- Org.nr.
- 925 777 609
- Adresse
- Dr. Sands veg 2A, 7052 Trondheim
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat2 768 22969,7 % margin
Årsresultat2 112 29653,2 % margin
Egenkapital9 965 84691,0 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
TANNLEGE OHM AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 777 609
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 22.09.2020
- Registrert
- 12.10.2020
- Adresse
- Dr. Sands veg 2A, 7052 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TANNLEGE OHM AS925 801 771 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tannlegevirksomhet og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, samt investere i aksjer og andre finansielle investeringer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 972 787 | 3 975 414 | 3 764 774 | 3 422 459 | 3 088 326 |
| Sum driftsinntekter | 3 972 787 | 3 975 414 | 3 764 774 | 3 422 459 | 3 088 326 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 1 081 286 | 1 073 400 | - |
| Lønnskostnad | 1 090 035 | 1 126 636 | - | - | 1 031 787 |
| Annen driftskostnad | 114 523 | 141 830 | 111 514 | 151 725 | 93 080 |
| Sum driftskostnader | 1 204 558 | 1 268 466 | 1 192 800 | 1 225 126 | 1 124 867 |
| Driftsresultat | 2 768 229 | 2 706 948 | 2 571 973 | 2 197 334 | 1 963 460 |
| Annen renteinntekt | 13 | 36 | 67 | 59 | - |
| Annen finansinntekt | 21 774 | 92 175 | 60 323 | 52 424 | 45 000 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | −67 631 | 0 | 122 150 | 0 | - |
| Sum finansinntekter | −45 844 | 92 211 | 182 540 | 52 483 | 45 000 |
| Verdired. av markedsb. finansielle oml.midler | - | - | - | - | 14 811 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 0 | −25 440 | 0 | 407 788 | - |
| Annen rentekostnad | 618 | 1 675 | 752 | 1 | 1 |
| Annen finanskostnad (0) | - | 555 454 | - | 492 | - |
| Sum finanskostnader | 618 | 531 689 | 752 | 408 281 | 14 811 |
| Netto finans | −46 462 | −439 478 | 181 788 | −355 798 | 30 189 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 1 993 648 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 432 259 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 561 389 |
| Resultat før skattekostnad | 2 721 767 | 2 267 469 | 2 753 761 | 1 841 536 | - |
| Skattekostnad | 609 471 | 596 168 | 566 247 | 494 851 | - |
| Årsresultat | 2 112 296 | 1 671 301 | 2 187 514 | 1 346 685 | 1 561 389 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 1 561 389 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 1 561 389 |
| Annen egenkapital | 2 112 296 | 1 671 301 | 2 187 514 | 1 346 685 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 2 187 514 | 1 346 685 | 1 561 389 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 9 664 696 | 9 577 216 | 6 214 859 | 4 401 981 | 3 519 232 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 664 696 | 9 577 216 | 6 214 859 | 4 401 981 | 3 519 232 |
| Sum anleggsmidler | 9 664 696 | 9 577 216 | 6 214 859 | 4 401 981 | 3 519 232 |
| Kundefordringer | 316 500 | 236 323 | 275 615 | 271 241 | 218 295 |
| Sum fordringer | 316 500 | 236 323 | 275 615 | 271 241 | 218 295 |
| Markedsbaserte aksjer | 290 978 | 285 803 | 1 096 066 | 833 518 | 1 034 256 |
| Sum investeringer | 290 978 | 285 803 | 1 096 066 | 833 518 | 1 034 256 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 33 319 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 678 011 | 32 332 | 30 084 | 239 657 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 678 011 | 32 332 | 30 084 | 239 657 | 33 319 |
| Sum omløpsmidler | 1 285 489 | 554 458 | 1 401 764 | 1 344 417 | 1 285 871 |
| Sum eiendeler | 10 950 185 | 10 131 675 | 7 616 623 | 5 746 398 | 4 805 103 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Overkurs | 270 000 | 270 000 | 270 000 | 270 000 | 270 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 300 000 | - | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Annen egenkapital | 9 665 846 | 7 553 550 | 5 882 249 | 3 694 735 | 2 348 050 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 665 846 | - | 5 882 249 | 3 694 735 | 2 348 050 |
| Sum egenkapital | 9 965 846 | 7 853 550 | 6 182 249 | 3 994 735 | 2 648 050 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 230 500 | 1 526 341 | 716 222 | 1 105 703 | 1 581 432 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 230 500 | 1 526 341 | 716 222 | 1 105 703 | 1 581 432 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 716 222 | 1 105 703 | 1 581 432 |
| Betalbar skatt | 609 471 | - | 566 247 | - | 432 258 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 56 864 |
| Skyldige offentlige avgifter | 43 432 | 54 680 | 65 405 | 64 609 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 100 936 | - | 86 500 | - | 86 500 |
| Sum kortsiktig gjeld | 753 839 | 751 784 | 718 152 | 645 960 | 575 622 |
| Sum gjeld | 984 339 | 2 278 124 | 1 434 374 | 1 751 663 | 2 157 053 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 950 185 | 10 131 675 | 7 616 623 | 5 746 398 | 4 805 103 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,71▲ | 0,74 | 1,95 | 2,08 | 2,23 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,10▼ | 0,29 | 0,23 | 0,44 | 0,81 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 25,8 %▼ | 31,5 % | 41,2 % | 42,6 % | 41,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 69,7 %▲ | 68,1 % | 68,3 % | 64,2 % | 63,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 53,2 %▲ | 42,0 % | 58,1 % | 39,3 % | 50,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 91,0 %▲ | 77,5 % | 81,2 % | 69,5 % | 55,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TANNLEGE OHM AS69,7 %
4,0 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %20406080
Colosseumklinikken AS6,0 % 1 855,0 mill.808 ansatte 2025
ORIS DENTAL AS11,3 % 2 260,5 mill.874 ansatte 2025
Odontia Klinikkdrift AS11,7 % 497,3 mill.234 ansatte 2025
TANNLEGE OHM AS69,7 % 4,0 mill.1 til 4 ansatte 2025
0 %20406080
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tore Andre Ohm | 1975 |
| Styrets leder | Tore Andre Ohm | 1975 |
| Styremedlem | Sissel Sandvik Ohm | 1970 |
| Regnskapsfører | SKISTAD REGNSKAP AS977 675 820 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TORE ANDRE OHM100,0 %f. 1975 · Trondheim · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 924 944 099 · 167 500 B-aksjer
- 923 084 835 · 4 425 B-aksjer
- NEW DENTE 1 AS0,10 %927 964 848 · 60 000 ordinære aksjer
- Scatec ASA0,00 %990 918 546 · 1 300 ordinære aksjer
- 921 563 108 · 4 655 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.