- Org.nr.
- 917 686 939
- Telefon
- 481 79 871
- Adresse
- Sverrestien 16, 1365 Blommenholm
Driftsresultat−96 370−14,8 % margin
Årsresultat−96 240−14,8 % margin
Egenkapital86 46315,5 % av eiendelene
Teabag AS er et aksjeselskap innen agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarer, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 686 939
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 24.08.2016
- Registrert
- 14.09.2016
- Adresse
- Sverrestien 16, 1365 Blommenholm
- Telefon
- 481 79 871
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 46.160 Agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarerAgenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarer i Bærum (43)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Teabag AS917 797 595 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Konsulenttjenester og styreverv, samt investering i næringsvirksomhet, herunder aksjer og andeler, samt deltagelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 651 448 | 498 457 | 873 031 | 951 672 | 1 192 085 |
| Sum driftsinntekter | 651 448 | 498 457 | 873 031 | 951 672 | 1 192 085 |
| Varekostnad | 602 737 | 348 455 | 751 953 | 804 251 | 1 020 985 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 1 096 |
| Annen driftskostnad | 145 081 | 136 973 | 137 270 | 185 824 | 170 820 |
| Sum driftskostnader | 747 818 | 485 428 | 889 223 | 990 075 | 1 192 901 |
| Driftsresultat | −96 370 | 13 029 | −16 192 | −38 403 | −816 |
| Annen finansinntekt | 418 | 406 | 416 | 400 | 426 |
| Sum finansinntekter | 418 | 406 | 416 | 400 | 426 |
| Annen rentekostnad | 237 | 32 | 344 | 475 | 0 |
| Annen finanskostnad | 51 | 606 | 645 | 1 245 | 1 |
| Sum finanskostnader | 288 | 638 | 989 | 1 720 | 1 |
| Netto finans | 130 | −232 | −573 | −1 320 | 425 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −391 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −391 |
| Resultat før skattekostnad | −96 240 | 12 797 | −16 765 | −39 723 | - |
| Årsresultat | −96 240 | 12 797 | −16 765 | −39 723 | −391 |
| Udekket tap | - | - | −16 765 | −39 723 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −96 240 | 12 797 | - | - | −389 |
| Sum overføringer og disponeringer | −96 240 | 12 797 | −16 765 | −39 723 | −389 |
| Varelager | 300 000 | 350 000 | 380 000 | 330 000 | 280 000 |
| Sum varer | 300 000 | 350 000 | 380 000 | 330 000 | 280 000 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | −2 857 |
| Andre kortsiktige fordringer | 257 170 | 257 170 | 257 170 | 257 170 | 247 170 |
| Sum fordringer | 257 170 | 257 170 | 257 170 | 257 170 | 244 313 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 341 | 2 957 | 12 768 | 14 773 | 3 787 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 341 | 2 957 | 12 768 | 14 773 | 3 787 |
| Sum omløpsmidler | 557 511 | 610 127 | 649 938 | 601 943 | 528 100 |
| Sum eiendeler | 557 511 | 610 127 | 649 938 | 601 943 | 528 100 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 56 463 | 152 704 | 139 907 | 156 672 | 196 395 |
| Sum opptjent egenkapital | 56 463 | 152 704 | 139 907 | 156 672 | 196 395 |
| Sum egenkapital | 86 463 | 182 704 | 169 907 | 186 672 | 226 395 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 157 769 | 166 365 | 157 769 | 157 829 | 156 425 |
| Betalbar skatt | −10 918 | −10 918 | −10 918 | −10 918 | −10 918 |
| Skyldig offentlige avgifter | 3 713 | 6 039 | 5 244 | 9 166 | −1 571 |
| Annen kortsiktig gjeld | 320 484 | 265 937 | 327 936 | 259 194 | 157 769 |
| Sum kortsiktig gjeld | 471 048 | 427 423 | 480 031 | 415 271 | 301 705 |
| Sum gjeld | 471 048 | 427 423 | 480 031 | 415 271 | 301 705 |
| Sum egenkapital og gjeld | 557 511 | 610 127 | 649 938 | 601 943 | 528 100 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,18▼ | 1,43 | 1,35 | 1,45 | 1,75 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,45▲ | 2,34 | 2,83 | 2,22 | 1,33 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −16,4 %▼ | 2,1 % | −2,5 % | −6,7 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −14,8 %▼ | 2,6 % | −1,9 % | −4,0 % | −0,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −14,8 %▼ | 2,6 % | −1,9 % | −4,2 % | −0,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,5 %▼ | 29,9 % | 26,1 % | 31,0 % | 42,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Teabag AS−14,8 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %−100102030
Teabag AS−14,8 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
BLENDER AGENCY KIDS AS1,7 % 42,2 mill.6 ansatte 2025
RH Cinclus AS9,3 % 44,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Blender Agency AS21,4 % 46,9 mill.19 ansatte 2025
−20 %−100102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.160.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Thomas Grys | 1970 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- THOMAS GRYS100,0 %f. 1970 · Blommenholm · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.