- Org.nr.
- 919 706 430
- Adresse
- Floodmyrvegen 14, 3946 Porsgrunn
Driftsresultat597 78612,8 % margin
Årsresultat523 31511,2 % margin
Egenkapital592 96117,0 % av eiendelene
Ansatte27i Aa‑registeret
TEAM ENERGY AS er et aksjeselskap innen elektrisk installasjonsarbeid, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 706 430
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 21.09.2017
- Registrert
- 11.10.2017
- Adresse
- Floodmyrvegen 14, 3946 Porsgrunn
- Kommune
- Porsgrunn
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TEAM ENERGY AS919 793 732 · PORSGRUNN26 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selge varer og tjenester innen Energimontør faget og annet som naturlig samenfaller med dette- samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
Tidligere navn
- Holmbakken Invest AS11.10.2017 til 23.11.2022
- BS-Norway AS23.11.2022 til 30.07.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | 879 764 | 372 043 | 783 572 | 590 650 |
| Annen driftsinntekt | - | −4 688 | 4 688 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 4 677 038 | 875 076 | 376 731 | 783 572 | 590 650 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 1 903 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 28 751 |
| Varekostnad | - | 2 368 | - | - | - |
| Lønnskostnad | - | 312 345 | 168 977 | 216 674 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 67 059 | 45 944 | 4 402 | - |
| Annen driftskostnad | - | 655 710 | 527 019 | 341 288 | 150 189 |
| Sum driftskostnader | 4 079 252 | 1 037 482 | 741 940 | 562 363 | 180 843 |
| Driftsresultat | 597 786 | −162 406 | −365 209 | 221 209 | 409 807 |
| Annen renteinntekt | - | 989 | 795 | 171 | - |
| Sum finansinntekter | 92 | 989 | 795 | 171 | - |
| Annen rentekostnad | - | 29 823 | - | 43 | - |
| Annen finanskostnad | - | 19 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 41 871 | 29 842 | - | 43 | - |
| Netto finans | −41 779 | −28 853 | 795 | 128 | - |
| Resultat før skatt | 556 007 | - | −364 414 | 221 337 | 409 807 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 100 520 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 42 516 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −364 414 | 178 820 | 309 287 |
| Resultat før skattekostnad | - | −191 259 | - | - | - |
| Årsresultat | 523 315 | −191 259 | −364 414 | 178 821 | 309 287 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 309 287 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | −191 259 | −364 414 | 178 820 | - |
| Totalresultat | - | −191 259 | −364 414 | 178 820 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | −364 414 | 178 821 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −191 259 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | −191 259 | −364 414 | 178 821 | 309 287 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | 154 546 | 221 605 | 136 630 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | 154 546 | 221 605 | 136 630 | - |
| Investering i datterselskap | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | 20 000 | 33 333 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 50 000 | 63 333 | 30 000 | 30 000 |
| Sum anleggsmidler | 487 070 | 204 546 | 284 939 | 166 630 | 30 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 45 758 |
| Kundefordringer | - | - | 4 688 | 40 813 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 49 227 | 15 244 | 3 921 | - |
| Sum fordringer | - | 49 227 | 19 932 | 44 734 | 45 758 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 608 314 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | 336 757 | 42 687 | 660 272 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 336 757 | 42 687 | 660 272 | 608 314 |
| Sum omløpsmidler | 3 009 633 | 385 984 | 62 619 | 705 005 | 654 072 |
| Sum eiendeler | 3 496 703 | 590 530 | 347 558 | 871 635 | 684 072 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 3 |
| Aksjekapital | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | 39 646 | 230 906 | 595 320 | 416 499 |
| Sum opptjent egenkapital | 562 961 | 39 646 | 230 906 | 595 320 | 416 499 |
| Sum egenkapital | 592 961 | 69 646 | 260 906 | 625 320 | 446 499 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 137 059 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 137 059 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 676 944 | 137 059 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | 39 780 | 15 355 | 2 422 | 3 889 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 42 516 | 93 892 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 139 791 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 204 813 | 54 867 | 180 852 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 139 232 | 16 430 | 20 525 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 226 798 | 383 825 | 86 652 | - | 237 572 |
| Sum gjeld | 2 903 742 | 520 884 | 86 652 | 246 315 | 237 572 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | 590 530 | 347 558 | 871 635 | 684 072 |
| aksjer å kr 30,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,35▲ | 1,01 | 0,72 | - | 2,75 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,90▼ | 7,48 | 0,33 | 0,39 | 0,53 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 29,3 %▲ | −34,4 % | −59,8 % | 28,5 % | 59,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 12,8 %▲ | −18,6 % | −96,9 % | 28,2 % | 69,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 11,2 %▲ | −21,9 % | −96,7 % | 22,8 % | 52,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 17,0 %▲ | 11,8 % | 75,1 % | 71,7 % | 65,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 173 224
- Resultat per ansatt, kroner
- 22 140
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TEAM ENERGY AS12,8 %
4,7 mill. 27 ansatte 2025
0 %51015
BRAVIDA NORGE AS4,9 % 5 746,4 mill.3 384 ansatte 2025
ONECO ELEKTRO AS7,2 % 1 961,0 mill.624 ansatte 2025
CAVERION NORGE AS9,0 % 3 809,2 mill.1 831 ansatte 2025
TEAM ENERGY AS12,8 % 4,7 mill.27 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Mats Holmbakken | 1992 |
| Styrets leder | Mats Holmbakken | 1992 |
| Regnskapsfører | RISING REGNSKAP AS992 438 681 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MATS HOLMBAKKEN100,0 %f. 1992 · Skien · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MH-Aktiva AS100,0 %928 299 821 · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.