- Org.nr.
- 921 331 991
- Adresse
- Dalsveien 41B, 0775 Oslo
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−21 476ikke oppgitt
Årsresultat348 840ikke oppgitt
Egenkapital1 190 56359,6 % av eiendelene
THE DUTCH SANDWICH FACTORY AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 331 991
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 15.10.2026
- Stiftet
- 16.08.2018
- Registrert
- 15.09.2018
- Adresse
- Dalsveien 41B, 0775 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Oslo (14 317)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringsselskap, herunder å investere i aksjer, obligasjoner, fast eiendom, andeler i selskap etter selskapsloven og annet som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 21 476 | - | - | 14 500 | 10 304 |
| Sum driftskostnader | 21 476 | 18 621 | 15 307 | 14 500 | 10 304 |
| Driftsresultat | −21 476 | −18 621 | −15 307 | −14 500 | −10 304 |
| Inntekt på andre investeringer | - | - | - | 10 800 | - |
| Gevinst ved realisasjon av investeringer | - | - | - | 227 533 | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 16 883 | 15 834 |
| Annen renteinntekt | 37 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 417 331 | - | - | - | 238 349 |
| Sum finansinntekter | 1 417 369 | 919 738 | 124 061 | 255 216 | 254 183 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | - | 41 808 | 252 992 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | −425 534 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 46 733 | - | - | 35 | 2 564 |
| Annen finanskostnad | 1 425 854 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 047 053 | 367 926 | 79 524 | 41 843 | 255 556 |
| Netto finans | 370 316 | 551 812 | 44 537 | 213 373 | −1 373 |
| Resultat før skatt | 348 840 | 533 191 | 29 230 | 198 873 | −11 678 |
| Skattekostnad på resultat | - | 0 | 0 | 18 572 | 1 534 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 180 301 | −13 212 |
| Årsresultat | 348 840 | 533 191 | 29 230 | 180 301 | −13 212 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 348 840 | - | - | 180 301 | −13 212 |
| Totalresultat | 348 840 | - | - | 180 301 | −13 212 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −13 212 |
| Overført til annen egenkapital | 348 840 | - | - | 180 301 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 348 840 | - | - | 180 301 | −13 212 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | −68 752 | - | - | 105 200 | 147 008 |
| Sum finansielle anleggsmidler | −68 752 | - | - | 105 200 | 147 008 |
| Sum anleggsmidler | −68 752 | 661 515 | 695 475 | 105 200 | 147 008 |
| Markedsbaserte aksjer | 991 535 | - | - | 1 292 427 | 203 754 |
| Sum investeringer | 991 535 | - | - | 1 292 427 | 203 754 |
| Bankinnskudd | 1 074 322 | - | - | 2 812 | 252 781 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 074 322 | - | - | 2 812 | 252 781 |
| Sum omløpsmidler | 2 065 857 | 2 141 828 | 1 711 209 | 1 295 239 | 456 535 |
| Sum eiendeler | 1 997 105 | 2 803 343 | 2 406 684 | 1 400 439 | 603 543 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 160 563 | - | - | 249 303 | 69 002 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 160 563 | 811 723 | 278 533 | 249 303 | 69 002 |
| Sum egenkapital | 1 190 563 | 841 723 | 308 533 | 279 303 | 99 002 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 600 000 | - | - | 1 102 564 | 502 564 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 600 000 | - | - | 1 102 564 | 502 564 |
| Sum langsiktig gjeld | 600 000 | 1 800 000 | 2 000 000 | 1 102 564 | 502 564 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 18 572 | 1 534 |
| Annen kortsiktig gjeld | 206 542 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 206 542 | 161 620 | 98 151 | 18 572 | 1 978 |
| Sum gjeld | 806 542 | 1 961 620 | 2 098 151 | 1 121 136 | 504 542 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 997 105 | - | - | 1 400 439 | 603 543 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 10,00▼ | 13,25 | 17,43 | 69,74 | 230,81 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,68▼ | 2,33 | 6,80 | 4,01 | 5,10 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 58,2 %▲ | 34,6 % | 5,7 % | 24,0 % | 40,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 59,6 %▲ | 30,0 % | 12,8 % | 19,9 % | 16,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Erling Andre Gangnes | 1987 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ERLING ANDRE GANGNES100,0 %f. 1987 · Oslo · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- BROKER HOLDINGS CO AS0,49 %929 397 037 · 1 750 ordinære aksjer
- SMART SALMON GROUP AS0,27 %921 612 605 · 40 000 ordinære aksjer
- PROSAFE SE0,06 %823 139 772 · 200 000 ordinære aksjer
- FJORD DEFENCE GROUP ASA0,03 %917 811 288 · 17 695 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.