- Org.nr.
- 923 805 648
- Adresse
- Furuhallveien 17B, 3512 Hønefoss
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat80 2366,1 % margin
Årsresultat110 4908,5 % margin
Egenkapital224 9867,1 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
TANNLEGE MOEN AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 805 648
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 22.10.2019
- Registrert
- 12.11.2019
- Adresse
- Furuhallveien 17B, 3512 Hønefoss
- Postadresse
- Hjulmakerveien 1
- Kommune
- Hole
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TANNLEGE MOEN AS912 201 619 · HOLE
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift, leie og utleie av tannhelsetjenester, samt å kunne drive beslektet virksomhet. Videre skal selskapet kunne investere og drifte fast eiendom, samt å kunne investere i andre selskaper og verdipapirer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 304 948 | 1 459 674 | - | - | 929 583 |
| Sum driftsinntekter | 1 304 948 | 1 459 674 | 1 123 283 | 1 081 943 | 929 583 |
| Lønnskostnad | 1 130 662 | 1 028 579 | 1 092 417 | 890 179 | 802 705 |
| Annen driftskostnad | 94 051 | 123 091 | 107 028 | 101 614 | 68 405 |
| Sum driftskostnader | 1 224 713 | 1 151 670 | 1 199 445 | 991 793 | 871 111 |
| Driftsresultat | 80 236 | 308 004 | −76 162 | 90 150 | 58 472 |
| Annen renteinntekt | 440 | 262 | - | - | 34 |
| Annen finansinntekt | 250 000 | - | - | - | 100 000 |
| Sum finansinntekter | 250 440 | 262 | 300 596 | 150 464 | 100 034 |
| Annen rentekostnad | 220 185 | 232 184 | - | - | 96 209 |
| Sum finanskostnader | 220 185 | 232 184 | 203 519 | 138 984 | 96 209 |
| Netto finans | 30 255 | −231 922 | 97 077 | 11 480 | 3 825 |
| Resultat før skatt | - | - | 20 915 | 101 630 | 62 297 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 62 297 |
| Resultat før skattekostnad | 110 490 | 76 082 | - | - | - |
| Årsresultat | 110 490 | 76 082 | 20 915 | 101 630 | 62 297 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 110 490 | 76 082 | - | - | 62 297 |
| Totalresultat | 110 490 | 76 082 | - | - | 62 297 |
| Udekket tap | - | 6 930 | - | - | 62 297 |
| Avsatt til annen egenkapital | 110 490 | 69 151 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 110 490 | 76 082 | - | - | 62 297 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 2 700 000 | 2 700 000 | - | - | 2 700 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 700 000 | 2 700 000 | - | - | 2 700 000 |
| Sum anleggsmidler | 2 700 000 | 2 700 000 | 2 700 000 | 2 700 000 | 2 700 000 |
| Kundefordringer | 119 449 | 122 145 | - | - | 50 722 |
| Andre kortsiktige fordringer | 103 472 | 106 046 | - | - | 4 598 |
| Sum fordringer | 222 921 | 228 191 | - | - | 55 320 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 225 753 | 123 024 | - | - | 186 597 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 225 753 | 123 024 | - | - | 186 597 |
| Sum omløpsmidler | 448 674 | 351 215 | 324 311 | 248 977 | 241 917 |
| Sum eiendeler | 3 148 674 | 3 051 215 | 3 024 311 | 2 948 977 | 2 941 917 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 108 560 |
| Annen egenkapital | 200 556 | 90 066 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 200 556 | 90 066 | 13 984 | −6 930 | −108 560 |
| Sum egenkapital | 224 986 | 114 496 | 38 414 | 17 500 | −84 130 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 714 816 | 2 756 687 | - | - | 2 858 608 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 714 816 | 2 756 687 | - | - | 2 858 608 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 714 816 | 2 756 687 | 2 795 260 | 2 729 604 | 2 858 608 |
| Leverandørgjeld | 7 822 | 6 324 | - | - | 4 739 |
| Skyldig offentlige avgifter | 80 989 | 63 241 | - | - | 44 898 |
| Annen kortsiktig gjeld | 120 061 | 110 467 | - | - | 117 802 |
| Sum kortsiktig gjeld | 208 872 | 180 032 | 190 636 | 201 874 | 167 439 |
| Sum gjeld | 2 923 688 | 2 936 719 | 2 985 896 | 2 931 478 | 3 026 047 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 148 674 | 3 051 215 | - | - | 2 941 917 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,15▲ | 1,95 | 1,70 | 1,23 | 1,44 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 12,99▼ | 25,65 | 77,73 | 167,51 | −35,97 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,7 %▲ | 10,1 % | 7,5 % | 8,2 % | 5,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,1 %▼ | 21,1 % | −6,8 % | 8,3 % | 6,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,5 %▲ | 5,2 % | 1,9 % | 9,4 % | 6,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 7,1 %▲ | 3,8 % | 1,3 % | 0,6 % | −2,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TANNLEGE MOEN AS6,1 %
1,3 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %51015
Colosseumklinikken AS6,0 % 1 855,0 mill.808 ansatte 2025
TANNLEGE MOEN AS6,1 % 1,3 mill.1 til 4 ansatte 2025
ORIS DENTAL AS11,3 % 2 260,5 mill.879 ansatte 2025
Odontia Klinikkdrift AS11,7 % 497,3 mill.231 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Andreas Moen | 1983 |
| Styrets leder | Andreas Moen | 1983 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANDREAS MOEN100,0 %f. 1983 · Krokkleiva · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Tannlegekompaniet AS33,3 %823 696 132 · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.