- Org.nr.
- 916 322 615
- Adresse
- Torgardsvegen 7, 7093 Tiller
Driftsresultat−11 757 941
Årsresultat−13 100 512
Egenkapital2 658 8111,5 % av eiendelene
TEXTILIA GROUP NORGE AS er et aksjeselskap innen vaskeri- og renserivirksomhet, stiftet 1922.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 322 615
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 18.12.1922
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Torgardsvegen 7, 7093 Tiller
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TEXTILIA GROUP NORGE AS983 434 509 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å investere i annen virksomhet, samt å utføre tjenester i tilknytning til dette.
Tidligere navn
- Storvask AS19.02.1995 til 07.06.2001
- Storvask Eiendom AS07.06.2001 til 23.02.2013
- Storvask Holding AS23.02.2013 til 28.06.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | 8 944 539 | 8 629 225 | 8 048 716 | 3 979 000 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 16 000 |
| Sum driftsinntekter | 1 059 903 | 8 944 539 | 8 629 225 | 8 048 716 | 3 995 000 |
| Lønnskostnad | - | 2 157 018 | 1 722 037 | 3 278 126 | 2 872 041 |
| Annen driftskostnad | - | 614 622 | 437 247 | 460 085 | 20 522 |
| Sum driftskostnader | 12 817 844 | 2 771 640 | 2 159 284 | 3 738 211 | 2 892 562 |
| Driftsresultat | −11 757 941 | 6 172 899 | 6 469 941 | 4 310 505 | 1 102 438 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | 501 734 | 631 533 | 362 088 | 190 516 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 1 150 |
| Annen finansinntekt | - | 486 289 | 198 162 | 20 731 | - |
| Sum finansinntekter | 303 813 | 988 023 | 829 695 | 382 819 | 191 666 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | 328 786 | 349 268 | 218 661 | 113 446 |
| Annen finanskostnad | - | 34 242 | 137 | - | 120 172 |
| Sum finanskostnader | 4 540 622 | 363 028 | 349 405 | 218 661 | 233 618 |
| Netto finans | −4 236 809 | 624 995 | 480 290 | 164 158 | −41 952 |
| Resultat før skatt | −15 994 750 | - | - | 4 474 663 | 1 060 486 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 984 425 | 252 979 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 3 490 238 | 807 507 |
| Resultat før skattekostnad | - | 6 797 894 | 6 950 231 | - | - |
| Skattekostnad | - | 1 487 185 | 1 529 051 | - | - |
| Årsresultat | −13 100 512 | 5 310 709 | 5 421 180 | 3 490 238 | 807 507 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 417 642 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 389 865 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | 5 310 709 | 5 421 180 | 3 490 238 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | 5 310 709 | 5 421 180 | 3 490 238 | 807 507 |
| Investering i datterselskap | - | 14 000 000 | 14 117 942 | 16 117 942 | 16 117 942 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | 2 000 000 | 8 000 000 | 8 000 000 | 5 110 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | 255 000 | 255 000 | 255 000 | 255 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 16 255 000 | 22 372 942 | 24 372 942 | 21 482 942 |
| Sum anleggsmidler | 114 639 342 | 16 255 000 | 22 372 942 | 24 372 942 | 21 482 942 |
| Kundefordringer | - | - | 1 200 000 | 550 000 | 500 000 |
| Andre fordringer | - | - | 769 823 | 3 916 052 | 1 543 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 535 439 |
| Sum fordringer | - | - | 1 969 823 | 4 466 052 | 1 036 982 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 2 041 963 | 10 332 137 | 3 580 206 | 939 326 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 2 041 963 | 10 332 137 | 3 580 206 | 939 326 |
| Sum omløpsmidler | 64 519 480 | 2 041 963 | 12 301 960 | 8 046 258 | 1 976 308 |
| Sum eiendeler | 179 158 822 | 18 296 963 | 34 674 902 | 32 419 200 | 23 459 250 |
| Selskapskapital | - | 200 000 | 200 000 | 200 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Annen egenkapital | - | 15 559 323 | 26 248 614 | 20 827 434 | 17 337 196 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 458 811 | 15 559 323 | 26 248 614 | 20 827 434 | 17 337 196 |
| Sum egenkapital | 2 658 811 | 15 759 323 | 26 448 614 | 21 027 434 | 17 537 196 |
| Utsatt skatt | - | 441 067 | 551 334 | 689 167 | 800 089 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 441 067 | 551 334 | 689 167 | 800 089 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 4 100 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 4 900 000 | 4 800 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 4 900 000 | 4 800 000 | 4 100 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 166 379 882 | 441 067 | 5 451 334 | 5 489 167 | 4 900 089 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 1 953 | - |
| Betalbar skatt | - | 1 597 452 | 1 459 361 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | 214 044 | 124 921 | 381 622 | 239 012 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 417 642 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 285 077 | 1 190 672 | 5 519 024 | 365 311 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 120 129 | 2 096 573 | 2 774 954 | 5 902 599 | 1 021 965 |
| Sum gjeld | 176 500 011 | 2 537 640 | 8 226 288 | 11 391 766 | 5 922 054 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | 18 296 963 | 34 674 902 | 32 419 200 | 23 459 250 |
| å kr 500,00) | - | - | - | - | 200 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,38▲ | 0,97 | 4,43 | 1,36 | 1,93 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 66,38▲ | 0,16 | 0,31 | 0,54 | 0,34 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −11,6 %▼ | 27,0 % | 21,8 % | 16,8 % | 6,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1 109,3 %▼ | 69,0 % | 75,0 % | 53,6 % | 27,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1 236,0 %▼ | 59,4 % | 62,8 % | 43,4 % | 20,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 1,5 %▼ | 86,1 % | 76,3 % | 64,9 % | 74,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lars Kristian Gåsø | 1963 |
| Styrets leder | Lars Kristian Gåsø | 1963 |
| Styremedlem | Jon Einar Oldernes | 1970 |
| Revisor | REVISJONSKOMPANIET MIDT-NORGE AS984 845 499 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TEXTILIA GROUP A/S100,0 %2765, Smørum · 800 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- TEXTILIA NORGE AS100,0 %985 811 830 · 10 000 ordinære aksjer
- STORVASK MMA AS100,0 %919 458 895 · 1 500 ordinære aksjer
- Lillrent AS100,0 %990 025 630 · 1 000 ordinære aksjer
- Lillrent Holding AS100,0 %921 418 728 · 1 000 ordinære aksjer
- 997 851 382 · 150 ordinære aksjer
- Rent-Gruppen AS16,8 %914 447 569 · 170 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.