- Org.nr.
- 832 968 382
- Adresse
- Lesterudkroken 21, 1350 Lommedalen
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−19 285
EBITDA−16 582før av- og nedskrivninger
Årsresultat−20 634
Egenkapital−3 882−0,7 % av eiendelene
Tenzing Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2024.
Omsetning, to regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 832 968 382
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 15.09.2026
- Stiftet
- 08.01.2024
- Registrert
- 07.02.2024
- Adresse
- Lesterudkroken 21, 1350 Lommedalen
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Bærum (2 566)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Tenzing Holding AS932 971 100 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i selskaper og eiendom og alt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Salgsinntekt | 18 750 | - |
| Sum driftsinntekter | 18 750 | 282 000 |
| Lønnskostnad | 0 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 2 703 | - |
| Annen driftskostnad | 35 332 | - |
| Sum driftskostnader | 38 035 | 289 022 |
| Driftsresultat | −19 285 | −7 022 |
| Annen renteinntekt | 22 797 | - |
| Sum finansinntekter | 22 797 | 0 |
| Annen rentekostnad | 24 110 | - |
| Annen finanskostnad | 36 | - |
| Sum finanskostnader | 24 146 | 442 |
| Netto finans | −1 349 | −442 |
| Resultat før skatt | −20 634 | −7 464 |
| Årsresultat | −20 634 | −7 464 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −20 634 | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - |
| Totalresultat | −20 634 | - |
| Udekket tap | −20 634 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −20 634 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner | 29 734 | - |
| Sum varige driftsmidler | 29 734 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 15 000 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 516 404 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 531 404 | - |
| Sum anleggsmidler | 561 138 | 15 000 |
| Sum varer | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 194 | - |
| Konsernfordringer | 0 | - |
| Sum fordringer | 1 194 | - |
| Sum investeringer | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 30 867 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 30 867 | - |
| Sum omløpsmidler | 32 061 | 89 420 |
| Sum eiendeler | 593 199 | 104 420 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 784 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 216 | 24 216 |
| Udekket tap | 28 098 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −28 098 | −7 464 |
| Sum egenkapital | −3 882 | 16 752 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 574 110 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 574 110 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 574 110 | 0 |
| Leverandørgjeld | 5 953 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 17 018 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 22 971 | 87 669 |
| Sum gjeld | 597 081 | 87 669 |
| Sum egenkapital og gjeld | 593 199 | - |
Nøkkeltall 2024 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,40▲ | 1,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −153,81▼ | 5,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,0 %▲ | −6,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −102,9 %▼ | −2,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −110,0 %▼ | −2,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −0,7 %▼ | 16,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Marcus Rikard Wilhelm Lagerkvist | 1979 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Marcus Rikard Wilhelm Lagerkvist100,0 %f. 1979 · Lommedalen · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Asenti AS50,0 %933 155 633 · 15 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.