- Org.nr.
- 914 605 059
- Adresse
- c/o Revisjonsselskapet AS, Nensetvegen 39, 3736 Skien
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−109 600ikke oppgitt
Årsresultat−3 410 786ikke oppgitt
Egenkapital43 906 30093,1 % av eiendelene
TECTA INVEST AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 1966.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 605 059
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 18.09.2026
- Stiftet
- 31.03.1966
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- c/o Revisjonsselskapet AS, Nensetvegen 39, 3736 Skien
- Kommune
- Skien
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Skien (397)
- Aksjekapital
- 773 300
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TECTA INVEST AS973 230 298 · SKIEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Deltakelse i andre selskaper.
Tidligere navn
- Nilsen & Skifjeld Kranservice AS19.02.1995 til 01.07.2002
- MAMMOET HOLDING NORGE AS01.07.2002 til 23.07.2013
- Kranringen Holding AS23.07.2013 til 29.12.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 11 903 191 |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 109 600 | - | - | 891 850 | 1 024 836 |
| Sum driftskostnader | 109 600 | 67 844 | 259 874 | 891 850 | 1 624 363 |
| Driftsresultat | −109 600 | −67 844 | −259 874 | −891 850 | 10 278 828 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 500 000 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 1 518 600 | - | - | 278 968 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 20 485 826 | - |
| Sum finansinntekter | 2 018 600 | 16 532 747 | 15 721 116 | 20 764 794 | 35 629 924 |
| Annen rentekostnad | 141 836 | - | - | 2 431 610 | - |
| Annen finanskostnad | 4 894 256 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 5 036 092 | 116 085 411 | 2 595 283 | 2 431 610 | 1 513 814 |
| Netto finans | −3 017 492 | −99 552 664 | 13 125 833 | 18 333 184 | 34 116 110 |
| Resultat før skatt | −3 127 092 | −99 620 508 | 12 865 959 | 17 441 334 | 44 394 938 |
| Skattekostnad | 283 694 | - | - | −474 562 | 2 046 832 |
| Årsresultat | −3 410 786 | −99 580 352 | 13 197 877 | 17 915 896 | 42 348 106 |
| Overkurs | −3 410 786 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | 17 915 896 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 17 915 896 | - |
| Avskrivninger | - | - | - | - | 599 527 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 22 043 972 | - | - | 290 043 972 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 655 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 23 698 972 | - | - | 290 043 972 | - |
| Sum anleggsmidler | 23 698 972 | 5 043 972 | 290 043 972 | 290 043 972 | 303 246 464 |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 424 622 | - | - | 3 042 833 | - |
| Konsernfordringer | 5 995 532 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 10 420 153 | - | - | 3 042 833 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 13 021 844 | - | - | 18 851 702 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 13 021 844 | - | - | 18 851 702 | - |
| Sum omløpsmidler | 23 441 997 | 47 732 662 | 34 524 531 | 21 894 535 | 2 559 933 |
| Sum eiendeler | 47 140 969 | 52 776 634 | 324 568 503 | 311 938 507 | 305 806 397 |
| Aksjekapital | 773 300 | - | - | 773 300 | - |
| Overkurs | 43 133 000 | - | - | 149 929 700 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 43 906 300 | 47 317 086 | 150 703 000 | 150 703 000 | 703 000 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | 115 443 299 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 128 641 176 | 115 443 299 | 97 730 549 |
| Sum egenkapital | 43 906 300 | 47 317 086 | 279 344 176 | 266 146 299 | 98 433 549 |
| Utsatt skatt | 1 521 107 | - | - | 2 989 754 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 521 107 | - | - | 2 989 754 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 975 000 | - | - | 6 825 000 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 0 | - | - | 35 441 558 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 975 000 | - | - | 42 266 558 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 4 839 584 | 44 715 143 | 45 256 312 | 196 293 795 |
| Leverandørgjeld | 1 354 | - | - | 0 | - |
| Betalbar skatt | 677 171 | - | - | 334 752 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 60 037 | - | - | 201 144 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 738 562 | 619 964 | 509 184 | 535 896 | 11 079 053 |
| Sum gjeld | 3 234 669 | 5 459 548 | 45 224 327 | 45 792 208 | 207 372 848 |
| Sum egenkapital og gjeld | 47 140 969 | - | - | 311 938 507 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 31,74▼ | 76,99 | 67,80 | 40,86 | 0,23 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,07▼ | 0,12 | 0,16 | 0,17 | 2,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,8 %▼ | 8,7 % | 4,9 % | 6,4 % | 15,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | 86,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | 355,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 93,1 %▲ | 89,7 % | 86,1 % | 85,3 % | 32,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jens Jørgen Enggaard | 1968 |
| Revisor | JOHRE REVISJON AS936 036 112 | - |
| Regnskapsfører | REVISJONSSELSKAPET AS974 481 596 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JENS ENGGAARD HOLDING APS100,0 %9200, Aalborg · 703 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Rødmyrlia 33 AS50,0 %812 203 312 · 307 619 ordinære aksjer
- 934 571 878 · 500 ordinære aksjer
- FRIER HAVN AS16,7 %952 330 993 · 333 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.