- Org.nr.
- 927 966 050
- Adresse
- Hovlandsvegen 18, 5443 Bømlo
- Hovedeier
- Napier Holding AS, 100 %
- Bransje
- Innenriks sjøfart med gods
Driftsresultat−25 701ikke oppgitt
Årsresultat−8 234 986ikke oppgitt
Egenkapital−21 451 021−18,4 % av eiendelene
Tautiki AS er et aksjeselskap innen innenriks sjøfart med gods, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 966 050
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 21.09.2026
- Stiftet
- 01.09.2021
- Registrert
- 20.10.2021
- Adresse
- Hovlandsvegen 18, 5443 Bømlo
- Kommune
- Bømlo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Tautiki AS938 329 486 · BØMLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rederivirksomhet, samt alt som står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- NFH 210922 AS20.10.2021 til 20.11.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 25 701 | - | - | 73 061 | 1 440 |
| Sum driftskostnader | 25 701 | 102 216 | 85 183 | 73 061 | 1 440 |
| Driftsresultat | −25 701 | −102 216 | −85 183 | −73 061 | −1 440 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 10 641 | - | - | 60 777 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 4 106 | - |
| Annen finansinntekt | 45 337 | - | - | 43 645 | - |
| Sum finansinntekter | 55 978 | 89 600 | 136 254 | 108 528 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 8 221 113 | - | - | 100 701 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 277 770 | - |
| Annen finanskostnad | 44 151 | - | - | 839 010 | - |
| Sum finanskostnader | 8 265 263 | 7 167 872 | 4 927 593 | 1 217 482 | - |
| Netto finans | −8 209 285 | −7 078 272 | −4 791 339 | −1 108 954 | - |
| Resultat før skatt | - | −7 180 488 | −4 876 522 | −1 182 014 | −1 440 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −1 182 014 | −1 440 |
| Resultat før skattekostnad | −8 234 986 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −8 234 986 | −7 180 488 | −4 876 522 | −1 182 014 | −1 440 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −8 234 986 | - | - | −1 182 014 | −1 440 |
| Totalresultat | −8 234 986 | - | - | −1 182 014 | −1 440 |
| Udekket tap | −8 234 986 | - | - | −1 182 014 | −1 440 |
| Sum overføringer og disponeringer | −8 234 986 | - | - | −1 182 014 | −1 440 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Forskudd nybygg | 114 508 750 | - | - | 39 588 889 | 570 000 |
| Sum varige driftsmidler | 114 508 750 | - | - | 39 588 889 | 570 000 |
| Sum anleggsmidler | 114 508 750 | 98 603 366 | 88 389 385 | 39 588 889 | 570 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 816 164 | - | - | 287 414 | - |
| Konsernfordringer | 1 269 780 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 2 085 944 | - | - | 287 414 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 513 210 | 43 560 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 513 210 | 43 560 |
| Sum omløpsmidler | 2 085 944 | 843 445 | 682 262 | 800 624 | 43 560 |
| Sum eiendeler | 116 594 694 | 99 446 811 | 89 071 646 | 40 389 513 | 613 560 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Udekket tap | 21 475 451 | - | - | 1 183 454 | 1 440 |
| Sum opptjent egenkapital | −21 475 451 | −13 240 465 | −6 059 977 | −1 183 454 | −1 440 |
| Sum egenkapital | −21 451 021 | −13 216 035 | −6 035 547 | −1 159 024 | 22 990 |
| Langsiktig konserngjeld | 847 058 | - | - | - | 590 570 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 847 058 | - | - | - | 590 570 |
| Sum langsiktig gjeld | 847 058 | 847 058 | 847 058 | 0 | 590 570 |
| Leverandørgjeld | 2 172 191 | - | - | 932 356 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 135 000 286 | - | - | 40 591 181 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 26 180 | - | - | 25 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 137 198 657 | 111 815 787 | 94 260 135 | 41 548 537 | - |
| Sum gjeld | 138 045 715 | 112 662 845 | 95 107 193 | 41 548 537 | 590 570 |
| Sum egenkapital og gjeld | 116 594 694 | - | - | 40 389 513 | 613 560 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,02▲ | 0,01 | 0,01 | 0,02 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −6,44▲ | −8,52 | −15,76 | −35,85 | 25,69 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,0 % | −0,0 % | 0,1 % | 0,2 % | −0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −18,4 %▼ | −13,3 % | −6,8 % | −2,9 % | 3,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kjetil Tufteland | 1971 |
| Styrets leder | Kjetil Tufteland | 1971 |
| Styremedlem | Kåre Andreas Cederström | 1986 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Napier Holding AS100,0 %Bømlo · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- WEST COAST BIDCO AS
- Napier Holding AS100,0 %
- Tauroa AS100,0 %
- Tauriko AS100,0 %
- Tauranga AS100,0 %
- Napier AS100,0 %
- Taumar AS100,0 %
- Taupiri AS100,0 %
- TAUPO AS100,0 %
- Tautiki AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.