- Org.nr.
- 924 544 937
- Adresse
- Breivikvegen 28, 4120 Tau
Driftsresultat34 6568,0 % margin
Årsresultat23 1725,3 % margin
Egenkapital939 29288,9 % av eiendelene
TAU AUTONOMY CENTER AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 544 937
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 06.01.2020
- Registrert
- 05.02.2020
- Adresse
- Breivikvegen 28, 4120 Tau
- Kommune
- Strand
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Strand (208)
- Aksjekapital
- 40 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TAU AUTONOMY CENTER AS924 573 201 · STRAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Levere tjenester til virksomheter som utvikler, tester og produserer autonome redskaper. Virksomheten skal utøves i egen regi eller ved samarbeid med andre av enhver art herunder deltakelse i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 433 980 | - | - | 1 010 000 | - |
| Tilskudd | - | - | - | 370 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 433 980 | 1 125 000 | 1 474 709 | 1 380 000 | 1 479 500 |
| Varekostnad | 15 040 | - | - | 1 049 852 | 1 004 520 |
| Annen driftskostnad | 384 284 | - | - | 393 731 | 211 304 |
| Sum driftskostnader | 399 324 | 191 907 | 1 494 425 | 1 443 583 | 1 480 515 |
| Driftsresultat | 34 656 | 933 093 | −19 715 | −63 583 | −1 015 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 56 | - |
| Sum finansinntekter | - | - | - | 56 | - |
| Annen rentekostnad | 3 860 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 3 860 | - | - | - | - |
| Netto finans | −3 860 | 0 | 0 | 56 | 0 |
| Resultat før skatt | - | 933 093 | −19 715 | −63 527 | −1 015 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −63 527 | - |
| Resultat før skattekostnad | 30 796 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 7 624 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 23 172 | 746 362 | −19 715 | −63 527 | −1 015 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 23 172 | - | - | −63 527 | - |
| Totalresultat | 23 172 | - | - | −63 527 | - |
| Overført til annen egenkapital | 23 172 | - | - | −63 527 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 23 172 | - | - | −63 527 | - |
| Kundefordringer | 350 000 | - | - | 27 750 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 19 473 | - | - | 87 684 | - |
| Sum fordringer | 369 473 | - | - | 115 434 | - |
| Bankinnskudd | 687 634 | - | - | 796 938 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 687 634 | - | - | 796 938 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 057 107 | 1 152 477 | 182 686 | 912 371 | 610 661 |
| Sum eiendeler | 1 057 107 | 1 152 477 | 182 686 | 912 371 | 610 661 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 40 000 | - | - | 40 000 | - |
| Overkurs | 101 930 | - | - | 101 930 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 141 930 | 141 930 | 141 930 | 141 930 | 141 930 |
| Annen egenkapital | 797 362 | - | - | 47 544 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 797 362 | 774 190 | 27 828 | 47 544 | 111 070 |
| Sum egenkapital | 939 292 | 916 120 | 169 758 | 189 474 | 253 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 64 931 | - | - | 10 545 | - |
| Betalbar skatt | 7 624 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 45 260 | - | - | 132 353 | - |
| Forskuddsbetalte tilskudd | - | - | - | 580 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 117 815 | 236 357 | 12 927 | 722 898 | 357 661 |
| Sum gjeld | 117 815 | 236 357 | 12 927 | 722 898 | 357 661 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 057 107 | - | - | 912 371 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 8,97▲ | 4,88 | 14,13 | 1,26 | 1,71 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,13▼ | 0,26 | 0,08 | 3,82 | 1,41 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,1 %▼ | 139,8 % | −3,6 % | −8,3 % | −0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,0 %▼ | 82,9 % | −1,3 % | −4,6 % | −0,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,3 %▼ | 66,3 % | −1,3 % | −4,6 % | −0,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 88,9 %▲ | 79,5 % | 92,9 % | 20,8 % | 41,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TAU AUTONOMY CENTER AS8,0 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
TAU AUTONOMY CENTER AS8,0 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bjørn Aril Veland | 1977 |
| Styremedlem | Frode Skarstein | 1962 |
| Styremedlem | Hogne Fjellanger | 1950 |
| Styremedlem | Ole Petter Bakken | 1964 |
| Styremedlem | Helge Sverre Eide | 1968 |
| Styremedlem | Bjarte Langeland | 1965 |
| Styremedlem | Stein Racin Grødem | 1965 |
| Styremedlem | Leif Ove Voster | 1977 |
| Revisor | REVISJON RYFYLKE AS983 549 896 | - |
| Regnskapsfører | RYGR ØKONOMI AS976 899 709 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TAU MEK VERKSTED AS12,5 %Tau · 5 000 ordinære aksjer
- FORUS NÆRINGSPARK AS12,5 %Stavanger · 5 000 ordinære aksjer
- BLUE LOGIC AS12,5 %Sandnes · 5 000 ordinære aksjer
- Stinger Technology AS12,5 %Stavanger · 5 000 ordinære aksjer
- HF-Industries AS12,5 %Tau · 5 000 ordinære aksjer
- Sola · 5 000 ordinære aksjer
- NOSEFO TAU AS12,5 %Tau · 5 000 ordinære aksjer
- TORE GJEDEBO12,5 %f. 1974 · Stavanger · 5 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.