- Org.nr.
- 929 637 690
- Telefon
- 62 48 77 47
- Adresse
- Eggan 34, 2560 Alvdal
Driftsresultat68 9732,6 % margin
EBITDA103 370før av- og nedskrivninger
Årsresultat122 8904,7 % margin
Egenkapital576 21631,0 % av eiendelene
Tharaldsteen AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1979.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 637 690
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 11.01.1979
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Eggan 34, 2560 Alvdal
- Telefon
- 62 48 77 47
- Kommune
- Alvdal
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Alvdal (42)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Tharaldsteen AS982 294 088 · ALVDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og leie ut fast eiendom, tømrervirksomhet og omsorgstjenester av forskjellig art. Kjøp og salg av eiendom.
Tidligere navn
- SANITÆR OG VARME AS19.02.1995 til 15.07.1998
- Gløtheim og Vardenær Eiendom AS15.07.1998 til 14.05.2011
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 625 482 | 2 284 043 | 2 697 288 | 2 244 331 | 1 274 711 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 1 | - |
| Annen driftsinntekt | 3 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 625 485 | 2 284 045 | 2 697 288 | 2 244 332 | 1 274 711 |
| Varekostnad | 1 573 748 | 1 497 313 | 1 676 948 | 1 431 122 | 776 432 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 460 005 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 61 917 |
| Lønnskostnad Il, | 849 542 | 733 691 | 777 868 | 476 172 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 34 397 | 34 397 | 34 397 | 57 049 | - |
| Annen driftskostnad | 98 826 | 138 018 | 192 204 | 103 312 | 102 491 |
| Sum driftskostnader | 2 556 513 | 2 403 419 | 2 681 416 | 2 067 654 | 1 400 845 |
| Driftsresultat | 68 973 | −119 373 | 15 871 | 176 678 | −126 134 |
| Annen renteinntekt | 3 165 | 4 548 | 920 | 79 | 8 |
| Annen finansinntekt | 105 315 | 19 837 | - | - | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 0 | 9 745 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 108 480 | 34 130 | 920 | 79 | 8 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 30 619 | 0 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 8 716 | 12 221 | 11 680 | 6 805 | 6 851 |
| Annen finanskostnad | 49 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 39 384 | 12 221 | 11 680 | 6 805 | 6 851 |
| Netto finans | 69 096 | 21 909 | −10 760 | −6 727 | −6 844 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −132 978 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −29 255 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −103 723 |
| Resultat før skattekostnad | 138 069 | −97 464 | 5 111 | 169 951 | - |
| Skattekostnad | 15 179 | −27 927 | 1 143 | 37 389 | - |
| Årsresultat | 122 890 | −69 537 | 3 968 | 132 562 | −103 723 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −103 723 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −103 722 |
| Annen egenkapital | 122 890 | −69 537 | 3 968 | 132 562 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 3 968 | 132 562 | −103 722 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | 119 447 | 153 844 | 188 241 | 182 798 | 54 847 |
| Sum varige driftsmidler | 119 447 | - | 188 241 | - | 54 847 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 119 447 | 153 844 | 188 241 | 182 798 | 54 847 |
| Varer | 135 000 | 125 000 | 85 900 | 173 900 | 102 600 |
| Sum varer | - | - | 85 900 | 173 900 | 102 600 |
| Kundefordringer | 966 063 | 37 281 | - | - | 49 325 |
| Andre kortsiktige fordringer | 15 292 | 15 652 | 16 117 | 34 914 | 8 617 |
| Sum fordringer | 981 355 | 52 933 | 16 117 | 34 914 | 57 942 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 332 289 |
| Markedsbaserte aksjer | 481 538 | 102 416 | - | - | - |
| Andre finansielle instrumenter | 1 011 | 62 176 | - | - | - |
| Sum investeringer | 482 548 | 164 592 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 140 328 | 470 190 | 741 620 | 505 408 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 140 328 | 470 190 | 741 620 | 505 408 | 332 289 |
| Sum omløpsmidler | 1 739 232 | 812 715 | 843 637 | 714 222 | 492 830 |
| Sum eiendeler | 1 858 678 | 966 558 | 1 031 877 | 897 020 | 547 677 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 476 216 | 353 326 | 422 863 | 418 895 | 286 333 |
| Sum opptjent egenkapital | 476 216 | 353 326 | 422 863 | 418 895 | 286 333 |
| Sum egenkapital | 576 216 | 453 326 | 522 863 | 518 895 | 386 333 |
| Utsatt skatt | 33 530 | 24 817 | 52 744 | 63 144 | 32 893 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 33 530 | 24 817 | 52 744 | 63 144 | 32 893 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 52 744 | 63 144 | 32 893 |
| Leverandørgjeld | 637 569 | 228 574 | 142 674 | 140 652 | 13 319 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 64 417 |
| Betalbar skatt | 6 466 | 0 | 11 543 | 7 138 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 116 294 | 124 183 | 173 470 | 119 190 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 488 603 | 135 659 | 128 583 | - | 50 715 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 248 932 | 488 415 | 456 270 | - | 128 451 |
| Sum gjeld | 1 282 462 | 513 232 | 509 014 | 378 124 | 161 344 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 858 678 | 966 558 | 1 031 877 | - | 547 677 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,39▼ | 1,66 | 1,85 | - | 3,84 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,23▲ | 1,13 | 0,97 | 0,73 | 0,42 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,6 %▲ | −8,5 % | 1,7 % | 24,5 % | −23,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,6 %▲ | −5,2 % | 0,6 % | 7,9 % | −9,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,7 %▲ | −3,0 % | 0,1 % | 5,9 % | −8,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 31,0 %▼ | 46,9 % | 50,7 % | 57,8 % | 70,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Tharaldsteen AS2,6 %
2,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Tharaldsteen AS2,6 % 2,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Håkon Tharaldsteen | 1974 |
| Styrets leder | Trine Vardenær Tharaldsteen | 1971 |
| Styremedlem | Håkon Tharaldsteen | 1974 |
| Varamedlem | Jørn Strømsøyen Tharaldsteen | 1976 |
| Varamedlem | Torkild Vardenær | 1969 |
| Regnskapsfører | SNØHETTA REGNSKAP ALVDAL FOLLDAL AS927 149 699 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HÅKON THARALDSTEEN50,0 %f. 1974 · Alvdal · 50 ordinære aksjer
- TRINE VARDENÆR THARALDSTEEN50,0 %f. 1971 · Alvdal · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Equinor ASA0,00 %923 609 016 · 1 150 ordinære aksjer
- Kongsberg Gruppen ASA0,00 %943 753 709 · 150 ordinære aksjer
- Salmar ASA0,00 %960 514 718 · 1 ordinære aksjer
- ORKLA ASA0,00 %910 747 711 · 1 ordinære aksjer
- NORSK HYDRO ASA0,00 %914 778 271 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.