- Org.nr.
- 927 249 030
- Adresse
- Trondhjemsvegen 8, 2821 Gjøvik
Driftsresultat−17 399ikke oppgitt
Årsresultat181 288ikke oppgitt
Egenkapital750 49861,1 % av eiendelene
TER HOLDING AS er et aksjeselskap innen produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 249 030
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 31.05.2021
- Registrert
- 11.06.2021
- Adresse
- Trondhjemsvegen 8, 2821 Gjøvik
- Kommune
- Gjøvik
- Aksjekapital
- 140 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer i andre selskaper og alt som naturlig hører sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 17 399 | - | - | 15 347 | 2 852 |
| Sum driftskostnader | 17 399 | 15 915 | 14 428 | 15 347 | 2 852 |
| Driftsresultat | −17 399 | −15 915 | −14 428 | −15 347 | −2 852 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 25 | - |
| Inntekt på investering i datterselskap | 250 000 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 250 001 | 117 174 | - | 25 | - |
| Annen rentekostnad | 182 | - | - | 67 | - |
| Sum finanskostnader | 182 | 1 | 1 | 67 | - |
| Netto finans | 249 819 | 117 173 | −1 | −42 | - |
| Resultat før skatt | - | 101 258 | −14 429 | −15 389 | −2 852 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −2 827 |
| Resultat før skattekostnad | 232 420 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 51 132 | - | - | −3 386 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −12 003 | −25 |
| Årsresultat | 181 288 | 53 203 | −11 255 | −12 003 | −25 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 181 288 | - | - | −12 003 | −25 |
| Totalresultat | 181 288 | - | - | −12 003 | −25 |
| Udekket tap | - | - | - | −12 003 | −25 |
| Avsatt til annen egenkapital | 181 288 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 181 288 | - | - | −12 003 | −25 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 857 670 | - | - | 539 289 | 30 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 117 173 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 974 843 | - | - | 539 289 | 30 000 |
| Sum anleggsmidler | 974 843 | 676 383 | 548 676 | 545 502 | 32 827 |
| Konsernfordringer | 250 000 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 250 000 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 284 | - | - | 324 | 149 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 284 | - | - | 324 | 149 |
| Sum omløpsmidler | 254 284 | 117 996 | 4 152 | 324 | 149 |
| Sum eiendeler | 1 229 127 | 794 379 | 552 828 | 545 826 | 32 976 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 6 213 | 2 827 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 6 213 | 2 827 |
| Aksjekapital | 140 000 | - | - | 140 000 | 40 000 |
| Overkurs | 409 289 | - | - | 409 289 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −10 000 | - | - | −10 000 | −10 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 539 289 | 539 289 | 539 289 | 539 289 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | - | 12 027 | 25 |
| Annen egenkapital | 211 209 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 211 209 | 29 921 | −23 282 | −12 027 | −25 |
| Sum egenkapital | 750 498 | 569 210 | 516 007 | 527 262 | 29 976 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 18 564 | 3 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 478 628 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 478 628 | 225 169 | 36 821 | 18 564 | 3 000 |
| Sum gjeld | 478 628 | 225 169 | 36 821 | 18 564 | 3 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 229 127 | - | - | 545 826 | 32 976 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,53▲ | 0,52 | 0,11 | 0,02 | 0,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,64▲ | 0,40 | 0,07 | 0,04 | 0,10 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 23,0 %▲ | 15,0 % | −2,6 % | −5,3 % | −8,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 61,1 %▼ | 71,7 % | 93,3 % | 96,6 % | 90,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tor Erik Røyr | 1976 |
| Styrets leder | Tor Erik Røyr | 1976 |
| Styremedlem | Jenny Elisabeth Røyr | 1976 |
| Regnskapsfører | INSTATERA AS927 338 157 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TOR ERIK RØYR100,0 %f. 1976 · Hunndalen · 140 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- RØYR DENTAL AS100,0 %928 066 274 · 390 686 ordinære aksjer
- TER EIENDOM AS100,0 %930 347 264 · 109 314 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.