- Org.nr.
- 990 681 562
- Telefon
- 47603854
- Adresse
- Bjørkeveien 11, 4025 Stavanger
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat−62 876−3,8 % margin
Årsresultat−62 256−3,8 % margin
Egenkapital64 06121,5 % av eiendelene
TASTA RØR AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Underenheter
1
- TASTA RØR AS990 744 963 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggervirksomhet, herunder kjøp og salg av utstyr og materiell, samt deltagelse i andre foretak med lignende virksomhet.
Tidligere navn
- AH.RØR AS09.01.2007 til 07.01.2013
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 638 475 | 1 730 714 | 1 573 645 | 1 611 101 | 2 169 528 |
| Annen driftsinntekt | 175 | - | - | 35 | 55 105 |
| Sum driftsinntekter | 1 638 650 | 1 730 714 | 1 573 645 | 1 611 136 | 2 224 633 |
| Varekostnad | 341 162 | 412 049 | 410 851 | 455 102 | 709 896 |
| Lønnskostnad | 1 089 392 | 1 002 653 | 963 897 | 731 472 | 1 221 599 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 20 450 |
| Annen driftskostnad | 270 972 | 244 660 | 256 914 | 217 569 | 315 358 |
| Sum driftskostnader | 1 701 526 | 1 659 362 | 1 631 662 | 1 404 143 | 2 267 304 |
| Driftsresultat | −62 876 | 71 352 | −58 017 | 206 993 | −42 671 |
| Annen finanskostnad | - | - | 452 | 241 | 537 |
| Sum finanskostnader | - | - | 452 | 241 | −3 028 |
| Annen renteinntekt | 620 | - | - | 30 | 15 |
| Sum finansinntekter | 620 | - | - | 30 | 15 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | −3 565 |
| Netto finans | 620 | - | −452 | −211 | 3 043 |
| Resultat før skatt | - | - | −58 469 | 206 782 | −39 628 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −58 469 | 206 782 | −39 628 |
| Resultat før skattekostnad | −62 256 | 71 352 | - | - | - |
| Årsresultat | −62 256 | 71 352 | −58 469 | 206 782 | −39 628 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −62 256 | 71 352 | −58 469 | 206 782 | −39 628 |
| Totalresultat | −62 256 | 71 352 | −58 469 | 206 782 | −39 628 |
| Udekket tap | −62 256 | 71 352 | −58 469 | 206 782 | −39 628 |
| Sum overføringer og disponeringer | −62 256 | 71 352 | −58 469 | 206 782 | −39 628 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
| Sum anleggsmidler | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
| Sum varer | 18 158 | 9 851 | 21 749 | 28 000 | 4 000 |
| Kundefordringer | 25 009 | 73 932 | 17 793 | 27 711 | 20 558 |
| Andre kortsiktige fordringer | 76 521 | 21 684 | 43 678 | 67 941 | 90 997 |
| Sum fordringer | 101 531 | 95 616 | 61 471 | 95 651 | 111 554 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 160 749 | 137 141 | 57 625 |
| Bankinnskudd | 158 775 | 209 752 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 158 775 | 209 752 | 160 749 | 137 141 | 57 625 |
| Sum omløpsmidler | 278 464 | 315 219 | 243 969 | 260 793 | 173 179 |
| Sum eiendeler | 298 464 | 335 219 | 263 969 | 280 793 | 193 179 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 2 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 2 |
| Aksjekapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Udekket tap | 135 939 | 73 683 | 145 035 | 86 566 | 293 349 |
| Sum opptjent egenkapital | −135 939 | −73 683 | −145 035 | −86 566 | −293 349 |
| Sum egenkapital | 64 061 | 126 317 | 54 965 | 113 434 | −93 349 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 33 748 | 14 074 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 89 376 | 94 190 | 122 348 | 94 356 | 159 198 |
| Annen kortsiktig gjeld | 111 279 | 100 638 | 86 656 | 73 003 | 127 329 |
| Sum kortsiktig gjeld | 234 404 | 208 902 | 209 005 | 167 359 | 286 528 |
| Sum gjeld | 234 404 | 208 902 | 209 005 | 167 359 | 286 528 |
| Sum egenkapital og gjeld | 298 464 | 335 219 | 263 969 | 280 793 | 193 179 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,19▼ | 1,51 | 1,17 | 1,56 | 0,60 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,66▲ | 1,65 | 3,80 | 1,48 | −3,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −19,6 %▼ | 23,8 % | −21,3 % | 87,4 % | −22,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3,8 %▼ | 4,1 % | −3,7 % | 12,8 % | −1,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −3,8 %▼ | 4,1 % | −3,7 % | 12,8 % | −1,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 21,5 %▼ | 37,7 % | 20,8 % | 40,4 % | −48,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TASTA RØR AS−3,8 %
1,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
TASTA RØR AS−3,8 % 1,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jarle Andersen | 1974 |
| Styrets leder | Jarle Andersen | 1974 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JARLE ANDERSEN100,0 %f. 1974 · Stavanger · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Kjedehuset AS0,22 %931 638 769 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.