- Org.nr.
- 923 552 243
- Adresse
- Enebakkveien 133, 0680 Oslo
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat446 7906,0 % margin
EBITDA524 147før av- og nedskrivninger
Årsresultat437 2205,8 % margin
Egenkapital1 714 70849,5 % av eiendelene
TBA ENTREPRENØR AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 552 243
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 10.07.2019
- Registrert
- 07.10.2019
- Adresse
- Enebakkveien 133, 0680 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 15
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TBA ENTREPRENØR AS923 593 497 · OSLO18 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Malerfirma med oppussing, riving, vedlikehold. Generell entreprenørvirksomhet
Tidligere navn
- TBA MALING OG ENTREPRENØR AS07.10.2019 til 20.11.2019
- TBA MALER OG ENTREPRENØR AS20.11.2019 til 09.12.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 7 492 565 | 3 706 248 | - | - | 4 180 269 |
| Annen driftsinntekt | 2 974 | 4 417 | - | - | 140 |
| Sum driftsinntekter | 7 495 539 | 3 710 665 | 3 911 840 | 5 525 693 | 4 180 409 |
| Varekostnad | 1 871 012 | 730 893 | 1 096 695 | 430 872 | 988 630 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 1 717 629 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 78 632 | 102 203 | 78 372 |
| Lønnskostnad | 4 132 359 | 2 030 633 | 2 891 498 | 3 043 849 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 77 357 | 82 343 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 968 021 | 919 633 | 1 041 009 | 1 593 906 | 525 724 |
| Sum driftskostnader | 7 048 749 | 3 763 502 | 5 107 835 | 5 170 830 | 3 310 355 |
| Driftsresultat | 446 790 | −52 837 | −1 195 995 | 354 863 | 870 054 |
| Annen renteinntekt | 2 460 | 1 616 | - | - | 203 |
| Annen finansinntekt | 1 403 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 3 863 | 1 616 | 3 997 | 422 | 203 |
| Annen rentekostnad | 13 434 | 16 449 | - | - | 23 164 |
| Sum finanskostnader | 13 434 | 16 449 | 16 391 | 21 591 | 23 164 |
| Netto finans | −9 570 | −14 833 | −12 394 | −21 169 | −22 961 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 208 390 | 333 694 | 847 093 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 53 703 | 111 865 | 367 873 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 479 220 |
| Resultat før skattekostnad | 437 220 | −67 670 | - | - | - |
| Årsresultat | 437 220 | −67 670 | −1 262 093 | 221 829 | 479 220 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 479 220 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 437 220 | −67 670 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 437 220 | −67 670 | - | - | 479 220 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 179 069 | 256 427 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 179 069 | 256 427 | - | - | 270 869 |
| Sum anleggsmidler | 179 069 | 256 427 | 633 151 | 458 451 | 840 869 |
| Kundefordringer | 925 904 | 1 339 750 | - | - | 1 961 325 |
| Andre fordringer | 1 073 | 0 | - | - | 437 973 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 437 973 |
| Sum fordringer | 926 977 | 1 339 750 | - | - | 1 964 155 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 355 164 | 869 957 | - | - | 1 452 704 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 355 164 | 869 957 | - | - | 1 452 704 |
| Sum omløpsmidler | 3 282 140 | 2 209 708 | 1 701 446 | 3 876 713 | 3 416 859 |
| Sum eiendeler | 3 461 210 | 2 466 134 | 2 334 597 | 4 335 164 | 4 257 728 |
| Forskning og utvikling | - | - | - | - | 17 000 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 115 027 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 132 027 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 270 869 |
| Selskapskapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 1 614 708 | 1 177 488 | - | - | 2 285 422 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 614 708 | 1 177 488 | 1 245 159 | 2 507 251 | 2 285 422 |
| Sum egenkapital | 1 714 708 | 1 277 488 | 1 345 159 | 2 607 251 | 2 385 422 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 82 544 | 111 679 | - | - | 261 901 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 82 544 | 111 679 | - | - | 261 901 |
| Sum langsiktig gjeld | 82 544 | 111 679 | 3 385 | 172 124 | 261 901 |
| Leverandørgjeld | 10 766 | −33 657 | - | - | 4 996 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 335 246 |
| Skyldige offentlige avgifter | 608 010 | 414 767 | - | - | 638 616 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 045 181 | 695 857 | - | - | 631 547 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 663 957 | 1 076 967 | 986 053 | 1 555 789 | 1 610 405 |
| Sum gjeld | 1 746 501 | 1 188 646 | 989 438 | 1 727 913 | 1 872 306 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 461 210 | 2 466 134 | - | - | 4 257 728 |
| aksjer å kr 100,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,97▼ | 2,05 | 1,73 | 2,49 | 2,12 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,02▲ | 0,93 | 0,74 | 0,66 | 0,78 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,2 %▲ | −2,1 % | −35,7 % | 8,3 % | 20,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,0 %▲ | −1,4 % | −30,6 % | 6,4 % | 20,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,8 %▲ | −1,8 % | −32,3 % | 4,0 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 49,5 %▼ | 51,8 % | 57,6 % | 60,1 % | 56,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 499 703
- Resultat per ansatt, kroner
- 29 786
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TBA ENTREPRENØR AS6,0 %
7,5 mill. 15 ansatte 2025
0 %246
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 917 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 941 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 405 ansatte 2025
TBA ENTREPRENØR AS6,0 % 7,5 mill.15 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Burim Topalli | 1980 |
| Styrets leder | Burim Topalli | 1980 |
| Regnskapsfører | DYKTIG REGNSKAPSFØRER AS928 824 756 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BURIM TOPALLI100,0 %f. 1980 · Blaker · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.