- Org.nr.
- 923 301 275
- Adresse
- Holbergs gate 13, 4009 Stavanger
Driftsresultat−27 909ikke oppgitt
Årsresultat−27 859ikke oppgitt
Egenkapital−47 859−57,6 % av eiendelene
THE MUTE WORLDWIDE AS er et aksjeselskap innen utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor scenekunst, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 301 275
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.09.2026
- Stiftet
- 01.08.2019
- Registrert
- 30.08.2019
- Adresse
- Holbergs gate 13, 4009 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 90.202 Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor scenekunstUtøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor scenekunst i Stavanger (209)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- THE MUTE WORLDWIDE AS932 648 318 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kulturell tjenesteyting, produksjon og salg av forestillinger.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 27 909 | - | - | 539 098 | 38 949 |
| Sum driftskostnader | 27 909 | 27 035 | 50 996 | 539 098 | 38 949 |
| Driftsresultat | −27 909 | −27 035 | −50 996 | 117 415 | −38 949 |
| Resultat før skatt | - | −26 971 | −51 098 | 117 447 | −38 949 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −38 949 |
| Annen renteinntekt | 49 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 49 | 63 | 88 | 32 | - |
| Netto finans | 49 | 64 | −102 | 32 | - |
| Resultat før skattekostnad | −27 859 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −27 859 | −26 971 | −51 098 | 109 530 | −38 949 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −27 859 | - | - | - | −38 949 |
| Totalresultat | −27 859 | - | - | - | −38 949 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −38 949 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −38 949 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 656 513 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 190 | - | - |
| Skattekostnad | - | - | - | 7 917 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 83 133 | - | - | - | 79 532 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 83 133 | - | - | - | 79 532 |
| Sum omløpsmidler | 83 133 | 110 993 | 139 917 | 198 807 | 79 532 |
| Sum eiendeler | 83 133 | 110 993 | 139 917 | 198 807 | 79 532 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Udekket tap | 77 859 | - | - | - | 75 890 |
| Sum opptjent egenkapital | −77 859 | −49 999 | −23 028 | 28 070 | −75 890 |
| Sum egenkapital | −47 859 | −19 999 | 6 972 | 58 070 | −51 460 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 130 992 | - | - | - | 130 992 |
| Sum kortsiktig gjeld | 130 992 | 130 992 | 132 945 | 140 737 | 130 992 |
| Sum gjeld | 130 992 | 130 992 | 132 945 | 140 737 | 130 992 |
| Sum egenkapital og gjeld | 83 133 | - | - | - | 79 532 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,63▼ | 0,85 | 1,05 | 1,41 | 0,61 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,74▲ | −6,55 | 19,07 | 2,42 | −2,55 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −28,7 %▼ | −21,5 % | −30,1 % | 84,4 % | −49,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 17,9 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 16,7 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −57,6 %▼ | −18,0 % | 5,0 % | 29,2 % | −64,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Christian Caboom Eriksen | 1976 |
| Regnskapsfører | JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS979 713 894 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SCENE43 AS50,0 %Stavanger · 50 ordinære aksjer
- Spindelvevriff AS50,0 %Vanse · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.