 ansatte 2025
Odontia Klinikkdrift AS11,7 % 497,3 mill.231 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Gry Bakken Rønningen | 1969 |
| Regnskapsfører | SAGA REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS939 725 709 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GRY BAKKEN RØNNINGEN100,0 %f. 1969 · Revetal · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.