- Org.nr.
- 927 511 487
- Adresse
- Sonja Henies vei 3, 1394 Nesbru
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat37 199 83394,9 % margin
Årsresultat37 348 96095,3 % margin
Egenkapital431 573 20198,0 % av eiendelene
Taroli AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 511 487
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 12.05.2021
- Registrert
- 07.08.2021
- Adresse
- Sonja Henies vei 3, 1394 Nesbru
- Kommune
- Asker
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Asker (1 384)
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Taroli AS927 724 863 · ASKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i verdipapirer, fast eiendom og andre formuesobjekter, samt direkte eller indirekte deltakelse i selskaper med liknende eller annet formål.
Tidligere navn
- Torgeir Algerøy II AS07.08.2021 til 10.01.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Avkastning på finansinvesteringer | 39 178 565 | 9 222 103 | 24 236 395 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 39 178 565 | 9 222 103 | 24 236 395 | - | 0 |
| Lønnskostnad | 399 350 | 399 350 | 399 350 | 399 350 | 171 150 |
| Negativ avkastning på finansinvesteringer | - | - | - | 18 475 929 | - |
| Annen driftskostnad | 1 579 383 | 2 549 792 | 2 774 591 | 3 079 961 | 2 420 278 |
| Sum driftskostnader | 1 978 733 | 2 949 142 | 3 173 941 | 21 955 240 | 4 858 018 |
| Driftsresultat | 37 199 833 | 6 272 961 | 21 062 453 | −21 955 240 | −4 858 018 |
| Annen renteinntekt | 456 006 | 380 457 | 196 117 | 48 219 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 1 479 | - |
| Sum finansinntekter | 456 006 | 380 457 | 196 117 | 49 698 | 5 109 114 |
| Nedskrivning av finansielle anleggsmidler | - | −6 579 733 | 6 579 733 | - | - |
| Annen rentekostnad | - | −197 327 | - | 44 872 | - |
| Sum finanskostnader | - | −6 777 060 | 6 579 733 | 44 872 | - |
| Netto finans | 456 006 | 7 157 517 | −6 383 616 | 4 826 | 5 109 113 |
| Resultat før skatt | - | - | 14 678 837 | −21 950 414 | 251 095 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 14 678 837 | −21 950 414 | - |
| Resultat før skattekostnad | 37 655 839 | 13 430 479 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 306 879 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 37 348 960 | 13 430 479 | 14 678 837 | −21 950 414 | 251 095 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 37 348 960 | 13 430 479 | 14 678 837 | −21 950 414 | - |
| Totalresultat | 37 348 960 | 13 430 479 | 14 678 837 | −21 950 414 | - |
| Ordinært utbytte | 8 000 000 | 15 000 000 | 81 000 000 | 18 000 000 | - |
| Overført fra overkurs | - | - | −66 321 163 | −39 699 319 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −1 569 521 | - | −251 095 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 29 348 960 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 37 348 960 | 13 430 479 | 14 678 837 | −21 950 414 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 7 956 000 | - | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 4 564 566 | 5 717 327 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 520 566 | 5 717 327 | 1 611 200 | 7 500 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 12 520 566 | 5 717 327 | 1 611 200 | 7 500 000 | 7 554 900 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 4 319 930 | 1 500 000 | 56 379 | - |
| Sum fordringer | - | 4 319 930 | 1 500 000 | 56 379 | - |
| Omløpsaksjer og -aksjefond | 363 623 673 | 281 042 239 | 238 821 886 | 277 259 643 | - |
| Obligasjoner og pengemarkedsfond | 60 861 063 | 125 812 386 | 131 185 792 | 183 046 437 | - |
| Sum investeringer | 424 484 736 | 406 854 625 | 370 007 678 | 460 306 080 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 170 296 | 944 780 | 57 310 782 | 3 048 605 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 170 296 | 944 780 | 57 310 782 | 3 048 605 | - |
| Sum omløpsmidler | 427 655 032 | 412 119 335 | 428 818 461 | 463 411 065 | 507 105 326 |
| Sum eiendeler | 440 175 598 | 417 836 662 | 430 429 661 | 470 911 065 | 514 660 226 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | 1 611 200 | 7 500 000 | - |
| Aksjekapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 150 000 | - |
| Overkurs | 402 024 241 | 402 024 241 | 403 593 762 | 452 012 325 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 402 224 241 | 402 224 241 | 403 793 762 | 452 162 325 | 491 673 753 |
| Sum opptjent egenkapital | 29 348 960 | - | - | - | 251 095 |
| Sum egenkapital | 431 573 201 | 402 224 240 | 403 793 762 | 452 162 325 | 491 924 848 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | 49 350 | 49 350 | 49 350 | - |
| Leverandørgjeld | 122 000 | - | 25 953 | - | - |
| Betalbar skatt | 306 879 | - | - | - | - |
| Utbytte | 8 000 000 | 15 000 000 | 26 000 000 | 18 000 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 173 518 | 563 072 | 586 549 | 673 437 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 602 397 | 15 612 422 | 26 635 899 | 18 748 740 | 22 735 378 |
| Sum gjeld | 8 602 397 | 15 612 422 | 26 635 899 | 18 748 740 | 22 735 378 |
| Sum egenkapital og gjeld | 440 175 598 | 417 836 662 | 430 429 661 | 470 911 065 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 49,71▲ | 26,40 | 16,10 | 24,72 | 22,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02▼ | 0,04 | 0,07 | 0,04 | 0,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,8 %▲ | 1,6 % | 4,7 % | −4,4 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 94,9 %▲ | 68,0 % | 86,9 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 95,3 %▼ | 145,6 % | 60,6 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,0 %▲ | 96,3 % | 93,8 % | 96,0 % | 95,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Taroli AS94,9 %
39,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FOREX NORGE NUF5,5 % 1 418,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Geminor AS9,6 % 912,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Taroli AS94,9 % 39,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HVO AS97,2 % 1 770,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Torgeir Algerøy | 1975 |
| Styrets leder | Torgeir Algerøy | 1975 |
| Styremedlem | Kjersti Kvittingen Algerøy | 1975 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | FINANSCO FORRETNINGSFØRSEL AS912 357 031 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Torgeir Algerøy100,0 %f. 1975 · Nesbru · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 913 287 215 · 44 554 ordinære aksjer
- Onsiteviewer AS7,25 %926 020 005 · 9 000 B-aksjer
- Ludenso AS5,72 %921 437 609 · 34 090 ordinære aksjer
- Hyttetjenester AS5,24 %915 681 441 · 592 779 A-aksjer
- Mitigrate AS2,96 %927 192 322 · 72 242 ordinære aksjer
- Climatepoint AS1,46 %823 860 862 · 2 590 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.