- Org.nr.
- 926 717 596
- Adresse
- Chr. Tidemanns vei 16, 8150 Ørnes
Driftsresultat74 4573,7 % margin
Årsresultat56 1722,8 % margin
Egenkapital287 12630,5 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
TANTE'S STRIKK & SØM AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 717 596
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 22.02.2021
- Registrert
- 03.03.2021
- Adresse
- Chr. Tidemanns vei 16, 8150 Ørnes
- Kommune
- Meløy
- Aksjekapital
- 300 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TANTE'S STRIKK & SØM AS926 741 098 · MELØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av garn med tilbehør og hobbyartikler i butikk og nettbutikk, reparasjon/omsøm av klær og tekstiler, samt virksomhet som naturlig faller inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 961 127 | 0 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 78 009 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 039 136 | 0 | 1 591 193 | 1 480 917 | 700 103 |
| Varekostnad | 917 139 | 0 | 717 443 | 537 821 | 321 977 |
| Lønnskostnad | 607 895 | 0 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 439 645 | - | 441 367 | 405 365 | 272 689 |
| Sum driftskostnader | 1 964 679 | 0 | 1 662 075 | 1 306 321 | 754 698 |
| Driftsresultat | 74 457 | 0 | −70 882 | 174 596 | −54 596 |
| Annen renteinntekt | 8 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 8 | 0 | 4 | - | - |
| Annen rentekostnad | 18 242 | 0 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 51 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 18 293 | 0 | 16 550 | 10 157 | 6 042 |
| Netto finans | −18 285 | 0 | −16 546 | −10 157 | −6 042 |
| Resultat før skatt | 56 172 | 0 | −87 428 | 164 439 | −60 638 |
| Årsresultat | 56 172 | 0 | −87 428 | 141 603 | −60 638 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 56 172 | 0 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | 56 172 | 0 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 56 172 | 0 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 56 172 | 0 | - | - | - |
| Skattekostnad | - | - | - | 22 836 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Varelager | 775 329 | 708 579 | - | - | - |
| Sum varer | 775 329 | 708 579 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 15 000 | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | 15 000 | 0 | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 152 332 | 1 387 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 152 332 | 1 387 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 942 661 | 709 966 | 591 061 | 694 216 | 479 422 |
| Sum eiendeler | 942 661 | 709 966 | 591 061 | 694 216 | 479 422 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 300 000 | 300 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Øreavrunding | - | −1 | - | - | - |
| Udekket tap | 12 874 | 69 046 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −12 874 | −69 046 | −6 462 | 80 965 | −60 638 |
| Sum egenkapital | 287 126 | 230 954 | 293 538 | 380 965 | 239 362 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 84 562 | 157 580 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 84 562 | 157 580 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 84 562 | 157 580 | 102 329 | 139 707 | 176 174 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner, kortsiktig | 20 784 | 56 829 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 14 937 | 0 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 89 838 | 44 915 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 445 414 | 219 688 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 570 973 | 321 432 | 195 195 | 173 544 | 63 886 |
| Sum gjeld | 655 535 | 479 012 | 297 524 | 313 251 | 240 060 |
| Sum egenkapital og gjeld | 942 661 | 709 966 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,65▼ | 2,54 | 3,03 | 4,00 | 7,50 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,28▲ | 1,78 | 1,01 | 0,82 | 1,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,4 %▲ | −6,2 % | −11,0 % | 29,8 % | −11,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,7 %▲ | −2,3 % | −4,5 % | 11,8 % | −7,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,8 %▲ | −3,7 % | −5,5 % | 9,6 % | −8,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 30,5 %▼ | 36,0 % | 49,7 % | 54,9 % | 49,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TANTE'S STRIKK & SØM AS3,7 %
2,0 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %51015
Garnius.no AS0,1 % 246,8 mill.88 ansatte 2025
Princess-Gruppen AS0,8 % 1 054,7 mill.1 211 ansatte 2025
TANTE'S STRIKK & SØM AS3,7 % 2,0 mill.1 til 4 ansatte 2025
KID INTERIØR AS12,2 % 2 436,2 mill.1 555 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.510.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anne-Sofie Aronsen | 1965 |
| Styrets leder | Anne-Sofie Aronsen | 1965 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Anne-Sofie Aronsen66,7 %f. 1965 · Ørnes · 200 000 ordinære aksjer
- Rainer Aronsen33,3 %f. 1983 · Ørnes · 100 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.