- Org.nr.
- 923 770 100
- Adresse
- Mannsverk 62, 5094 Bergen
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat94 56142,6 % margin
Årsresultat74 22933,4 % margin
Egenkapital177 79579,2 % av eiendelene
Thamson AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 770 100
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 01.10.2019
- Registrert
- 06.11.2019
- Adresse
- Mannsverk 62, 5094 Bergen
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Bergen (3 407)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Thamson AS923 781 056 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 222 000 | 169 640 | 168 000 | 176 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 222 000 | 169 640 | 168 000 | 176 000 | 130 539 |
| Lønnskostnad | - | 21 546 | 40 014 | 9 234 | - |
| Annen driftskostnad | 127 439 | 86 201 | 200 799 | 158 718 | 106 876 |
| Sum driftskostnader | 127 439 | 107 747 | 240 813 | 167 952 | 106 876 |
| Driftsresultat | 94 561 | 61 893 | −72 813 | 8 048 | 23 662 |
| Annen renteinntekt | 354 | - | 38 | 24 | - |
| Sum finansinntekter | 354 | - | 38 | 24 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 160 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | - | 160 | - |
| Netto finans | 354 | - | 38 | −136 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | −72 775 | 7 912 | 23 662 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −72 775 | 6 171 | - |
| Resultat før skattekostnad | 94 916 | 61 893 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 20 687 | - | - | 1 741 | 5 206 |
| Årsresultat | 74 229 | 61 893 | −72 775 | 6 171 | 18 456 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 74 229 | 61 893 | −72 775 | 6 171 | - |
| Totalresultat | 74 229 | 61 893 | −72 775 | 6 171 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 74 229 | 61 893 | −72 775 | 6 171 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 74 229 | 61 893 | −72 775 | 6 171 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 7 500 | 7 500 | 7 500 | 7 500 | - |
| Investeringer i aksjer | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 37 500 | 37 500 | 37 500 | 37 500 | - |
| Sum anleggsmidler | 37 500 | 37 500 | 37 500 | 37 500 | 37 500 |
| Kundefordringer | - | 17 500 | - | 10 000 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 113 736 | 94 306 | 55 480 | 59 872 | - |
| Sum fordringer | 113 736 | 111 806 | 55 480 | 69 872 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 73 238 | 700 | 18 621 | 30 509 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 73 238 | 700 | 18 621 | 30 509 | - |
| Sum omløpsmidler | 186 974 | 112 506 | 74 101 | 100 380 | 95 242 |
| Sum eiendeler | 224 474 | 150 006 | 111 601 | 137 880 | 132 742 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 147 795 | 73 567 | 11 673 | 84 449 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 147 795 | 73 567 | 11 673 | 84 449 | 78 277 |
| Sum egenkapital | 177 795 | 103 567 | 41 673 | 114 449 | 108 277 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 21 700 | 38 118 | 85 450 | 21 691 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | −28 000 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 8 322 | 12 478 | - | - |
| Betalbar skatt | 20 687 | - | - | 1 741 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 4 292 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 46 679 | 46 440 | 69 928 | 23 432 | 24 464 |
| Sum gjeld | 46 679 | 46 440 | 69 928 | 23 432 | 24 464 |
| Sum egenkapital og gjeld | 224 474 | 150 006 | 111 601 | 137 880 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,01▲ | 2,42 | 1,06 | 4,28 | 3,89 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,26▼ | 0,45 | 1,68 | 0,20 | 0,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 50,7 %▲ | 47,3 % | −58,3 % | 6,0 % | 17,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 42,6 %▲ | 36,5 % | −43,3 % | 4,6 % | 18,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 33,4 %▼ | 36,5 % | −43,3 % | 3,5 % | 14,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 79,2 %▲ | 69,0 % | 37,3 % | 83,0 % | 81,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Thamson AS42,6 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FOREX NORGE NUF5,5 % 1 418,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Geminor AS9,6 % 912,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Thamson AS42,6 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HVO AS97,2 % 1 770,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Torgeir Hamre | 1976 |
| Regnskapsfører | JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS979 713 894 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TORGEIR HAMRE100,0 %f. 1976 · Bergen · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- TJ GOLF AS25,0 %926 584 928 · 75 ordinære aksjer
- Nordic Alliance AS10,0 %918 273 514 · 3 000 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.