- Org.nr.
- 927 128 861
- Adresse
- c/o Stian Taraldsen, Michelets vei 20, 1366 Lysaker
Driftsresultat42 80689,2 % margin
Årsresultat44 68593,1 % margin
Egenkapital327 50493,8 % av eiendelene
TARALDSEN GROUP AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 128 861
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 12.03.2021
- Registrert
- 20.05.2021
- Adresse
- c/o Stian Taraldsen, Michelets vei 20, 1366 Lysaker
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TARALDSEN GROUP AS927 294 850 · BÆRUM · Uoppgitt
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Direkte eller gjennom datterselskap investere i eiendom, aksjer og andre verdipapirer, samt virksomhet som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 48 000 | - | - | 57 058 | - |
| Sum driftsinntekter | 48 000 | 15 000 | 80 000 | 57 058 | 199 284 |
| Varekostnad | - | - | - | - | 10 584 |
| Annen driftskostnad | 5 194 | - | - | - | 13 210 |
| Sum driftskostnader | 5 194 | 8 623 | 8 | - | 23 794 |
| Driftsresultat | 42 806 | 6 377 | 79 992 | 57 058 | 175 490 |
| Annen renteinntekt | 936 | - | - | 538 | 91 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 10 566 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 11 502 | 3 938 | 882 | 538 | 91 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 106 | 72 |
| Sum finanskostnader | - | 4 | 55 | 106 | 72 |
| Netto finans | 11 502 | 3 934 | 827 | 432 | 19 |
| Resultat før skatt | - | 10 311 | 80 818 | 57 490 | 175 509 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 38 612 |
| Resultat før skattekostnad | 54 308 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 9 623 | - | - | 12 648 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 44 842 | 136 897 |
| Årsresultat | 44 685 | 8 042 | 63 038 | 44 842 | 136 897 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 44 685 | - | - | 44 842 | - |
| Totalresultat | 44 685 | - | - | 44 842 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 44 685 | - | - | 44 842 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 44 685 | - | - | 44 842 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 199 284 |
| Investering i datterselskap | 30 000 | - | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 65 001 | - | - | 15 000 | 15 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 95 001 | - | - | 15 000 | 15 000 |
| Sum anleggsmidler | 95 001 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 4 875 |
| Andre kortsiktige fordringer | 150 000 | - | - | 150 000 | - |
| Sum fordringer | 150 000 | - | - | 150 000 | 4 875 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 185 634 |
| Markedsbaserte aksjer | 60 566 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 60 566 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 43 560 | - | - | 59 387 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 43 560 | - | - | 59 387 | 185 634 |
| Sum omløpsmidler | 254 126 | 270 088 | 277 557 | 209 387 | 190 509 |
| Sum eiendeler | 349 127 | 285 088 | 292 557 | 224 387 | 205 509 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 297 504 | - | - | 181 739 | 136 897 |
| Sum opptjent egenkapital | 297 504 | 252 819 | 244 777 | 181 739 | 136 897 |
| Sum egenkapital | 327 504 | 282 819 | 274 777 | 211 739 | 166 897 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 38 612 |
| Betalbar skatt | 9 623 | - | - | 12 648 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 12 000 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 21 623 | 2 269 | 17 780 | 12 648 | 38 612 |
| Sum gjeld | 21 623 | 2 269 | 17 780 | 12 648 | 38 612 |
| Sum egenkapital og gjeld | 349 127 | - | - | 224 387 | 205 509 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 11,75▼ | 119,03 | 15,61 | 16,55 | 4,93 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,07▲ | 0,01 | 0,06 | 0,06 | 0,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,1 %▲ | 3,6 % | 31,3 % | 26,8 % | 85,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 89,2 %▲ | 42,5 % | 100,0 % | 100,0 % | 88,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 93,1 %▲ | 53,6 % | 78,8 % | 78,6 % | 68,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 93,8 %▼ | 99,2 % | 93,9 % | 94,4 % | 81,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TARALDSEN GROUP AS89,2 %
0,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FIRDA EIENDOM AS0,8 % 463,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Steinan Holding AS7,2 % 365,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HELGERUDKVARTALET BOLIG AS43,9 % 545,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
TARALDSEN GROUP AS89,2 % 0,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Stian Taraldsen | 1988 |
| Regnskapsfører | LØKKEBAKKEN REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS821 313 872 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STIAN TARALDSEN100,0 %f. 1988 · Lysaker · 30 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Taraldsen Property AS100,0 %936 858 562 · 30 ordinære aksjer
- ZONDA CAPITAL AS50,0 %927 453 185 · 15 A-aksjer
- ENUA SPV AS1,20 %934 271 904 · 5 000 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.