- Org.nr.
- 920 542 158
- Adresse
- Vardeveien 36, 1452 Nesoddtangen
Driftsresultat−283 579
Årsresultat−339 133
Egenkapital97 708116,3 % av eiendelene
Tectrap AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 542 158
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 23.02.2018
- Registrert
- 13.03.2018
- Adresse
- Vardeveien 36, 1452 Nesoddtangen
- Kommune
- Nesodden
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Tectrap AS920 668 569 · NESODDEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Teknisk rådgivning som leverer komplekse prosjekter, IT og telekom. Hundeadferd, eierveiledning og støtteplattform. Investering i fremtidig teknologi, APP -utvikling og støtte for innovasjon starter virksomhet. Eiendomsinvesteringer og utleie og alt som naturlig hører under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | 2 043 184 | - |
| Sum driftsinntekter | 17 400 | 238 800 | 2 249 668 | 2 043 184 | 2 293 200 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 1 008 939 | 1 021 024 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 22 707 | 7 842 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 157 389 | 84 379 |
| Sum driftskostnader | 300 979 | 1 510 779 | 1 351 498 | 1 189 035 | 1 113 245 |
| Driftsresultat | −283 579 | −1 271 979 | 898 170 | 854 149 | 1 179 955 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 3 | - |
| Sum finansinntekter | - | - | 650 | 3 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 1 038 | - |
| Sum finanskostnader | 55 555 | 695 | 2 815 | 1 038 | 120 |
| Netto finans | −55 554 | −695 | −2 165 | −1 034 | −120 |
| Resultat før skatt | −339 133 | −1 272 674 | 896 005 | 853 114 | 1 179 835 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 188 483 | 246 622 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 664 631 | - |
| Årsresultat | −339 133 | −1 272 674 | 699 480 | 664 631 | 933 213 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 664 631 | - |
| Totalresultat | - | - | - | 664 631 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 664 631 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 664 631 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | 49 584 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 49 584 | - |
| Sum anleggsmidler | 10 109 | 31 415 | 67 587 | 49 584 | 36 442 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 17 950 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 17 950 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 1 763 511 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 1 763 511 | - |
| Sum omløpsmidler | 73 933 | 603 821 | 2 275 882 | 1 781 460 | 1 395 411 |
| Sum eiendeler | 84 041 | 635 237 | 2 343 469 | 1 831 044 | 1 431 852 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 1 345 606 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 73 278 | 412 412 | 1 845 086 | 1 345 606 | 730 974 |
| Sum egenkapital | 97 708 | 436 842 | 1 869 516 | 1 370 036 | 755 404 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | 6 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 6 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 6 000 | 6 000 | 6 000 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 16 088 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 188 483 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 151 014 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 99 424 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | −13 667 | 198 395 | 467 954 | 455 008 | 670 448 |
| Sum gjeld | −13 667 | 198 395 | 473 954 | 461 008 | 676 448 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 1 831 044 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | −5,41▼ | 3,04 | 4,86 | 3,92 | 2,08 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −0,14▼ | 0,45 | 0,25 | 0,34 | 0,90 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −78,9 %▲ | −85,4 % | 43,1 % | 52,4 % | 82,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1 629,8 %▼ | −532,7 % | 39,9 % | 41,8 % | 51,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1 949,0 %▼ | −532,9 % | 31,1 % | 32,5 % | 40,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 116,3 %▲ | 68,8 % | 79,8 % | 74,8 % | 52,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ian David Robertson | 1976 |
| Regnskapsfører | REGNSKAPSFØRER SMESTAD929 927 591 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- IAN DAVID ROBERTSON100,0 %f. 1976 · Nesoddtangen · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.