- Org.nr.
- 819 371 172
- Adresse
- Niels Juels gate 50, 4008 Stavanger
- Hovedeier
- BASE PROPERTY AS, 100 %
Driftsresultat1 662 753
Årsresultat949 81466,8 % margin
Egenkapital3 094 18823,4 % av eiendelene
TASTAGATEN DRIFT AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 819 371 172
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 26.06.2017
- Registrert
- 03.08.2017
- Adresse
- Niels Juels gate 50, 4008 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger (1 826)
- Aksjekapital
- 90 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TASTAGATEN DRIFT AS919 456 949 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets formål er å eie og utøve virksomhet i forbindelse med prosjektering og utvikling av fast eiendom, herunder kjøp og salg, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 1 422 604 | 1 389 913 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 422 604 | 1 389 913 | 1 326 639 | - | 983 437 |
| Avskrivning av driftsmidler | −799 936 | 513 396 | - | 594 323 | 597 028 |
| Annen driftskostnad | 559 787 | 488 799 | - | 284 976 | 132 980 |
| Sum driftskostnader | −240 149 | 1 002 195 | 846 208 | 879 299 | 730 008 |
| Driftsresultat | 1 662 753 | 387 718 | 480 431 | 366 139 | 253 429 |
| Annen renteinntekt | 361 | 326 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 361 | 326 | 308 | 303 | 51 |
| Annen rentekostnad | 713 300 | 781 403 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 713 300 | 781 403 | 730 627 | 458 801 | 354 138 |
| Netto finans | −712 939 | −781 077 | −730 319 | −458 498 | −354 087 |
| Resultat før skatt | 949 814 | −393 359 | −249 888 | −92 359 | −100 658 |
| Årsresultat | 949 814 | −393 359 | −249 888 | −92 359 | 12 407 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 949 814 | −393 359 | - | - | - |
| Totalresultat | 949 814 | −393 359 | - | - | - |
| Udekket tap | 949 814 | −393 359 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 949 814 | −393 359 | - | - | - |
| Salgsinntekt | - | - | 1 326 639 | - | - |
| Lønnskostnad | - | - | 0 | - | - |
| Skattekostnad | - | - | 0 | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 12 275 696 | 11 475 760 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 12 275 696 | 11 475 760 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 12 275 696 | 11 475 760 | 11 989 156 | 12 502 558 | 13 096 881 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 929 522 | 401 683 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 929 522 | 401 683 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 929 522 | 401 683 | 872 437 | 1 200 630 | 594 757 |
| Sum eiendeler | 13 205 218 | 11 877 443 | 12 861 593 | 13 703 189 | 13 691 638 |
| Aksjekapital | 90 000 | 60 000 | - | - | - |
| Overkurs | 3 330 000 | 2 370 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 3 420 000 | 2 430 000 | 2 430 000 | 2 430 000 | 2 430 000 |
| Udekket tap | 325 812 | 1 275 626 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −325 812 | −1 275 626 | −882 267 | −632 380 | −540 021 |
| Sum egenkapital | 3 094 188 | 1 154 374 | 1 547 733 | 1 797 620 | 1 889 979 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 10 050 000 | 10 650 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 10 050 000 | 10 650 000 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 10 050 000 | 10 650 000 | 11 250 000 | 11 850 000 | 9 296 000 |
| Leverandørgjeld | 15 666 | 21 447 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 45 365 | 51 622 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 61 031 | 73 069 | 63 861 | 55 569 | 2 505 659 |
| Sum gjeld | 10 111 031 | 10 723 069 | 11 313 861 | 11 905 569 | 11 801 659 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 205 218 | 11 877 443 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 15,23▲ | 5,50 | 13,66 | 21,61 | 0,24 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,27▼ | 9,29 | 7,31 | 6,62 | 6,24 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,3 %▲ | 3,1 % | 3,6 % | 2,7 % | 1,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 116,9 %▲ | 27,9 % | 36,2 % | - | 25,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 66,8 %▲ | −28,3 % | −18,8 % | - | 1,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 23,4 %▲ | 9,7 % | 12,0 % | 13,1 % | 13,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Daniel Romsaas Hansen | 1988 |
| Styrets leder | Jon Eirik Feed | 1972 |
| Styremedlem | Stian Rafoss Obrestad | 1984 |
| Revisor | DELOITTE AS980 211 282 | - |
| Regnskapsfører | PRE SOLUTIONS AS829 002 132 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BASE PROPERTY AS100,0 %Stavanger · 60 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BASE GRUPPEN AS
- BASE PROPERTY AS100,0 %
- Bjergsted Terrasse 1 AS100,0 %
- Kvitsøy Sjømat AS100,0 %
- Nordsjø Kontorpark AS100,0 %
- NIELS JUELS GATE 50 AS100,0 %
- Sandnes Helsepark AS95,0 %
- GARDERMOEN TOMT AS90,0 %
- TASTAGATEN DRIFT AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.