- Org.nr.
- 918 330 186
- Adresse
- Savalen, 2500 Tynset
- Hovedeier
- Hektoen Holding AS, 100 %
Driftsresultat−920 540−63,9 % margin
EBITDA322 002før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 064 009−73,9 % margin
Egenkapital10 073 95950,4 % av eiendelene
THE LODGE TRYSIL AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 330 186
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 01.12.2016
- Registrert
- 09.01.2017
- Adresse
- Savalen, 2500 Tynset
- Kommune
- Tynset
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- THE LODGE TRYSIL AS918 417 583 · TYNSET
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av egen fast eiendom, samt utleie av egen eller leid fast eiendom og andre produkter/tjenester som naturlig hører samme med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 440 122 | 2 719 975 | - | - | 17 812 772 |
| Sum driftsinntekter | 1 440 122 | 2 719 975 | 2 315 679 | 7 306 433 | 18 662 372 |
| Varekostnad | 154 451 | 447 018 | −822 748 | 807 067 | −781 861 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | 1 294 044 | 1 545 510 | 3 321 185 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 242 542 | 1 275 390 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 963 668 | 1 142 966 | 1 058 556 | 1 902 696 | 2 202 163 |
| Sum driftskostnader | 2 360 662 | 2 865 374 | 1 529 852 | 4 255 273 | 4 741 487 |
| Driftsresultat | −920 540 | −145 399 | 785 827 | 3 051 160 | 13 920 885 |
| Annen renteinntekt | 107 033 | 2 958 | - | - | 129 846 |
| Sum finansinntekter | 107 033 | 2 958 | 13 982 | 34 889 | 129 846 |
| Annen rentekostnad | 550 219 | 595 768 | - | - | 1 440 428 |
| Sum finanskostnader | 550 219 | 595 768 | 636 542 | 406 069 | 1 440 428 |
| Netto finans | −443 186 | −592 810 | −622 560 | −371 180 | −1 310 582 |
| Resultat før skatt | - | - | 163 266 | 2 679 979 | 12 610 303 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 57 920 | 589 595 | 2 774 267 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 9 836 037 |
| Resultat før skattekostnad | −1 363 726 | −738 210 | - | - | - |
| Skattekostnad | −299 717 | −162 406 | - | - | - |
| Årsresultat | −1 064 009 | −575 804 | 105 347 | 2 090 384 | 9 836 037 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 9 836 037 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | - | 6 083 212 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 2 752 824 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 9 836 037 |
| Annen egenkapital | −1 064 009 | −575 804 | - | - | - |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 849 600 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 18 552 290 | 19 794 834 | - | - | 44 086 435 |
| Sum varige driftsmidler | 18 552 290 | 19 794 834 | - | - | 44 086 435 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 101 500 | 101 500 | - | - | 201 500 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 101 500 | 101 500 | - | - | 201 500 |
| Sum anleggsmidler | 18 653 790 | 19 896 334 | 23 278 305 | 28 589 090 | 44 287 935 |
| Kundefordringer | 0 | 621 869 | - | - | 233 692 |
| Andre kortsiktige fordringer | 511 025 | 3 932 265 | - | - | 291 027 |
| Konsernfordringer | 600 000 | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 111 025 | 4 554 134 | - | - | 524 719 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 3 452 624 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 215 842 | 123 959 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 215 842 | 123 959 | - | - | 3 452 624 |
| Sum omløpsmidler | 1 326 867 | 4 678 093 | 209 047 | 3 556 268 | 3 977 344 |
| Sum eiendeler | 19 980 657 | 24 574 426 | 23 487 351 | 32 145 358 | 48 265 279 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 10 049 529 | 11 113 537 | - | - | 9 224 253 |
| Sum opptjent egenkapital | 10 049 529 | 11 113 537 | 11 689 341 | 11 583 994 | 9 224 253 |
| Sum egenkapital | 10 073 959 | 11 137 967 | 11 713 771 | 11 608 424 | 9 248 683 |
| Utsatt skatt | 1 965 486 | 2 486 029 | - | - | 2 250 928 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 965 486 | 2 486 029 | - | - | 2 250 928 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 7 818 094 | 8 258 550 | - | - | 19 553 403 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 818 094 | 8 258 550 | - | - | 19 553 403 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 11 414 037 | 13 877 909 | 21 804 331 |
| Leverandørgjeld | −147 909 | 39 904 | - | - | 556 191 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 2 856 571 |
| Utbytte | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Betalbar skatt | 220 825 | 66 596 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 19 960 | 448 467 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 2 102 910 | - | - | 11 304 303 |
| Annen kortsiktig gjeld | 30 242 | 34 004 | - | - | 1 495 200 |
| Sum kortsiktig gjeld | 123 118 | 2 691 881 | 359 544 | 6 659 027 | 17 212 265 |
| Sum gjeld | 9 906 698 | 13 436 459 | 11 773 581 | 20 536 936 | 39 016 596 |
| Sum egenkapital og gjeld | 19 980 657 | 24 574 426 | - | - | 48 265 279 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 10,78▲ | 1,74 | 0,58 | 0,53 | 0,23 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,98▼ | 1,21 | 1,01 | 1,77 | 4,22 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,7 %▼ | −0,6 % | 2,9 % | 7,7 % | 29,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −63,9 %▼ | −5,3 % | 33,9 % | 41,8 % | 74,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −73,9 %▼ | −21,2 % | 4,5 % | 28,6 % | 52,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 50,4 %▲ | 45,3 % | 49,9 % | 36,1 % | 19,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
THE LODGE TRYSIL AS−63,9 %
1,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050
THE LODGE TRYSIL AS−63,9 % 1,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
FIRDA EIENDOM AS0,8 % 463,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Steinan Holding AS7,2 % 365,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HELGERUDKVARTALET BOLIG AS43,9 % 545,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Per Morten Hektoen | 1970 |
| Styrets leder | Per Morten Hektoen | 1970 |
| Styremedlem | Trond Ola Hektoen | 1970 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Hektoen Holding AS100,0 %Tynset · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Hektoen Holding AS
- TPH Eiendom AS100,0 %
- PTH AS100,0 %
- SAVALEN AKTIV AS100,0 %
- BOOK1 TRYSIL AS100,0 %
- SAVALEN DRIFT AS100,0 %
- Savalen Fritidsboliger AS100,0 %
- Hektoengården AS100,0 %
- AMDO AS100,0 %
- PTH Eiendom AS100,0 %
- THE LODGE TRYSIL AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Trysil Bryggeri AS2,38 %916 621 728 · 40 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.