- Org.nr.
- 883 903 412
- Telefon
- 35 51 96 80
- Adresse
- Byfogd Paus gate 10B, 3717 Skien
- Hovedeier
- BAS HOLDING AS, 77,5 %
- Bransje
- Forebyggende helsearbeid
Driftsresultat375 3987,3 % margin
Årsresultat−487 319−9,5 % margin
Egenkapital−32 495−7,4 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
Telemark Vaksinasjonssenter AS er et aksjeselskap innen forebyggende helsearbeid, stiftet 2001.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 883 903 412
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 01.11.2001
- Registrert
- 17.11.2001
- Adresse
- Byfogd Paus gate 10B, 3717 Skien
- Telefon
- 35 51 96 80
- Kommune
- Skien
- Aksjekapital
- 375 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Telemark Vaksinasjonssenter AS983 929 060 · SKIEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Vaksinasjon av reisende og arbeidstakere. Kursvirksomhet - førstehjelp. Salg av helserelaterte forbruksartikler.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 4 750 611 | 3 903 490 | 2 100 368 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | −720 | 135 491 |
| Sum driftsinntekter | 5 155 029 | 4 461 482 | 4 750 611 | 3 902 770 | 2 235 859 |
| Varekostnad | - | 2 301 239 | 2 559 301 | 1 716 676 | 650 252 |
| Lønnskostnad | - | 1 288 396 | 1 199 175 | 1 032 288 | 690 100 |
| Annen driftskostnad | - | 607 177 | 661 240 | 526 531 | 442 055 |
| Sum driftskostnader | 4 779 632 | 4 196 812 | 4 419 716 | 3 275 496 | 1 782 406 |
| Driftsresultat | 375 398 | 264 670 | 330 895 | 627 274 | 453 453 |
| Annen renteinntekt | - | - | 4 400 | 1 996 | 373 |
| Annen finansinntekt | - | - | 455 | 175 | 35 |
| Sum finansinntekter | 141 | 4 082 | 4 855 | 2 171 | 408 |
| Annen rentekostnad | - | - | 710 | 192 | - |
| Sum finanskostnader | 780 359 | 600 006 | 710 | 192 | - |
| Netto finans | −780 218 | −595 924 | 4 145 | 1 979 | 408 |
| Resultat før skatt | −404 821 | −331 255 | 335 040 | 629 253 | 453 861 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 58 101 | - | - | 99 849 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 73 701 | 138 478 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 261 339 | 490 775 | 354 012 |
| Årsresultat | −487 319 | −389 356 | 261 339 | 490 775 | 354 012 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 261 339 | 490 775 | 354 012 |
| Totalresultat | - | - | 261 339 | 490 775 | 354 012 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 354 012 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | 800 000 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | 1 000 000 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −738 661 | −309 225 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 261 339 | 490 775 | 354 012 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 1 200 000 | 1 200 000 | 1 200 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 180 600 | 180 600 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 1 380 600 | 1 380 600 | 1 200 000 |
| Sum anleggsmidler | 600 | 780 600 | 1 380 600 | 1 380 600 | 1 200 000 |
| Sum varer | - | - | 128 896 | 76 731 | 45 757 |
| Kundefordringer | - | - | 24 873 | 8 968 | 70 350 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 63 313 | 26 654 | 24 053 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 180 600 |
| Sum fordringer | - | - | 88 186 | 35 621 | 275 003 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 1 139 552 | 1 045 011 | 1 036 943 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 139 552 | 1 045 011 | 1 036 943 |
| Sum omløpsmidler | 436 364 | 618 962 | 1 356 634 | 1 157 363 | 1 357 703 |
| Sum eiendeler | 436 964 | 1 399 562 | 2 737 234 | 2 537 963 | 2 557 703 |
| Aksjekapital | - | - | 375 000 | 375 000 | 375 000 |
| Overkurs | - | - | 125 000 | 125 000 | 125 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 375 000 | 375 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 644 180 | 1 382 841 | 1 692 066 |
| Sum opptjent egenkapital | −407 495 | 79 824 | 644 180 | 1 382 841 | 1 692 066 |
| Sum egenkapital | −32 495 | 454 824 | 1 144 180 | 1 882 841 | 2 192 066 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 279 168 | 206 603 | 91 135 |
| Betalbar skatt | - | - | 73 701 | 138 478 | 99 849 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 51 635 | 79 744 | 84 739 |
| Utbytte | - | - | 1 000 000 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 188 550 | 230 298 | 89 913 |
| Sum kortsiktig gjeld | 469 458 | 944 738 | 1 593 054 | 655 122 | 365 637 |
| Sum gjeld | 469 458 | 944 738 | 1 593 054 | 655 122 | 365 637 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 2 737 234 | 2 537 963 | 2 557 703 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,93▲ | 0,66 | 0,85 | 1,77 | 3,71 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −14,45▼ | 2,08 | 1,39 | 0,35 | 0,17 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 40,9 %▲ | 13,0 % | 12,7 % | 24,7 % | 17,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,3 %▲ | 5,9 % | 7,0 % | 16,1 % | 20,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −9,5 %▼ | −8,7 % | 5,5 % | 12,6 % | 15,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −7,4 %▼ | 32,5 % | 41,8 % | 74,2 % | 85,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Telemark Vaksinasjonssenter AS7,3 %
5,2 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−15 %−10−50510
FALCK NORGE AS−11,9 % 588,1 mill.547 ansatte 2025
AVONOVA HELSE AS−3,8 % 556,9 mill.592 ansatte 2025
Avonova Solutions AS6,3 % 321,3 mill.112 ansatte 2025
Telemark Vaksinasjonssenter AS7,3 % 5,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
−15 %−10−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.992.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Vibeke Thorsby | 1979 |
| Styrets leder | Bjørnar Fjeld | 1961 |
| Styremedlem | Vibeke Thorsby | 1979 |
| Varamedlem | Siv Anne Kildahl Fjeld | 1961 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BAS HOLDING AS77,5 %Skien · 29 062 ordinære aksjer
- Vibeke Thorsby22,5 %f. 1979 · Skien · 8 438 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BAS HOLDING AS
- Fortunakvartalet AS100,0 %
- Telemark Vaksinasjonssenter AS77,5 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.