- Org.nr.
- 998 398 797
- Telefon
- 99 24 86 55
- Adresse
- Husebybakken 30B, 0379 Oslo
THE GARAGE AS er et aksjeselskap innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 398 797
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 01.03.2012
- Registrert
- 29.05.2012
- Adresse
- Husebybakken 30B, 0379 Oslo
- Telefon
- 99 24 86 55
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 74.110 Industri-, produkt- og motedesignvirksomhetIndustri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Oslo (1 360)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- THE GARAGE AS998 437 040 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Design, produksjon og salg av smykker. Rådgivning, konsulent virksomhet knyttet til interiørarkitektur og møbeldesign samt andre nærliggende områder. Rådgivning og markedsføring av produkter og tjenester, og andre forretninger som faller naturlig sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Tidligere navn
- Better Living AS29.05.2012 til 06.08.2013
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 915 649 | 1 025 156 | 1 256 640 | 1 376 406 | 1 683 358 |
| Sum driftsinntekter | 915 649 | 1 025 156 | 1 256 640 | 1 376 406 | 1 683 358 |
| Varekostnad | 32 500 | - | - | - | - |
| Lønnskostnad | 922 412 | 1 076 166 | 1 205 996 | 1 083 548 | 954 051 |
| Annen driftskostnad | 90 641 | 87 862 | 96 860 | 79 112 | 90 719 |
| Sum driftskostnader | 1 045 554 | 1 164 028 | 1 302 856 | 1 162 660 | 1 044 770 |
| Driftsresultat | −129 905 | −138 872 | −46 215 | 213 745 | 638 588 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 98 257 | - | 232 000 | 174 000 | 171 000 |
| Annen renteinntekt | 8 800 | 411 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 26 900 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 133 957 | 411 | 232 000 | 174 000 | 171 000 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 45 | 445 |
| Annen rentekostnad | 624 | 887 | 165 | - | - |
| Sum finanskostnader | 624 | 887 | 165 | 45 | 445 |
| Netto finans | 133 333 | −476 | 231 835 | 173 955 | 170 555 |
| Resultat før skatt | - | - | 185 619 | 387 700 | 809 143 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 141 520 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 49 406 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 185 619 | 338 294 | 667 623 |
| Resultat før skattekostnad | 3 429 | −139 348 | - | - | - |
| Årsresultat | 3 429 | −139 348 | 185 619 | 338 294 | 667 623 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 429 | −139 348 | 185 619 | 338 294 | 667 623 |
| Totalresultat | 3 429 | −139 348 | 185 619 | 338 294 | 667 623 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 501 753 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 149 241 | - |
| Ordinært utbytte | - | 40 000 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −179 348 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 3 429 | - | 185 619 | 189 053 | 165 870 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 429 | −139 348 | 185 619 | 338 294 | 667 623 |
| Investering i datterselskap | 1 194 242 | 1 194 242 | 1 194 242 | 1 194 242 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 8 500 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 1 204 242 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 53 320 | 53 320 | 40 500 | 30 000 | 30 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 183 925 | 175 125 | 175 125 | 125 125 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 439 987 | 1 432 687 | 1 419 867 | 1 359 367 | 1 234 242 |
| Sum anleggsmidler | 1 439 987 | 1 432 687 | 1 419 867 | 1 359 367 | 1 234 242 |
| Kundefordringer | 355 214 | 412 610 | 494 391 | 592 450 | 484 079 |
| Andre kortsiktige fordringer | 45 869 | - | 50 | 5 382 | 267 731 |
| Sum fordringer | 401 083 | 412 610 | 494 441 | 597 832 | 751 810 |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | - | 10 500 | - |
| Sum investeringer | - | - | - | 10 500 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 317 223 | 348 552 | 523 439 | 363 472 | 569 447 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 317 223 | 348 552 | 523 439 | 363 472 | 569 447 |
| Sum omløpsmidler | 718 305 | 761 162 | 1 017 880 | 971 804 | 1 321 257 |
| Sum eiendeler | 2 158 293 | 2 193 849 | 2 437 748 | 2 331 171 | 2 555 499 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 413 939 | 1 410 510 | 1 589 858 | 1 404 239 | 1 215 185 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 413 939 | 1 410 510 | 1 589 858 | 1 404 239 | 1 215 185 |
| Sum egenkapital | 1 443 939 | 1 440 510 | 1 619 858 | 1 434 239 | 1 245 185 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 74 875 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 74 875 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 74 875 |
| Betalbar skatt | - | - | 2 | 7 312 | - |
| Leverandørgjeld | 10 857 | 8 795 | - | - | −5 731 |
| Skyldig offentlige avgifter | 127 816 | 146 945 | 157 319 | 209 547 | 233 772 |
| Kortsiktig konserngjeld | 480 292 | 485 292 | 517 292 | 537 292 | 643 273 |
| Annen kortsiktig gjeld | 95 388 | 112 308 | 143 278 | 142 781 | 364 124 |
| Sum kortsiktig gjeld | 714 354 | 753 339 | 817 890 | 896 932 | 1 235 439 |
| Sum gjeld | 714 354 | 753 339 | 817 890 | 896 932 | 1 310 314 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 158 293 | 2 193 849 | 2 437 748 | 2 331 171 | 2 555 499 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,01 | 1,01 | 1,24 | 1,08 | 1,07 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,49▼ | 0,52 | 0,50 | 0,63 | 1,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,2 %▲ | −6,0 % | 7,8 % | 15,9 % | 31,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −14,2 %▼ | −13,5 % | −3,7 % | 15,5 % | 37,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,4 %▲ | −13,6 % | 14,8 % | 24,6 % | 39,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 66,9 %▲ | 65,7 % | 66,4 % | 61,5 % | 48,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 74.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tine Haaland-Paulsen | 1973 |
| Styrets leder | Tine Haaland-Paulsen | 1973 |
| Varamedlem | Mads Birger Haaland-Paulsen | 1969 |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TINE HAALAND-PAULSEN100,0 %f. 1973 · Oslo · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- T-RAW AS90,0 %917 759 626 · 61 219 ordinære aksjer
- 990 682 747 · 340 ordinære aksjer
- Inanod AS0,22 %916 820 267 · 9 009 ordinære aksjer
- Novooi AS0,05 %827 340 162 · 20 ordinære aksjer
- Villbrygg AS0,03 %821 219 272 · 70 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.